wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست0

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

wfn_ads

سرمقاله: چین و نمادهای مذهبی ما…!!!

محمدراعی فرد / آنقدر که چین به لحاظ تنوع تولیدات اکثرا باکیفیت پایین در بازار و زندگی مردم کشورمان حضور و تاثیر داشته شاید در هیچ دوره تاریخی نتوان آن را دید و یا مستندسازی کرد…!!
از دسته بیل بگیر تا سنگ قبر، لوازم خانگی و خودرو و لوازم آرایش بگیر تا نهاده های کشاورزی ومواداولیه صنعتی و میخ وسوزن ته گرد و…
اما این که کشوری بانظام کمونیستی ونگاه مائوئیستی نمادهای مهم مذهبی مارا نیز تولید وروانه بازار مصرف مان کند جای تاسف وسوال بزرگی دارد…!!
مُهرو تسبیح و صلوات شماردیجیتالی ! و چادر مشکی که باصطلاح نماد حجاب وعفاف ماست بازار مصرف مارا درنوردیده و در دورافتاده ترین روستاها شاهد حضور اقلامی از مظاهر مذهبی مان هستیم که برایش بسیار سینه چاک کرده ورگ غیرت کلفت میکنیم…!!
پس از چهل سال چگونه است که ماهنوز نتوانسته ایم یک کارخانه تولید حجاب ملی را بنا کنیم و تولید آن را برسر دختران وزنان مان بکشیم ؟!!
مگر احداث یک کارخانه تولید چادرمشکی چه میزان هزینه بر است که توان انجام آن را نداریم ؟ مگر مقدار سرمایه گذاری درآن از بنای کارخانجات سایپا وایران خودرو بیشتراست ؟!! ، مگر احداث چندین کارخانه تولید نمادهای مذهبی ما که از همه مهمترش ظاهرا چادراست هزاران کارگررا به تولید وانمی دارد ؟ مگر جلوگیری از هدررفت سالانه صدها میلیون دلار بنام واردات چادر کار بیهوده وعبثی است ؟
ما آنچنان کشورمان را با تولیدات چینی عجین کرده اییم و عادت داده ایم ذایقه مردم مان را که دیگر یادی از تولیدات باکیفیت اروپایی نمیکنند !!
بنابه مصالحی که نمیدانیم چیست چین را بزرگترین صادرکننده به یک کشور خاورمیانه ای کرده ایم و جهان درون شهرهای مان را با کلید طلایی اش به چینیها واگذاشته ایم ، چینی هایی که چون روسیه در بزنگاههای تاریخی که باید درقبال این همه لطف مدیران مان به آنها ازما حمایت میکردند ، مهر تایید بر قطعنامه های شورای امنیت گذاشتند…!!
ابتدا بازار روسها در ایران متولد شد اما به دلیل افتضاح بودن کیفیت اجناس روسی ، هم پالکی اش بنام چین توانست ایران راتسخیرکند…!!!
اقتصاد مقاومتی با حضور اربابان صنعت وکشاورزی ومعدن چینی بیشتر به طنز تلخی میماند تا یک واقعیت تاریخی…
هرچند که کیفیت پایین وقیمتهای کذایی تولیدات داخلی هم دست کمی از محصولات چینی ندارد.
اگر قرار است اتفاق مبارکی در تولیدات داخلی اعم از صنعت وکشاورزی ومعدن کشورمان بیفتد این روشهای معمول فقط به درد تبلیغات تلویزیونی و ارگانهای خاصی میخورد که نانشان ازآن طریق چربتر وگرمتر وآبشان را سرد تر کنند تا با استفاده از اصطلاح اقتصاد مقاومتی فربه تر و سیری ناپذیر ترشوند…به دلیل عدم وجود شفافیت در اقتصاد ، آنقدر پیچیدگی های پشت پرده وجود دارد که شاید نتوان تا چند دهه سامانی براین آشفته بازار موجود فراهم آورد…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور