wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

قیمت فروش چای ۵۰۰گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی۳۰هزارتومان قیمت درج روی جعبه۵۹۸۰۰تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه۲۷هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت ۶ سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
کسب۳رتبه برترکشورتوسط دانش آموزان و فرهنگیان استان
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:۲نفراز فرهنگیان استان،رتبه دوم کشور در بخش اقدام پژوهی ششمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای و یک دانش آموز نیز رتبه سوم کشوردربخش پوستر نوجوان سالم را کسب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز با بیان این خبر اظهار کرد: خانم ها تکتم بیجاری و راضیه حق پناه همکاران شاغل در دبستان شاهد نرجس شهرستان سربیشه موفق به کسب رتبه برتر کشور در ششمین جشنواره ی ابتکارات مدرسه ای شدند.

وی، با اشاره به کسب رتبه سوم کشور توسط میناحسینائی در بخش پوستر  هشتمین جشنواره نوجوان سالم تصریح کرد: امسال ۹ هزار و ۹ دانش آموز دختر و پسر استان با ۷ هزار و ۸۷۰ اثر  در این جشنواره شرکت کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که از این تعداد اثر ، ۳۴۰ اثر به استان راه یافته و ۷۲ اثر به عنوان آثار برگزیده استانی معرفی شده که ۱۵ اثر به مرحله کشوری راه یافتند، ابراز داشت: هدف این جشنواره ترویج شیوه‌های زندگی سالم، تأکید بر باورهای اعتقادی و پیشگیری از رفتارهای پرخطر است.

وی، با تشریح عملکرد اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره، در بخش آموزش و توانمندسازی دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها است که امسال در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ۷۹۸ مدرسه تحت پوشش قرار گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی  با اشاره تحت پوشش قرار گرفتن دانش آموزان پایه نهم ۲۰۰ دبیرستان در برنامه توانمندسازی روانی- اجتماعی، خاطر نشان کرد: در برنامه مشارکت اجتماعی  ویژه پایه هشتم نیز دانش آموزان ۶۰ مدرسه  درشهرستان های بیرجند قاین وفردوس ، مشارکت کردند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: در طول سال تحصیلی ۹۷-۹۸ قریب ۱۱ کارگاه آموزشی برای شناسایی آسیب ها برگزار شد ومدرسین ، همکاران و دانش‌آموزان راهکارهای لازم را ارائه دادند.

واقعی ادامه داد: طرح ائتلاف ملی نظام مراقبت اجتماعی موسوم به «نماد»،۲ سال است که در دو شهرستان درمیان وبیرجند با تحت پوشش قرار دادن ۱۹۳مدرسه، برگزار می شود و تا کنون ۲۰ ساعت کارگاه آموزشی برای والدین، دانش‌آموزان و معلمان برگزا ر شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
کسب ۴رتبه اول کشور توسط فرهنگیان استان
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دبیران آموزش و پرورش استان موفق به کسب ۳ رتبه اول کشور در محورهای مختلف سومین دوره جشنواره ی نوآوری در فرایند آموزش و یاد گیری شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز با بیان این که سه تیم ۳ نفره از استان در این جشنواره حضور داشتند، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کار تیمی و مشارکتی، توجه به محیط زیست، تقویت هویت اسلامی- ایرانی، ترویج سبک زندگی ایرانی  اسلامی، ترویج ارزش کار و کارآفرینی وتوجه به فرهنگ مصرف درست از انرژیها از مهم ترین رویکردهای این جشنواره بود.

وی، با بیان این که جشنواره «نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری» با هدف تحقق  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شد، تصریح کرد: خانم ها زهرا شورستانی، سارا کرمانی و شهین دخت مخملباف موفق به کسب رتبه اول کشور در محور سنجش عملکردی شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کسب رتبه اول سومین جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش در محور مشارکت اولیاء توسط خانم ها فرحناز علی دوست  خبیری، مریم جوادی و زهرا طالبی؛ یاد آور شد: در محور رسانه های پر شمار نیز خانم سمانه مقصودی و آقایان سید حسن شواکندی و علیرضا جعفری بجد موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.

واقعی با بیان این که در سند تحول بنیادین، تکلیفی برای ‌معلمان در نظر گرفته شده است تا در این سند به امر کیفی سازی تعلیم و تربیت توجه ویژه شود، خاطر نشان کرد: در دومین دوره مسابقات آزمایشگاه علوم تجربی نیز آقایان محمد علی فرحناکی و محمد حسن عباسیان موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: برای دستیابی به کیفیت ‌باید مدرسه متحول شود ‌و برای تحول در مدرسه معلم باید ‌کلاس درس را به سازمان و کلاسی با کیفیت تبدیل کند و لازمه این کار ارتقا شایستگی های حرفه ای معلمان است.

نائب قهرمانی در جام بین المللی صلح و دوستی توسط کاراته کای زیرکوهی

نائب قهرمانی در جام بین المللی صلح و دوستی توسط کاراته کای زیرکوهیکاراته کاهای زیرکوهی با کسب دو مدال نقره و برنز در رقابت های بین المللی جام صلح و دوستی افتخارآفرینی کردند.
امیر علی ابراهیمی در وزن منفی ۴۵ کیلوگرم با افتخار عنوان نائب قهرمانی در بخش نوجوانان را بدست آورد و حسین علی زهی دیگر نماینده شایسته شهرستان زیرکوه در وزن منفی ۵۵ جوانان موفق به کسب عنوان سومی این دوره از رقابت ها شد.
شایان ذکر است رقابت های کاراته بین المللی جام صلح و دوستی با حضور ۷۰۰ ورزشکار از ۹ کشور ژاپن، عراق، پاکستان، ترکیه، افغانسستان، آذربایجان، گرجستان، ترکمنستان و ایران به میزبانی شهرستان فریدون کنار برگزار شد.

یکی از محیط بانان شهرستان قاین با تیراندازی شکارچی متخلف زخمی شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، اکبری ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: یکی از محیط بانان شهرستان قاین در جریان گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه‌های حیات وحش این شهرستان متوجه حضور یک نفر شکارچی غیرمجاز شد که هنگام رودررویی با شکارچی متخلف، متاسفانه شکارچی متخلف اقدام به تیراندازی با اسلحه ساچمه زنی به سمت محیط بان کرد.

او افزود: شکارچی متخلف پس از زخمی کردن محیط بان از ناحیه‌ی سر، صورت و دست از منطقه متواری شد.

اکبری گفت: مأموران نیروی انتظامی در تلاش برای دستگیری این شکارچی متخلف هستند که به زودی شناسایی و دستگیر خواهد شد.

انتهای پیام/ک

 

 

 

اهتزاز پرچم دانشگاه بیرجند بر بام ایران دماوند

 ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ کد : ۴۲۹۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۲
جواد آشوری کارمند دانشگاه بیرجند با صعود بر قله دماوند پرچم دانشگاه بیرجند را بربام ایران به اهتزاز درآورد.
اهتزاز پرچم دانشگاه بیرجند بر بام ایران دماوند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، جواد آشوری کارمند حوزه مدیریت امورمالی دانشگاه بیرجند به همراه تیم فراز بیرجند ضمن صعود بربام ایران، پرچم دانشگاه بیرجند را در قله ۵۶۱۰ متری دماوند به اهتزاز درآورد.

وی با توضیح اینکه این صعود در روزهای ۱۸ و ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ صورت گرفت، گفت: این قله از جبهه شمال شرقی که طولانی ترین مسیر می باشد فتح شد.

دماوند کوهی در شمال ایران و با ارتفاع ۵۶۱۰ متر از سطح دریا، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا در خاورمیانه است.

کوهنورد دانشگاه بیرجند در صعود قبلی خود نیز قله علم کوه را فتح نموده است.


خبرنگاران فعال حوزه ورزش شهرستان زیرکوه تجلیل شدند

تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان زیرکوه توسط اداره ورزش و جوانان

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران زیرکوه اظهار داشت:
خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند و همیشه در برنامه های ورزشی یار و یاور اداره ورزش و جوانان بوده اند.
محمدکاظم ادیبیان افزود: هدف اصلی ما، استفاده از تمام ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی شهرستان و معرفی پتانسیل های بالقوه ورزش است.

 

برگزاری  اردوی آمادگی تیم هندبال دختران المپیاد استعداد های برتر استان در قاین

قاین میزبان اردوی آمادگی تیم هندبال دختران المپیاد استعداد های برتر خراسان جنوبی

اردوی آمادگی تیم هندبال دختران المپیاد استعداد های برتر استان به میزبانی قائنات با حضور ۱۴ ورزشکار در سالن ورزشی عفاف آغاز شد.

جواد صادقی رئیس هیات هندبال شهرستان قاین افزود: از ۲۲ تا ۲۵ مرداد ماه به منظور اعزام تیم استان به المپیاد استعدادهای برتر کشور این اردو در سالن عفاف قائن برگزار می شود.
وی افزود: ۱۴ دختر هندبالیست از شهرستان های بیرجند، قائنات وسرایان در این اردو حضور دارند، همچنین المیرا جلایری، یگانه سالاری، زهرا سرابی،سیما سنجری و حدیث عطایی، ۶ دختر هندبالیست شهرستان در این اردو تیم استان را همراهی می کنند.
گالری

 

 

 

 

 

کسب ۸ مدال رنگی ساباکی نخل طبس در مسابقات رزمی اوراسیایی

 تیم ساباکی نخل طلایی طبس خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی ورزش‌های رزمی اوراسیایی تبریز سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز را به دست آورد.

در رده سنی نوجوانان بخش آقایان این ماراتن بین‌المللی علی مقدم در ماده مبارزه به مدال طلا رسید، محمد حسینی در کاتا نشان نقره را از آن خود کرد.

سیدمهدی حسن‌زاده در رده سنی جوانان بخش مبارزه مدال برنز را به گردن آویخت و در رده سنی امیدها نیز فاروق رضازاده مقام سوم را از آن خود کرد.

علی حضوری در بخش امیدهای کاتا مسابقات ورزش‌های رزمی اوراسیایی تبریز مدال برنز را تصاحب کرد، در بخش مبارزه پیشکسوتان مجید شمسایی به مدال طلا رسید و در کاتا نیز نشان نقره را به دست آوردند.

در رده سنی نونهالان ماده کاتا بخش بانوان این ماراتن بین‌المللی نیز الناز شمسایی مدال طلا رقابت‌ها را برای خراسان‌جنوبی به ارمغان آورد و استاد مجید شمسایی در بخش قهرمان قهرمانان به‌عنوان نایب‌قهرمان رقابت‌های اوراسیا معرفی شد.

 

 

 

 

یادواره شهید کاوه در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند – ایرنا – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: یادواره سردار شهید «محمود کاوه» ۱۲ شهریور امسال با محوریت شهدای عملیات کربلای دو در این استان برگزار می‌شود.

محمدرضا فخر روز سه‌شنبه در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان جنوبی که به ریاست استاندار برگزار شد افزود: با توجه به دستور استاندار خراسان جنوبی در دیدار با خانواده شهید کاوه در ارتباط با برگزاری یادواره، مراتب در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم یادواره‌ای در خور شهید برگزار شود.

وی گفت: خراسان جنوبی دارای ۳۴ شهید در عملیات کربلای دو است که هفت نفر از این شهیدان جزو سرداران شهید هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار داشت: استان خراسان رضوی از سال ۶۶ به طور مستمر یادواره شهید کاوه را برگزار کرده است و امیدواریم از تجربیات عوامل برگزار کننده بهترین بهره‌برداری شود.

وی تهیه بروشور با عنوان تصاویر شهدا، رونمایی از کتاب‌های تازه به چاپ رسیده، حضور در فضای‌ مجازی و استفاده از رسانه، نامگذاری میادین، بازخوانی عملیات کربلای دو توسط رزمندگان و برپایی نمایشگاه عکس با عنوان مجاهد کردستان را از مهمترین پیشنهادات برگزاری این یادواره ذکر کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی هم با بیان اینکه ایثار و شهادت مانند سکه ای دو رو است گفت: طبق آیات و روایات این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند و انسان بدون لطف خداوند نمی‌تواند به شهادت برسد.

حجت الاسلام محمدتقی عزیزی بیان کرد: انسانی که طالب فداکاری نباشد به مقام شهادت نمی‌رسد و اینکه عده‌ای چندبار در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کردند و عده‌ای بی‌تفاوت بودند، برگرفته از این مهم است.

وی ادامه داد: شهدا به صورت اختیاری به جبهه حق علیه باطل رفتند که این مهم در وصیت نامه‌های شهدا به خوبی پیداست و وظیفه دستگاه‌های فرهنگی را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دوچندان می کند.

سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ در روستای بیهود از توابع شهرستان قاینات به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران عراق به شهادت رسید.

همچنین بنابر اعلام استاندار خراسان جنوبی در این نشست با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته فرودگاه بیرجند ۱۲ شهریور امسال به فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند تغییر نام می‌دهد.

 

 

 

فرودگاه بیرجند به نام شهید کاوه نامگذاری می‌شود

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته فرودگاه بیرجند ۱۲ شهریور امسال به فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند تغییر نام می‌دهد.

محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان جنوبی افزود: شهید کاوه از شهدای شاخص جمهوری‌ اسلامی ایران است اما متاسفانه در خراسان جنوبی کمتر به این موضوع پرداخته شده است.

وی گفت: روزهای اول مسئولیتم در استان فکر می‌کردم کاوه از شهدای خراسان رضوی است که این مهم کم‌کاری دستگاه‌ها را نشان می‌دهد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: یادواره شهید کاوه در خراسان جنوبی باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.

وی تصریح کرد: مدیران از تمامی مراحل یادواره شهید که ۱۲ شهریور امسال برگزار می‌شود، پشتیبانی کنند تا یادواره امسال زمینه ساز یادواره‌های باشکوه‌تر در سال‌های آینده باشد.

معتمدیان گفت: یادواره شهید کاوه باید در خراسان جنوبی نهادینه شود و برای برگزاری این یادواره حتما ظرفیت‌های ملی مورد نظر قرار گیرد.

وی پوشش سراسری و حضور شخصیت‌های ملی در این یادواره را از ضروریات عنوان کرد و گفت: در کنار تجلیل از شهید کاوه بقیه شهدای عملیات کربلای دو نیز مورد تجلیل قرار گیرند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه منطقه عملیاتی حاج‌ عمران محل شهادت این شهید بزرگوار است اردویی با حضور خانواده شهدا برگزار شود که قبل یا بعد از یادواره در این منطقه حضور یابیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه جنگ در منطقه حاج‌ عمران سال‌ها توسط منافقان و ضدانقلاب ادامه داشت افزود: خوشبختانه اقتدار سپاه جمهوری اسلامی ایران سبب ایجاد امنیت در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه شهید کاوه از شاگردان مقام معظم رهبری بوده است گفت: این مهم باید برجسته و المان شهید کاوه در سه راهی بیهود (زادگاه شهید در خراسان جنوبی) طراحی و نصب شود.

معتمدیان گفت: با توجه به اینکه خراسان رضوی سال‌ها در ارتباط با یادواره شهید کاوه فعال است از امکانات نمایشگاهی و تجربیات آنها استفاده شود و آثار نمایشگاهی به صورت دوره‌ای در تمامی شهرستان‌های استان به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه عنوان شهید شاخص ملی باید در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد اظهار داشت: این محصول در قالب مستند غیرتکراری تهیه شود تا در اختیار شبکه‌های ملی هم قرار گیرد.

وی تاکید کرد: به عنوان مصوبه این کارگروه تمامی فرمانداران نسبت به نامگذاری میدان یا خیابان در شهرستان‌ها به نام شهید کاوه اقدام کنند و سرکشی از خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان طبق برنامه مدون از طریق مسئولان استانی صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در این طرح باید از خانواده شهدا و ایثارگران مناطق دورافتاده هم سرکشی شود گفت: مواظبت شود که خانواده‌ای از قلم نیفتد.

وی اظهار داشت: قوانین بالادستی زیادی در ارتباط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد اما متاسفانه در عمل با مشکل مواجه هستیم که در این زمینه باید توجه شود.

معتمدیان خطاب به مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی تاکید کرد که دستگاه‌ها نسبت به رعایت قوانین بالادستی مورد ارزیابی قرار گیرند که در مسایلی همچون استخدام اگر دستگاهی کوتاهی کرد، تذکرات لازم از سوی استانداری ابلاغ شود.

وی اظهار داشت: امیدوارم به زودی کلمه مقاومت هم به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اضافه شود.

سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ در روستای بیهود از توابع شهرستان قاینات به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران عراق به شهادت رسید.

 

 

 

 

زخمی شدن محیط بان قاین در درگیری با شکارچی متخلف

یکی از محیط بانان شهرستان قاین با تیراندازی شکارچی متخلف زخمی شد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: یکی از محیط بانان شهرستان قاین درزخمی شدن محیط بان در درگیری با شکارچی متخلف   جریان گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه های حیات وحش این شهرستان متوجه حضور یک نفر شکارچی غیرمجاز شد که هنگام رودررویی با شکارچی متخلف ، متاسفانه شکارچی متخلف اقدام به تیراندازی با اسلحه ساچمه زنی به سمت محیط بان کرد.

اکبری افزود: شکارچی متخلف پس از زخمی کردن محیط بان از ناحیه ی سر ، صورت و دست از منطقه متواری شد.

وی گفت: مأموران نیروی انتظامی در تلاش برای دستگیری این شکارچی متخلف هستند که به زودی شناسایی و دستگیر خواهد شد.

 

 

 

 

 

بازسازی واقعه غدیر در دو شهر خراسان جنوبی

واقعه غدیرخم در ۲ شهر خراسان جنوبی بازسازی می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مسئول سازمان گردشگری و اردویی سپاه انصارالرضای استان گفت: این بازسازی واقعه غدیر در دو شهرستان خراسان جنوبیواقعه در شهرهای طبس و شوسف ۲۹ مرداد مصادف با ۱۸ ذی الحجه روز عید غدیر خم اجرا می شود.
سرهنگ قنبری با بیان اینکه این برنامه با مشارکت بیش از هزار نفر در این دو شهر اجرا می شود و هم اکنون عملیات آماده سازی مکانها آغاز شده است افزود: بازسازی واقعه غدیر در طبس ساعت ۱۸ در فاصله میدان شهدای گمنام تا روستای خرو و در شهر شوسف ساعت ۸ صبح در یک کیلومتری این شهر اجرا می شود.
وی گفت: در کنار روایت و بازسازی واقعه سفر پیامبراکرم (ص) و همراهانشان به مکه و حضور در برکه غدیر و معرفی حضرت علی (ع)، گزیده ای از خطبه غدیر نیز قرائت خواهد شد.
پارسال واقعه غدیرخم در شهرهای خوسف و آرین شهر بازسازی شد.

 

 

 

 

 

ثبت ۲۹۱ رتبه منطقه ای زیر هزار برای دانش آموزان خراسان جنوبی

۲۹۱ دانش آموز خراسان جنوبی در کنکور امسال در مناطق دوم و سوم کشور رتبه زیر هزار کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: این آمار براساس اعلام دانش آموزان ثبت 291 رتبه منطقه ای زیر هزار برای دانش آموزان خراسان جنوبیو مدیران مدارس و تا این لحظه است و احتمال اینکه این تعداد بیشتر باشد، وجود دارد.
واقعی افزود: از این ۲۹۱ نفر، ۷۶ نفر در رشته علوم انسانی، ۵۷ نفر در رشته تجربی، ۵۴ نفر در رشته ریاضی فیزیک، ۵۴ نفر در هنر و ۵۰ نفر در زبانهای خارجه هستند.
وی با اشاره به فعالیت ۱۳ پایگاه انتخاب رشته در آموزش و پرورش استان گفت: بیش از ۵۰ مشاور متخصص در این پایگاهها مشغول ارائه خدمات مشاوره ای به داوطلبان هستند.
در آزمون سراسری امسال ۱۵ هزار و ۹۹۶ داوطلب خراسان جنوبی شرکت کردند.

 

 

 

 

درخشش معلمان خراسان جنوبی در جشنواره های کشوری

دبیران آموزش و پرورش خراسان جنوبی موفق به کسب ۴ رتبه اول در جشنواره های کشوری شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه سه تیم ۳ نفره از خراسان معلمان خراسان جنوبی کشوری شدندجنوبی در جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری حضور داشتند، افزود: ترویج فرهنگ کار تیمی و مشارکتی ، توجه به محیط زیست ، تقویت هویت اسلامی- ایرانی ، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی ، ترویج ارزش کار و کارآفرینی و توجه به فرهنگ مصرف درست از انرژی ها از مهم ترین رویکردهای جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یاد گیری بود.
واقعی افزود: دراین جشنواره خانم ها زهرا شورستانی ، سارا کرمانی و شهین دخت مخملباف در محور سنجش عملکردی ، خانم ها فرحناز علی دوست خبیری ، مریم جوادی و زهرا طالبی در محور مشارکت اولیاء و نیز خانم سمانه مقصودی و آقایان سید حسن شواکندی و علیرضا جعفری بجد در محور رسانه های پر شمار موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.
وی گفت: همچنین در دومین دوره مسابقات آزمایشگاه علوم تجربی نیز آقایان محمد علی فرحناکی و محمد حسن عباسیان موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور