wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

گزارشی از وضعیت دریافتی ها از خلافی پارکینگ در ساخت و سازهای بیرجند/ رسوب میلیاردی اعتبارات پارکینگی

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده / شنیده ها از رسوب ده ها میلیارد ریال درآمد شهرداری از بخش پارکینگ در حساب شهرداری بیرجند حکایت دارد. این رقم که مبلغ کمی هم نیست از محل جرائم کسری پارکینگ به حساب شهرداری واریز شده اما دریغ از اندکی کوشش و تلاش جهت تأمین پارکینگ در این شهر. علی رغم وجود این رقم در حساب شهرداری بیرجند متأسفانه در جهت هزینه کردن این بودجه اقدامی نشده و با توجه به رشد قیمت‌ها و تورم، این رقم کارکرد سال گذشته را ندارد و حداقل به نصف کاهش یافته است.
شهر بیرجند در خیابان های مرکزی مانند مدرس، طالقانی، شهدا، شهید منتظری و میدان امام(ره) با کمبود پارکینگ دست و پنجه نرم می‌کنند اما شهرداری فارغ از این موضوع فقط به اخذ جریمه کمبود پارکینگ از مالکان ساختمان های مسکونی و تجاری بسنده کرده است. شهرداری در سال گذشته به ازای کمبود هر پارکینگ از مالکان در نقاط مختلف شهر از ۵/۲تا ۲۰ میلیون تومان جریمه دریافت کرده است. هزینه نکردن مبالغ دریافتی و رسوب کردن در حساب شهرداری از دلایل انحراف حداقل ۳۰ درصدی شهرداری بیرجند از بودجه مصوب است. یک شهروند بیرجندی در این باره گفت: جمعیت شهر بیرجند نسبت به سالیان گذشته رشد قابل توجهی داشته است اما خیابان ها و معابر اصلی و پر تردد شهر همان خیابان ها و معابر چند ده سال گذشته است و عرض کم خیابان ها و کثرت رو به افزایش تعداد خودروها با توجه به مرکزیت استان، مشکلات عدیده ترافیکی را به ویژه در بحث پارکینگ برای شهروندان و سایر هم استانی ها و هموطنان در سطح شهر ایجاد کرده است. قربانی افزود: در خیابان های جمهوری اسلامی، حکیم نزاری و شهدا و حتی مطهری که در محدوده بازار بیرجند واقع است مشکل کمبود فضا برای پارکینگ بیداد می کند و مردم برای توقف های کوتاه مدت خود در حاشیه این خیابان ها واقعا مشکل دارند و وقتی هم براساس ضرورت و به ناچار موفق به پارک خودرو در محل ممنوعه و آنهم تنها برای چند دقیقه می شوند، از سوی مأمورین راهنمایی و رانندگی، بدون توجه به اصل مشکل کمبود فضای پارکینگ در شهر بلافاصله با قبض جریمه روبرو می گردند که در شرایط بد اقتصادی امروز واقعا مشکلات را صدچندان می کند.

کمبود فضا برای پارک خودرو، شهروندان را وادار به تخلف می کند
یک شهروند دیگر گفت: کمبود فضای پارکینگ در اکثر خیابان های اصلی شهر از جمله طالقانی، مدرس و… باعث می شود تا مردم از روی ناچار برای دقایقی کوتاه مرتکب تخلفاتی همچون پارک دوبل و توقف در محل های ممنوعه شوند که علاوه بر مضاعف شدن مسائل ترافیکی، میان مردم و پلیس به عنوان مجری قانون نیز ایجاد تنش و اصطکاک می کند. مرادی اضافه کرد: باید مسئولین و مدیران شهری پاسخگوی نیاز شهر و شهروندان به پارکینگ در نقاط پر تردد و پرترافیک شهر باشند و پلیس هم در این شرایط سخت مدارا و راهنمایی را در اولویت کار قرار دهد و در مواردی که امکانش وجود دارد با جریمه بر مشکلات شهروندان قانونمندی که بعضا ناچار به توقف های اجباری دو سه دقیقه ای می شوند اضافه ننماید.

مبالغی که بابت پارکینگ از شهروندان اخذ می شود
صرف تأمین پارکینگ عمومی می شود
یکی دیگر از شهروندان هم گفت: در مواقعی که برای پایان کار به شهرداری مراجعه می شود دوستان در صورت عدم تأمین پارکینگ از ما مبالغ قابل توجهی دریافت می کنند که قطعا باید این مبالغ که در مجموع ارقام کمی هم نیست برای تأمین پارکینگ در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد و گره های شهر و شهروندان از این طریق باز شود. حسینی تصریح کرد: فضاهایی که به عنوان پارکینگ عمومی برای خودروهای شهروندان در سطح شهر در نظر گرفته می شود پاسخگوی نیاز نیست و در بسیاری از خیابان های مهم شهر از جمله جمهوری اسلامی، طالقانی، مطهری، حکیم نزاری، منتظری، شهدا و مدرس با مشکل فضا برای پارک خودروها روبرو هستیم و جا دارد شورا و شهرداری این موضوع مهم را با جدیت پیگیر شوند.

پارکینگ طبقاتی در حکیم نزاری، میدان امام(ره)
و مدرس احداث می شود
معاون عمرانی شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه برای رفع مشکل کمبود پارکینگ در سطح شهر بیرجند پیگیر اجرای برنامه های بزرگی هستیم، گفت: در خیابان حکیم نزاری و در محل پارکینگ موجود در این خیابان، پارکینگ طبقاتی احداث خواهد شد و ان شاءا… کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه در اولین فرصت به زمین زده خواهد شد که امیدواریم تا پایان تیرماه جاری به مناقصه برود و ان شاءا… عملیات اجرایی آن در ماه آینده آغاز می شود.
مهندس عدل افزود: در میدان امام خمینی(ره) نیز احداث یک پارکینگ طبقاتی را در محل پارکینگ موجود در دستور کار داریم و تهیه طرح و اسناد آن را پیگیر هستیم و تلاش خواهیم کرد عملیات اجرایی را همزمان با عملیات اجرایی پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری آغاز نماییم. وی اضافه کرد: علاوه بر این ها در خیابان مدرس زمینی ۷۰۰مترمربعی با کاربری پارکینگ داریم که هم اکنون نیز به عنوان پارکینگ مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد البته مساحت این زمین برای احداث پارکینگ طبقاتی کافی نیست و لذا پیگیر تملک دو ساختمان همجوار آن هستیم که چنانچه توافق حاصل گردد، پارکینگ طبقاتی را در این محدوده احداث خواهیم کرد.

تملک املاک برای پارکینگ به ویژه در جمهوری اسلامی در دستور کار است
مهندس عدل تصریح کرد: برنامه های بزرگ دیگری نیز در راستای تملک املاک برای احداث پارکینگ به ویژه در خیابان جمهوری اسلامی در دستور کار شهرداری قرار دارد که اطلاعات بیشتر در این خصوص متعاقبا به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور