wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

سرمقاله: تعامل و گفتگو خط قرمز…!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / بطور کلی به دلیل نوع فرهنگ و برداشت های ناصحیحی که نشأت گرفته از عدم اقبال به مطالعه و خوانش متون کتابت است، ما ایرانیان را از تعامل به تقابل و از گفتگو به کشمکش واداشته است.
این که به دلیل ضعف های ساختاری در نوع تربیت اجتماعی و دوری از خرد جمعی خویش را تافته ای جدا بافته پنداشته و در دریای منیت خویش غرق گشته ایم، دلیلی گشته که در یک عادت مذموم تاریخی که تاکنون نیز ادامه داشته هیچگاه اهل گفتگو و تعامل نباشیم و بیشتر دچار ذهنیت حذف و هدم باشیم تا جذب و کشف…!!
نگاه مان به جای تفکر ایجابی تبدیل به تفکر ایذایی وحذفی گردیده و مجادله را بر مفاهمه ارجح می دانیم.
ما همانگونه که به گفتگوی خارجی تن نمی دهیم به همان میزان نیز در گفتگوی داخلی دچار چالشیم.
گفتگوی ملی یکی از ده ها راه برون رفت از مشکلات و معضلاتی است که به همان دلیل یکسویه نگری حاکمان در هر دولتی تاکنون مغفول مانده و کسی هم به سراغ اش نمی رود چرا که آن را نه قبول دارند و نه حاضرند برای رسیدن به آن تن به تفکری ضرب العجل دهند.
اوضاع سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه ایران در این روزها نه جای تعریف دارد و نه جای تمجید ، دیگر ابزار سخنرانانی که از هر گروه چپ و راست و میانه دایم از سوی مردم اظهار نظر می کنند کاربری و برشی ندارد، مردم اینک نیک می فهمند که سیاسیون قشری، از نام آنان به نانی و نامی رسیده اند اما دست خود مردم به دور از نخیل مانده…!!
هر به ا صطلاح ورزشکار یا هنرمند یا چهره فرهنگی یا مردان سیاست باز همه از مردم حرف می زنند وخویش را نماینده تام الاختیار آنان می پندارند ، همین که حداکثر چندهزارنفر هلهله کنند و شعاری دهند از نظر آنان یعنی مردم ، سپس با همین متر و معیار نسخه های معجزه گر برای همه هشتاد میلیون نفر جمعیت کشور پیچیده و به اصطلاح ارائه طریق می کنند.
هر گروه خود را محق و بر حق می داند و پاک و معصوم ، خویش را منجی مردم می داند و امر نیز بر ایشان مشتبه می شود، هر گروه و دارو دسته ای در انتظار لغزش و اشتباه گروه دیگر ثانیه ها را می بلعد تا با آخرین متد تخریب و بی اخلاقی او را محو و نابود کند، هر گروه استفاده از ابزار مظلوم نمایی و ادای کرنش درآوردن در پیشگاه مردم را در دستور کار قرار می دهد، هر گروه ابزاری دارد بنام تخطئه کردن و بی آبرو کردن هم کیش خود، هر گروه دیگری را عامل غرب و جیره خوار آنان می داند و قس علیهذا…!!!
ما نیاز به چیزی داریم که نداریم ، نیاز به گفتگوی ملی، نیاز به تمرین روا داری و تحمل حرفی غیر از حرف خودمان، نیاز به احترام به افکار و خوانش های متکثر از اوضاع موجود کشور ، نیاز به سعه صدر و احترام متقابل بدون محکوم کردن و حذف دیگری…
شاید فردا دیر باشد ، امروز را اگر با کج سلیقگی و نگاه حذفی و تعصبات خشک و بی منطق در گفتگوی ملی از دست دهیم ، خسران و تاسف فردا پشیزی ارزش نخواهد داشت…!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور