wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۱۳۴
  • ۵۴۸
  • ۵,۱۴۱
  • ۲۵,۹۲۰
  • ۲۲۰,۹۷۸

یادداشت: چقدر برکت داریم برای مردم؟!

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir / بعد از هر فصل، باید دید که چه برداشت کرده ایم از کاشتی که –به قاعده- داشته ایم. اگر برداشتی نباشد، از داشت و کاشت هم چیزی حاصل ملان نخواهد شد که کاشت را به داشت باید حفظ کرد و به برداشت رساند تا از زحمتی که متقبل می شویم، حاصلی عاید مان شود. حاصلی که مشخص متناسب باشد با کاری که کرده ایم. اگر بخواهیم این سنجش را در مقیاس انسانی بسنجیم، باید به ازای هر لقمه ای که برمی داریم. از هر نعمتی که بهره می گیریم، نتیجه ای هم داشته باشیم. نمی شود مطهرات را خورد و چیزی به دست نداد. نمی شود فرصت ها و نعمت ها را تبدیل به ضایعات غیر قابل بازده کرد و توقع پاداش هم داشت. خدا بیامرزد استاد صفائی حائری را که به این ظرایف، عجیب حساس بود و برای بیانش هم اثرگزارترین راه را پیدا می کرد. راهی که فرد یا جامعه مخاطب را بیدار کند. یادم هست که عزیزی در این باره نوشته بود: به خاطر دارم یکی از دوستان که آدم مغرور و قوی هیکلی بود و تازه کتاب های استاد را خوانده و به ایشان علاقمند شده بود، به قم آمده و خیلی مشتاق بود تا استاد را ببیند. ولی حاج‌شیخ او را آنچنان که باید، تحویل نمی‌گرفت. اتفاقا همان روزها سفری پیش آمد و با چند نفر از دوستان به همراه حاج‌شیخ به تهران رفتند. این دوست هم همراه بود. در سفر نیز حاج شیخ، ایشان را زیاد تحویل نمی‌گرفت و حتی گاهی اذیت هم می‌کرد. ایشان هم خیلی ناراحت بود و نمی دانست بماند یا برود. در تهران به مهمانی رفتند. وقتی برای همه غذا آوردند، استاد بشقاب را از جلوی ایشان کشید. ایشان ناراحت شد و گفت: «من در خانه خودم، برای ناهار یک مرغ کامل را به تنهایی می‌خورم و فقط پول ناهارم 75تومان می‌شود.” (آن زمان مرغ کیلویی 75 تومان بود)
آقای صفایی جواب داد: “مگر تو به اندازه 75 تومن اثر داری که هر روز ظهر 75 تومن غذا می‌خوری؟ به چه حقی این همه نعمت خدا را مصرف می‌کنی و باز‌پس نمی‌دهی؟!”
شاید در ادامۀ گفتگو با همین شخص بود که گفت: «زنبور عسل روی گل های تلخ می‌نشیند؛ ولی شیرین‌ترین و مقوی‌ترین چیز تحویل می‌دهد. ما انسان ها همان عسل عالی را می‌خوریم، ولی گَند، تحویل می‌دهیم و{با اخلاق مان} به همدیگر زهرِمار تزریق می‌کنیم.
آن شخص خیلی تحت تأثیر قرار گرفت و خودش تعریف می‌کرد که «وقتی به خانه برگشتم، همسرم بر حسب عادت، سر سفره یک مرغ کامل را جلوی من گذاشت. من فقط ران آن مرغ را جدا کردم و به همسرم گفتم بقیه آن را بردارد. همسرم نارحت شد و گفت: «نکند در سفر مریض شده‌ای.» من به او گفتم: «نه، من مریض بودم، الآن خوب شده‌ام.» این شخص بعدها وضعیت خودش را تغییر داد و …..بله، باید فکر کنیم که ما به ازای این نعماتی که استفاده می کنیم، چه تحویل می دهیم. تبدیل بهترین ها به زباله که هنر نیست. چقدر زنبور عسل وجود ما در تکاپوست و چقدر شهد درکام می کنیم مردم را؟ این مسئله ای است که باید بدان پرداخت. باید به تبدیل توجه داشت. یعنی فرصت ها را بهینه سازی کرد. نعمات را به برکت رساند وکاری کرد که استفاده از نعمت ها، زایش و افزایش به دنبال داشته باشد که دنیا را مزرعه آخرت خوانده اند و خاصیت مزرعه هم در هندسه کاشت و داشت و برداشت، معنا می یابد. زیادت کنیم نعم الهی را و زندگی مان به قناتی ارتقا یابد که دیگران بتوانند کاسه های خود را از آن پر کنند و عطش بزدایند از لب های خویش. اگر چنین شد در هندسه الهی، صاحب نقش شده ایم و مبارک مان باد اما اگر صدقه جاریه نشدیم و در ما گمان خیر نداشتند مردمان باید که به بازسازی خود همت کنیم تا شانی چنین یابیم…..

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور