wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۳۴
  • ۵۴۸
  • ۵,۰۴۱
  • ۲۵,۸۲۰
  • ۲۲۰,۸۷۸

یادداشت: این شیب تندِ تندِ تورم

امروز خراسان جنوبی – محمد فاضل / اقتصاد را علمی پیچیده و چند وجهی می دانم که برای سخن گفتن در حوزه آن باید دانش این علم را اندوخت و به زبان محاسبه سخن کرد لذا چون اهلیت را در خویش نمی دانم بدان حوزه وارد نمی شوم.اما این را هم همه ما می دانیم و با گوشت و پوست و استخوان مان لمس می کنیم که محصول اقتصاد در زیست و حتی بوم همه ما، چنان ساری و جاری است که هیچگاه نمی توانیم از عوارض آن، خود را دور داریم. به باور این قلم می توان به مقوله ای به نام “اقتصاد عمومی” رسید که برای افراد بی سوادی چون حقیر هم جای سخن می ماند. هرچند زیبنده تر است که چون منی باز هم نگاه به سخن اهل نظر داشته باشد و صحبت های عمومی را هم مستند کند به گفته ها و گزارش های تخصصی. تا سخن به بیراهه نرود و نتایج آن باعث برهم خوردن هارمونی ذهن مخاطب نشود که در شرایط سخت که اوضاع اقتصادی، استخوان شکن می شود باید با هم اندیشی و همراهی و همدلی، ضربات را کنترل کرد. از این روست که سخن را به یک گزارش تحلیلی اقتصادی پشتوانه می دهیم که چندی پیش در گزارشی که سایت خبری “روزنو” با کد ۳۷۱۲۱۲ روی خروجی فرستاد چنین تصریح شده بود که؛
“بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در اسفندماه ۱۳۹۷ به بیش از ۴۷درصد رسید، در کنار آن رشد اقتصادی منفی در سال‌ ۱۳۹۷ منفی شد که این موضوع برای سال 1398 کاهش درآمد حقیقی و رفاه خانوار را در پی خواهد داشت.
برآوردها از نرخ فقر نشان می‌دهد درحالی‌که در سال ۱۳۹۶، حدود ۱۶ درصد از جمعیت کشور در زیر خط فقر مطلق قرار داشته‌اند تا پایان سال ۱۳۹۷ حدود ۲۳ الی ۴۰ درصد زیر خط فقر قرار گرفته بودند. مجموع این موارد نیاز جدی و فوری به اجرای یک سیاست حمایتی از گروه‌های آسیب‌پذیر است.”
البته برخی گزارش ها هم تورم نقطه به نقطه در فروردین 98 را 51 در صد ذکر می کنند و این یعنی شیب تورم همچنان تند است اما نه رو به پایین که نمودارها، به سرعت رو به بالاست. این شتاب را هم باز همه ما با تمام وجود لمس می کنیم. چنان که دیروز، جوانی با خرید یک مشت گوجه سبز و یک مشت آلبالو و دو عدد انبه و یک عدد هندوانه، 31 هزار تومان پرداخته بود. چیزی معادل دستمزد یک روز کارگری که البته اگر پیش بیاید و آدم را از سر گذر ببرند والا با این اوضاع کار، سر گذر ها تا پاسی از شب هم شلوغ است از کارگر که معنایش خالی بودن فرصت هاست از اشتغال. با آن روزگار تورم و این وضعیت اشتغال، اهل نظر معتقدند باید دولت با اتخاذ سیاست های عملیاتی هم چاره ای برای مهار اسب سرکش تورم بیندیشد و هم درد فراگیر جمعیت زیر خط فقر مطلق را به درمان برخیزد. بسته های حمایتی و طراحی مدل هایی تجربه گرفته از دیگر کشورها که شرایط ما را داشتند و راه به موفقیت بردند، می تواند به ما هم کمک کند تا با غنی سازی شرایط، مردم را برای عبور از شدائد یاری کنیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سه =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور