wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۱۴۷
  • ۵۴۸
  • ۵,۱۵۴
  • ۲۵,۹۳۳
  • ۲۲۰,۹۹۱

سرمقاله: از آزادی تا زندان، یک غفلت فاصله است

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir / تسلط، راز غلبه است. هرکه مسلط تر، پیروزمند تر. حالا یک وقت، جامعه هدف یک “جهان” است و بار دیگر “جان”. دومی هم در جهان بینی ما بزرگ تر از اولی است. جان که به تسلط انسان در بیاید. بر خود و رفتار خویش که بتواند امیری کند، قطعا بر جهان هم امیری، شایسته اوست. دیروز هم بر همین اساس از ضرورت تسلط بر جسم و هیجانات، گفتیم و مثالِ ملموس و امروزین هم گواه گرفتیم که اگر شخص برخود امیر نشود به بردگی شرایطی خواهد رفت که پیامد یک لحظه خشم و نداشتن کنترل، به وجود می آید. این جاست که مدیریت هیجانات، به عنوان ضرورتی غیر قابل انکار، خود را نشان می دهد و ما را به این هشدار بیدار می کند که در خواب خشم و عصبانیت، نمانیم و حتی با برنامه، راه را بر دمدمی مزاجی هم ببندیم و نگذاریم که نا امیدی هم گره در کار مان اندازد که این خود می تواند درخت به ثمر رسیده و سایه گستر و پر ثمر را هم بخشکاند. حتی برای خوشی های بی اساس هم باید طرحی مدیریت شده داشته باشیم که این هم می تواند، شادی سوز و تاسف آفرین باشد. باید “تسلط” این کلمه جادویی را به رفتار در آورد و صرفا در کنترل هیجان بدان توجه نداشت که دامنه این توجه را به ” تسلط بر مسائل مالی” هم توسعه داد و تعادل بین دخل و خرج، ایجاد کرد و اقتصاد در مصرف و مدیریت مالی زندگی را به عنوان یکی از چند “تسلط” مهم بر زندگی مورد توجه قرار داد. امروزه اگر دستی در اخبار داشته باشیم یا پایی به محاکم قضایی درخواهیم یافت که بسیاری از پرونده های حقوقی و حتی گاه کیفری، همان هایی است که به دلیل نبود تناسب بین دخل و خرج، شکل گرفته است. کم هم نیستند این پرونده ها که زیاد هم هستند و این زیادت را هم چشم و هم چشمی، افزایش می دهد تا جایی که از دل یک شهروند عادی، سارقی دراز دست بیرون می آید که امنیت و آرامش و سلامت فکری جامعه را به آتش می کشد و در راه سرقت به قتل هم دست می یازد. کم هم نبوده اند افرادی که به این عاقبت بد گرفتار شدند چون نتوانستند رابطه دخل و خرج خود را درست تنظیم کنند. خدا بیامرزد شیخ اجل سعدی شیرازی را که قرن ها پیش، بد عاقبتی افرادی که تسلطی چنین ندارند را دید و به هشدار خواند و ثبت کتاب ها کرد تا پیغامش به روزگاران به گوش همگان برسد که؛
پارسا زاده‌ای را نعمت بی کران از ترکه عمان به دست افتاد …. مبذّری پیشه گرفت …. باری به نصیحتش گفتم ای فرزند! دخل آب روانست و عیش آسیای گردان یعنی خرج فراوان کردن مسلم کسی را باشد که دخل معین دارد.
چو دخلت نیست، خرج آهسته تر کن / که می گویند ملاحان سرودی
اگر باران به کوهستان نبارد / به سالی دجله گردد، خشک رودی
و بسیارند کسانی که چون آهسته، خرج کردن را ندانسته اند، به خشکسالی چنان گرفتار آمده اند که نهر آزادی شان بخشکید و تماشای گذر عمر را- به حسرت و تاسف- بر کنار دیوار زندان افتاد که بنشینند و روزهای حسرت، بشمارند. این فقط روزی و روزگار دیگران نیست که ما را در آن سهمی نباشد. این عاقبت همه کسانی است که تراز دخل و خرج شان را ندانند و به حکمت سعدی گوش نسپارند. پس در کنار ضرورت تسلط بر جسم و هیجانات، بر مسائل مالی هم باید تسلط داشت….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور