نظر سنجی

نظر شما در موردسایت جدید روزنامه امروز خراسان جنوبی چیست؟

wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

باسلام،چراشهرداری فکری برای پیاده روهاوجوب های خیابان ۱۷شهریوروبافت فرسوده برنمی دارد.تاکی شاهدمحرومیت وکم توجهی مسؤلین بایدباشیم.

باسلام خدمت روزنامه امروز خراسان جنوبی
انتقاد بنده به ستون اخبار علمی روز شنبه۱۹مرداد ماه با تیتر رژیم غذایی برای پسردار شدنه.واقعا جای تاسف هست که با وجود این همه مطالب علمی موجود در دنیا چنین مطالبی رو چاپ کنید.نه علمی هست و نه از لحاظ اجتماعی مطلب قابل قبولیه.لطفا در استفاده از منابع علمی دقت بیشتری داشته باشید.

سلام یک سوال از مسولین بیمارستان ولی عصر داشتم اینکه بفرمایند دلیل حصار کشیدن محل پارک خودروها ی مراجعین به اورژانس چیست ؟از یکی از نگهبانها پرسیدم گفتند اینجوری قشنگ تره مسولین عزیز که اینجوری فکر میکنند آیا فکر کردند که اورژانس معمولا برای مریضهای بد حال است وقتی یک راننده باشد و یک مریض بدحال مسیر پارکینگ تا اورژانس را چکارکند؟

سلام لطفا اداره گاز بیرجند برای گازرسانی روستای مزارساقی اقدام کند ازسال گذشته قول دادن هنوز محقق نشده باتوجه به اینکه روستاهای اطراف ان وروستاهای مرزی گازدارن اما مسولین اداره گاز به این روستا کم لطفی میکنن داخل شهر بنر زدن هر روز یک روستا گازرسانی میشود که باعقل سلیم باورانسان نمیشود ازروزنامه خراسان سپاسگزارم

سلام .دوست عزیزی که در جواب دوست دیگر در مورد زیارت افراد بی حجاب گفته بودندحجاب امری شخصی است باید عرض کنم که اگر بی حجابی شما باعث به گناه افتادن چند جوان بشودآنگاه این بی حجابی اعمال خوب شما را تباه میکند.

سلام خواستم خواهش وتمنا کنم از عروس ودامادهای عزیز شب جلسشون (عروس کشون )سرعت روچاشنی شادیشون نکن که اتفاق ناگواری بیفته.پدران ومادران عزیز حتما یاداوری کنید .ممنون یاعلی

سلام از ساکنین خیابان سپیده هستم از وضعیت پارک ماشین های سنگین (اتوبوس،کامیون ،تریلی نفت کش و …) در این خیابان خسته شده ایم بارها موضوع را از پلیس راهور هم پیگیری کرده ایم و اقدامی نشده است عاجزانه از پلیس راهور درخواست داریم با رانندگان ماشین های سنگین که شب ها و صبح زود ماشین های خود را روشن می کنند و امان ما را بریده اند برخورد نمایند.

باسلام وخسته نباشید.
من یکی ازساکنین مجتمع مسکونی دربلواربقیه ا…هستم مدتی هست که کامیون تعلیمی پایه یکم درلحظات اولیه صبح بدون درنظرگرفتن موقعیت واستراحت مردم اقدام به تعلیم مینمایدوباعث سلب آسایش شده .آیااینهامحدوده مشخص شده ای برای تعلیمات ندارند.خواهشأ رسیدگی کنید. باتشکر

با سلام وخسته نباشید خدمت شهردارمحترم! بی زحمت درخصوص شست شویی سطلهای زباله منطقه سراب دستورات لازم را صادرنمایید با تشکر

سلام، لطفا ورودی خیابان سپیده به بلوار سلامت را ساماندهی کنید. با تشکر

بدون شک حضور ارزشمند شهردار محترم ،رییس واعضای محترم شورای اسلامی شهربیرجند وسایرمسئولان درمسجد سایت اداری و بررسی مشکلات آن رونق بیش از پیش وتوجه به این منطقه مغفول مانده از شهر را در پی خواهد داشت.

سلام چرادبیرستان علی ابادلوله (شهرک بعثت )راه اندازی نمی شود چرااموزش وپرورش به فکرماروستاییان نیست ماازکجاهزینه رفت وامدوسرویس فرزندانمان رابیاوریم خواهشن رسیدگی کنیداگربه فکراخرت خودتون هستیدممنونم

سلام آسفالت جاده روستای چاه غیاث ازتوابع سه قلعه چنان خراب شده که مردم ازکنار جاده تردد میکنند .مسئولین هم بفکر نیستند

سلام خدمت شماروزنامه عزیزوسلام خدمت استاندارعزیزودلیرکه به فکرروستاییان هستیدلطف کنیدپیگیری کنیدچرادبیرستان علی ابادلوله(شهرک بعثت)حدودیکسال شده ساخته شده واماده بهربرداری است و هیچ اقدامی نمی شود. علت بیخیالی بعضی مسئولان چیست که ما هر دبیرستان داخل شهررفتیم ازمون قولنامه محل زندگی میخان .

از رییس محترم قوه قضائیه بابت انتصاب جناب آقای اسماعیلی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه که بیرجندی هستن کمال تشکر وامنتان داریم

wfn_ads

مدیرکل بهزیستی استان با حضور در روزنامه امروز خراسان جنوبی: راهبرد اولیه بهزیستی پیشگیری و اطلاع رسانی است

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / مدیرکل بهزیستی استان گفت: در راستای مدیریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی آن طور که باید در استان کار نشده و نیازمند ورود بیشتر رسانه ها برای جلوگیری از ورودی ها به بهزیستی چه از کانال آسیب های اجتماعی و چه از کانال معلولیت ها هستیم.
علی عرب نژاد که برای تبریک روز خبرنگار به دفتر روزنامه امروز خراسان جنوبی آمده بود سطح توقعات مردم را با توجه به زیرساخت های فراهم شده در بهزیستی استان بسیار کم ذکر کرد و افزود: هیچگونه کم و کاستی در عرصه‌های مختلف بهزیستی در استان نداریم و بستر پیشگیری، بازتوانی و توانمندسازی را در کنار هم در استان چیده ایم اما مردم کمتر اطلاع دارند و حتی متولی این حوزه را نمی‌شناسند و از پیش پا افتاده ترین اقداماتی که می تواند از معلولیت‌ها پیشگیری نماید آگاهی ندارند.

تنها ۱۴ درصد مردم استان اورژانس اجتماعی را می‌شناسند
وی با بیان اینکه بیشتر معلولیت‌ها در سطح استان مادرزادی است و ارتقای سطح آگاهی های مردم در کاهش و جلوگیری از این معلولیت ها بسیار مؤثر خواهد بود، اظهار کرد: هیچ ازدواج و بارداری بدون انجام آزمایش های ژنتیکی و بررسی‌های لازم نباید صورت گیرد و برخی بیماری ها از جمله بیش‌فعالی کودکان و اتیسم معلول همین مسائل است و اتفاقاً بیش‌فعالی کودکان که رواج زیادی هم یافته نیازمند برنامه‌ریزی مدون تربیتی است که جای خالی آن در کشور احساس می شود. به گفته وی طبق افکارسنجی ها حدود ۱۴ درصد مردم با اورژانس اجتماعی بهزیستی آشنایی داشتند که تأسف آور است و این در حالی است که کودک آزاری و همسرآزاری در صدر آسیب‌های اجتماعی استان قرار دارد و سؤال این است که چرا شهروندان و هم استانی های ما که شاهد این گونه مسائل هستند با اورژانس اجتماعی تماس نمی گیرند.

اطلاع رسانی؛ شاهراه عبور از آسیب های اجتماعی
عرب نژاد راهبرد اولیه بهزیستی را پیشگیری و شاهراه عبور از آسیب‌های اجتماعی را اطلاع‌رسانی دانست و با بیان اینکه رسانه ها می توانند در این راستا بسیار مؤثر باشند، اضافه کرد: تعداد وظایف حساس بهزیستی به حدود ۷۰ مورد می‌رسد که برای توفیق در آنها نیاز به آگاهی و مساعدت مردم داریم و بازتوانی و توانمندسازی معتادان به موادمخدر از جمله این وظایف است حتی مهدکودک‌ها که تعدادشان در استان ۲۸۷ مهدکودک است نیز حساسیت خاص خود را دارد. مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: سال گذشته در حوزه درمان تنها ۳۰میلیون تومان داشتیم که واقعا ناچیز است و امسال هم برای بسیاری از فعالیت‌های ما هنوز اعتباری نرسیده و لذا با وجود افزایش هزینه‌ها ناچار به چابک‌سازی و صرفه‌جویی در تمامی بخش ها هستیم.

مدیریت اعتبارات نداریم
عرب نژاد همچنین گفت: البته مشکل ما در سطح ملی مشکل منابع و اعتبار نیست بلکه مدیریت اعتبارات را نداریم به عنوان مثال یکی از وزارتخانه ها سال گذشته همایش بزرگی را با حضور جمع زیادی از مدیران از کل کشور در تهران برگزار کرد تا از افرادی که در حوزه مرتبط در جشنواره شهید رجایی کسب رتبه کرده بودند تجلیل نماید که هزینه های میلیاردی را تحمیل کرد. محمود حیدری مدیر مسئول روزنامه امروز خراسان جنوبی نیز با قدردانی از حضور مدیر کل بهزیستی استان و همراهان وی گفت: در مباحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در تمامی بخش ها آماده همکاری با بهزیستی استان هستیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور