نظر سنجی

نظر شما در موردسایت جدید روزنامه امروز خراسان جنوبی چیست؟

wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

باسلام،چراشهرداری فکری برای پیاده روهاوجوب های خیابان ۱۷شهریوروبافت فرسوده برنمی دارد.تاکی شاهدمحرومیت وکم توجهی مسؤلین بایدباشیم.

باسلام خدمت روزنامه امروز خراسان جنوبی
انتقاد بنده به ستون اخبار علمی روز شنبه۱۹مرداد ماه با تیتر رژیم غذایی برای پسردار شدنه.واقعا جای تاسف هست که با وجود این همه مطالب علمی موجود در دنیا چنین مطالبی رو چاپ کنید.نه علمی هست و نه از لحاظ اجتماعی مطلب قابل قبولیه.لطفا در استفاده از منابع علمی دقت بیشتری داشته باشید.

سلام یک سوال از مسولین بیمارستان ولی عصر داشتم اینکه بفرمایند دلیل حصار کشیدن محل پارک خودروها ی مراجعین به اورژانس چیست ؟از یکی از نگهبانها پرسیدم گفتند اینجوری قشنگ تره مسولین عزیز که اینجوری فکر میکنند آیا فکر کردند که اورژانس معمولا برای مریضهای بد حال است وقتی یک راننده باشد و یک مریض بدحال مسیر پارکینگ تا اورژانس را چکارکند؟

سلام لطفا اداره گاز بیرجند برای گازرسانی روستای مزارساقی اقدام کند ازسال گذشته قول دادن هنوز محقق نشده باتوجه به اینکه روستاهای اطراف ان وروستاهای مرزی گازدارن اما مسولین اداره گاز به این روستا کم لطفی میکنن داخل شهر بنر زدن هر روز یک روستا گازرسانی میشود که باعقل سلیم باورانسان نمیشود ازروزنامه خراسان سپاسگزارم

سلام .دوست عزیزی که در جواب دوست دیگر در مورد زیارت افراد بی حجاب گفته بودندحجاب امری شخصی است باید عرض کنم که اگر بی حجابی شما باعث به گناه افتادن چند جوان بشودآنگاه این بی حجابی اعمال خوب شما را تباه میکند.

سلام خواستم خواهش وتمنا کنم از عروس ودامادهای عزیز شب جلسشون (عروس کشون )سرعت روچاشنی شادیشون نکن که اتفاق ناگواری بیفته.پدران ومادران عزیز حتما یاداوری کنید .ممنون یاعلی

سلام از ساکنین خیابان سپیده هستم از وضعیت پارک ماشین های سنگین (اتوبوس،کامیون ،تریلی نفت کش و …) در این خیابان خسته شده ایم بارها موضوع را از پلیس راهور هم پیگیری کرده ایم و اقدامی نشده است عاجزانه از پلیس راهور درخواست داریم با رانندگان ماشین های سنگین که شب ها و صبح زود ماشین های خود را روشن می کنند و امان ما را بریده اند برخورد نمایند.

باسلام وخسته نباشید.
من یکی ازساکنین مجتمع مسکونی دربلواربقیه ا…هستم مدتی هست که کامیون تعلیمی پایه یکم درلحظات اولیه صبح بدون درنظرگرفتن موقعیت واستراحت مردم اقدام به تعلیم مینمایدوباعث سلب آسایش شده .آیااینهامحدوده مشخص شده ای برای تعلیمات ندارند.خواهشأ رسیدگی کنید. باتشکر

با سلام وخسته نباشید خدمت شهردارمحترم! بی زحمت درخصوص شست شویی سطلهای زباله منطقه سراب دستورات لازم را صادرنمایید با تشکر

سلام، لطفا ورودی خیابان سپیده به بلوار سلامت را ساماندهی کنید. با تشکر

بدون شک حضور ارزشمند شهردار محترم ،رییس واعضای محترم شورای اسلامی شهربیرجند وسایرمسئولان درمسجد سایت اداری و بررسی مشکلات آن رونق بیش از پیش وتوجه به این منطقه مغفول مانده از شهر را در پی خواهد داشت.

سلام چرادبیرستان علی ابادلوله (شهرک بعثت )راه اندازی نمی شود چرااموزش وپرورش به فکرماروستاییان نیست ماازکجاهزینه رفت وامدوسرویس فرزندانمان رابیاوریم خواهشن رسیدگی کنیداگربه فکراخرت خودتون هستیدممنونم

سلام آسفالت جاده روستای چاه غیاث ازتوابع سه قلعه چنان خراب شده که مردم ازکنار جاده تردد میکنند .مسئولین هم بفکر نیستند

سلام خدمت شماروزنامه عزیزوسلام خدمت استاندارعزیزودلیرکه به فکرروستاییان هستیدلطف کنیدپیگیری کنیدچرادبیرستان علی ابادلوله(شهرک بعثت)حدودیکسال شده ساخته شده واماده بهربرداری است و هیچ اقدامی نمی شود. علت بیخیالی بعضی مسئولان چیست که ما هر دبیرستان داخل شهررفتیم ازمون قولنامه محل زندگی میخان .

از رییس محترم قوه قضائیه بابت انتصاب جناب آقای اسماعیلی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه که بیرجندی هستن کمال تشکر وامنتان داریم

wfn_ads

یادداشت:خبرنگاری و چالش فیک نیوزها

امروز خراسان جنوبی – محمد فاضل / حدیث، نقشه راه آگاهی است. چراغی است که جان را می افزاید. خبر صادق است که جان را در آزمون برکت می بخشد لذا احادیث امام باقر(ع) را از این منظر باید خواند و باید جان گرفت و پا به راه نهاد. فکر می کنم خوانش حدیث ها باید از خواندن برای خود، به درآید و به طراحی رفتار برای جمع تبدیل شود و این رسالتی است که خبرنگاران باید عهده دار آن شوند. روزنامه نگاری به این قرائت است که هم در حوزه حریم خبر و هم خبرنگار و روزنامه نگار واجب الحرمه می شود. باید قلم برداشت و مردانه به میدان آمد که امروزه، رکن چهارم دموکراسی و فرایند دینی نظارت ملی و امر به معروف، با آسیب های حرمت شکن مواجه است. زخم می زنند واژه های ناپالوده که در فضای مجازی، چون علف هرز می رویند.
کلماتی که از پندارهای بیمار برمی خیزند و ویروس وار، سلامت جامعه اطلاع رسانی و اطلاع یابی را هدف گرفته اند. اصلا معلوم نیست چه کسانی پشت تارهای نامرئی نشسته اند. نه نامی دارند، نه هویتی، نه نشانی اما نام داران و نشان داران و صاحب هویت ها را به نیش می گزند و دروغ ها را در کارنامه خویش، پر شمار می کنند. این کانال ها و جماعت بی هویت را می توان با عنوان “بیمار نیوز” ها خواند و مشی “آمد نیوز”ی شان را به یادآورد و توجه داد که اینان نه شایعه که اگر خبر هم نقل کردند به حکم قرآنی “فتبینوا” پیرامون آن باید به تحقیق پرداخت و “اگر” صحت آن، محرز شد پذیرفت والا قلم باید گرفت بر هر چه که می نویسند. به سلام باید برگزار کرد هر تیر و طعنه شان را و به “مروا کراما” باید گذشت که این بیماری را جز این دارویی نیست. باری، حریم خبر و ساحت خبرنگار و روزنامه نگار، واجب الحرمه است و باید قدر دانست “صداقت نویس ” های رسانه های با هویت و شناسنامه دار را که “نقد” جان می دهند به آگاهی تا خناسان و رندان، به وعده “نسیه” اعتماد مردم را به تاراج نبرند.
من خبرنگاران را افسران جبهه آگاهی بخشی و یلان غیرتمند ساحت دانایی می دانم که در گذر زمان، نقش شان پر رنگ تر می شود چه دنیا را امروز خبر و آگاهی می سازد و رسانه نگاران، قهرمانان این عرصه اند. قهرمانانی که به مرام پهلوانی هم چنان متصف هستند که به شرح دشواری های کار خویش و مصائبی که با آن مواجهند، کمتر قلم می زنند بلکه همه سال، به سلامتی مردم می نویسند و از اسبابی که این سلامت را از گزند آسیب ها مصون دارد. آنان به “امید” در جامعه، نگاه راهبردی دارند لذا تلخ ترین و عریان ترین ماجرا ها را هم چنان تحریر و تحلیل می کنند که زخمی عارض خاطر مردم نشود اما آنانی که باید به اصلاح برخیزند، منظور را بفهمند. ناگفتنی هایی هم هست که در سینه خبرنگار، چون راز می ماند چه اگر به عالم خبر شود، جهان آشوبی می کند و ما – جماعت روزنامه نگار و رسانه ای- به این عهد پایبندیم که گرچه “هر راست نشاید گفت” اما قطعا دروغ نباید بدان-حتی- فکر کرد چه رسد که کلمه شود و از گلوی قلم بر صفحه بنشیند. باری، خبرنگار باید به صداقت قلم زند و از مکتبی نور و انرژی گیرد که امامش حضرت باقر(ع) است که تا شهادت، روشنایی آفرینی را ادامه داد.
باور به امام باقر(ع) تلاش برای توسعه حقیقت را حکم می کند در این حکم باید با همه وجود به عمل برخاست که اگر مرام باقری همه گیر شود فیک نیوز های اموی، بستری برای نشر نخواهند یافت. چنین باد ان شاءا…!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور