wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۱۳۷
  • ۵۴۸
  • ۵,۱۴۴
  • ۲۵,۹۲۳
  • ۲۲۰,۹۸۱

سهم بانوان در کارآفرینی

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / کارآفرینی با توجه به شعار سال 98 از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث رونق تولید داخلی می شود اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که تا نام کارآفرینی به زبان می آید اکثر مردم مردهایی را تصور می کنند که مشغول به کار هستند و صاحب و مدیر کارگاه یا شرکت و کارخانه ای هستند ولی بانوان موفقی که در این راه قدم برداشته اند و شاید از اولین نفرها در برخی از قسمت ها باشند به فراموشی می روند و این در حالی است که بانوان را مدیران موفقی می دانند که با جزئی گری می توانند کارها را پیش ببرند و باید این قشر جدی تر دیده شوند. در همین راستا با دو بانویی که در حوزه کارآفرینی آی تی کار می کنند گفت و گو کردیم آنها جزو اولین بانوانی هستند که در حوزه آی تی وارد بازار کار در خراسان جنوبی شدند و هنوز هم در استان شاید از انگشتان دست تعداد بانوان کارآفرین بیشتر نشود و این در حالی است که همان تعداد اندک در تمام حوزه های کارآفرینی به بهترین شکل ممکن عمل کرده و به نتیجه رسیده اند.
از سالن عروسی تا ایجاد کسب و کار شخصی
فرزانه نقشبندی، مهندس آی تی بیان کرد: در خانواده ای با وضع مالی متوسط زندگی کردم و با پشتکار و تلاش خانواده ام از سن 18 سالگی وارد عرصه کار شدم. وی ادامه داد: شغل هایی که داشتم شامل کار در سالن عروسی، مدیر ارتباط با مشتری، بازاریاب و برنامه نویس یک شرکت بود. به گفتۀ وی در سال 94 به یک تیم 4 نفره دعوت شدم که می خواستند استارت آپی راه اندازی کنند و بعد از آن هم من کسب و کار خودم را با کمتر از 10 میلیون تومان راه انداختم و الان حدود 20 نفر به صورت مستقیم با من کار می کنند و چندین نفر هم غیر مستقیم فعال هستند.
استارت آپ ها شاید تا چند سال سودی نداشته باشد
نقشبندی درباره چگونگی آشنا شدن با استارت آپ هم گفت: در سال 93 در استارت آپ ویکند شرکت کردم تا اینکه با کسب آموزش ها و انگیزه هایی که داشتم در سال 95 کسب و کار خود را با کمک یکی از همکاران راه انداختم که در زمینه آموزش برنامه نویسی می باشد. این بانوی کارآفرین بیان کرد: وقتی یک استارت آپ راه اندازی می کنید ممکن است تا چندین سال سودی نداشته باشد و باید سختی های راه را با توجه به بازار تحمل کرد. به گفتۀ وی شرکت او در سال 97 به 6 هزار کاربر فعال رسید و 90 درصد آموزش های سایت آنها رایگان می باشد. وی تأکید کرد: در دانشگاه ها باید آموزش ها تغییر کند و آموزش های کاربردی داده شود در زمان ما فقط تئوری بود در حالی که باید عملی آموزش داده شود تا جوان برای ورود به دنیای کسب و کار آماده شود.
بانوان از آقایان اصلا کمتر نیستند
این مهندس آی تی عنوان کرد: وقتی وارد این عرصه شدم نوع نگاه ها خوب نبود و فکر نمی کردند که موفق شوم ولی توانستم خودم را ثابت کنم. نقشبندی تأکید کرد: باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که بانوان در توانایی ها از آقایان کمتر نیستند وحتی در برخی مواقع خیلی بهتر هم عمل می کنند. وی بیان کرد: از جمله حمایت هایی که از کسب و کارهای نوپا می شود دادن فضا برای شروع کار در پارک علم و فناوری است که خود کمک کننده می باشد.
فضا برای خانم ها روبه بهبود است
فرزانه نقشبندی با بیان اینکه امروزه فضا برای کسب و کار بانوان روبه بهبود است، عنوان کرد: اکنون خانم ها راحت تر می توانند کار کنند و خود بانوان هم خودشان را باید باور کنند. وی توصیه کرد: بانوان در ابتدای کار باید تخصص آن رشته را کسب کنند و تمام جوانب را بسنجند تا با مشکلات روبه رو نشوند و کسی هم آنها را دست کم نگیرد.
مشکلات مخصوص کارآفرینان است و زن و مرد ندارد
منیره مقری، مهندس کامپیوتر نیز عنوان کرد: در ابتدا در یک شرکت دانش بنیان شروع به کار کردم و در خانه پروژه هایی را انجام می دادم. وی بیان کرد: در سال 94 شرکت خود را با کمک یکی از دوستانم (منیره اکبری) راه اندازی کردم که در حوزه نرم افزار می باشد و با سرمایه اندک شروع کردم چرا که کسب و کارهای نوپا به ویژه در حوزه آی تی چندان سرمایه ای در ابتدا نمی خواهد و اکنون 5 نفر با هم کار می کنیم. به گفتۀ وی مشکلات مختص کارآفرینان می باشد و ربطی به زن و مرد ندارد. وی خاطر نشان کرد: برای ما همین گونه بود در ابتدا با مشکلاتی از جمله بیمه و مالیات رو به رو بودیم که برای حل این مشکلات خیلی از وقت و هزینه خود را از دست دادیم و از دیگر مشکلات بازار فروش است که در ابتدا در حوزه فروش تخصصی نداشتیم و به مرور در این حوزه توانایی کسب کردیم. وی تصریح کرد: برای این که به مشکل بازار فروش دچار نشوید در ابتدا باید بازار سنجی انجام شود و بعد کار شروع شود. به گفتۀ وی در هر کاری به ویژه کار خلاقانه ریسک وجود دارد ولی باید با تکیه بر توانایی ها کار را شروع کرد.
بانوی کارآفرین موفق استان افزود: برخی از مشکلات مخصوص بانوان است، فرهنگ جامعه به نوعی است که نگاه آنها به بانوان مثبت نیست که این نوع نگاه باید تغییر کند. در حال حاضر فضا برای کسب و کار بانوان بهتر شده و نقش بالقوه ای در فرآیند توسعه بخش های اقتصادی ایفا می کنند. مهندس کامپیوتر و کارآفرین جوان استان عنوان کرد: در این راه خوشبختانه خانواده و همسرم کمک کننده بودند. مقری ادامه داد: همچنین پارک علم وفناوری با حمایت خود شامل فضای کار، هزینه آب، برق و اینترنت کمک کننده بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور