wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۱۳۱
  • ۵۴۸
  • ۵,۱۳۸
  • ۲۵,۹۱۷
  • ۲۲۰,۹۷۵

یادداشت: میان عاقل و قاتل یک خشم فاصله است

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir / تسلط، کلمه ای چهار حرفی است که می تواند از چهار جهت ما را حفظ کند و شرق و غرب و شمال و جنوبِ رفتارمان را تحت مدیریت خودمان قرار دهد. اگر بدان دست یابیم، دستِ حوادث از زندگی ما کوتاه می شود. چنان که در فراز حوادث هم نمی تواند “اختیار عمل” را از ما بگیرد. اختیاری که چون برای لحظه ای، سلب شود گاه به فاجعه ای منتهی می شود که ما را برای همیشه مصلوب الاختیار می کند و در دایره اختیار دیگران قرار می دهد مثل این که در لحظه ای بیقراری، قتلی اتفاق افتد که قاتل را به حصار اختیار دیگران در می آورد و در حصر تصمیم آنان می نشاند. جایی می خواندم که باید این کلمه چهار حرفیِ “تسلط” را در چند زمینه، به برنامه روزانه تبدیل کرد و هر روز نیز گامی فراتر نهاد. اول هم از جسم شروع کرد که عرصه گاه جان و روح و روان نیز هست و در” تسلط بر جسم” به ورزش، تغذیه، کنترل وزن، رسیدگی به ظاهر بدن، ترک عادت های ناپسند و تقویت رفتار های پسندیده همت کرد و در گام دوم به ” تسلط بر هیجانات” رسید و برای مدیریت خشم، پرخاشگری، عصبانیت، افسردگی، دمدمی مزاجی، ناامیدی، خوشی های بی اساس، لذت جویی با پیامدهای منفی برنامه ای دقیق و عملیاتی داشت چه غفلت از هرکدام می تواند به نابودی تمام ساحتی انسان منجر شود به گونه ای که نه جسم که شخصیت فرد هم قابل بازیابی و بازسازی نباشد. کم نبوده اند کسانی که اختیار در برابر خشم باخته اند و همه چیز خود را در این رهگذار نهاده و رفته اند بدون آن که امکان بازگشت داشته باشند. خشم، وقتی در وجود انسان به سلطنت می رسد، اولین راهی را که می بندد، راه عقل است و در نبود آن به هرکاری دست می زند. کارهایی که بعد، دست ها را چنان می بندد که کسی را توان باز کردن آن نمی ماند. خشم وقتی طغیان می کند، نه فقط زبان که همه بدن پرخاشگو می شود و پرخاشجو نیز هم چنان که اگر جلوی دهان را هم بگیرند باز چشم و دست و پا و حتی خط هایی که در ابرو می نشیند هم “زبان” می شود به پرخاشگری و پرخاش خوانی. این رفتار چون از طرف مقابل هم سرمی زند شاهد سرزدن رفتارهای پرخطر خواهیم بود که گاه رنگ خون هم می گیرد. این رفتار و نتیجه هم با سواد و بی سواد نمی شناسد و رئیس و مرئوس نیز هم. چه بسا افراد خوش نام و خوش فکر هم همه این نامِ خوش و فکرِ بلند را در یک لحظه رفتار ناخوش باخته اند. ماجرای دکتر نجفی، یک نمونه بود که باید از آن درس گرفت. او با همه جایگاه علمی و مدیریتی اش، لحظه ای نتوانست برخود مدیریت کند و مهار خشم را به دست بگیرد لذا خشم، مهار زندگی و نام و آوازه اش را به دست گرفت و قصه این شد که بر سر هر بازاری می خوانند و هیچ کس به شخصیت قبل از قتل نجفی اهمیت نمی دهد که او امروز به عنوان قاتل در برابر محکمه و نگاه مردم قرار دارد. او می توانست با تسلط بر خشم در همان جایی بماند که پیش از ماجرا بود. ما هم تا زمانی در این جایگاه که هستیم خواهیم ماند که مهار رفتار به خشم نسپریم و به وادی پرخاشگری نیفتیم والا میان انسانِ عاقل بودن با قاتل شدن فقط یک خشم فاصله است. مراقب باشیم اگر هم خشم آمد، امیر رفتارمان نشود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور