wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

زنگ خطر در آستانه هفته عفاف و حجاب با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صدا در آمد/ مدارس مختلط خراسان جنوبی

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت مسائل و مشکلات آموزش و پرورش خراسان جنوبی با توجه به گستردگی و پهناوری استان مضاعف است. واقعی که در جلسه جمع بندی مسایل حوزه آموزش و پرورش استان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان های مربوطه سخن می‌گفت، افزود: در استان ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در ۲۷۴۹ آموزشگاه و ۹ هزار و ۴۸۲ کلاس درس تحصیل می کنند و با توجه به گستردگی استان و پراکندگی جمعیت برخی کلاس ها در مناطق مرزی و دور افتاده حتی با ۲ تا ۵ دانش‌آموز هم دایر است.
کمبود هزار و ۶۳۸ نفری نیروی انسانی در مهر ماه امسال
وی اضافه کرد: استان علی رغم مشکلات و محرومیت ها دارای استعدادهای سرشاری در بین دانش‌آموزان است و مشاهیر و مفاخر استان سهم بسزایی در پیشرفت فرهنگ و تمدن این خطه و کل کشور داشته‌اند. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به کسب عناوین مختلف علمی و قرآنی کشور توسط دانش آموزان استان اشاره کرد و از کمبود ۱۶۳۸ نفری نیروی انسانی این اداره کل در مهر ۹۸ به عنوان یکی از مسائل نام برد و تعیین تکلیف نیروهای سوادآموزی و پیش دبستانی تخصیص و افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان و افزایش خرید خدمات و حق التدریس را خواستار شد.
۱۳ درصد کلاس‌های درس استان تخریبی است
مدیرکل توسعه نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز با بیان اینکه شهرستان بیرجند بیشترین مشکل را در بحث کمبود فضای آموزشی دارد، گفت: ۱۳ درصد کلاس‌های درس استان تخریبی است که فردوس با ۲۸ درصد در این بخش بیشترین مشکل را دارد.
هوشمندسازی ۵۰ درصد کلاس های استان
بیکی افزود: در حال حاضر حدود ۲۶۶۰ بخاری نفتی در سطح مدارس استان مورد استفاده قرار می گیرد که ۱۲۲۰ بخاری تا مهرماه در مناطق برخوردار از گاز حذف خواهد شد. وی اضافه کرد: برای کلاس های زیر ده نفر که در کانکس تشکیل می شود شاید نتوان کاری کرد اما در هر صورت باید از ظرفیت خالی مدارس شبانه‌روزی و سایر مدارس در سطح استان حداکثر استفاده را داشته باشیم. وی با ذکر اینکه مهر امسال ۱۸۶ کلاس درس آماده را تحویل می دهیم، تصریح کرد: به جز پروژه استخری که در بیرجند پیشرفت کمتری دارد پروژه بلاتکلیف و رها شده ای در استان نداریم.
۱۷ کلاس مختلط متوسطه اول!
فلاحتی نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس نیز با اشاره به داشتن ۱۷ کلاس مختلط متوسطه اول عمدتاً در روستاهای حوزه انتخابیه خود گفت: این چه حرفی است که می گویند مدرسه و فضا نمی دهیم این منطقی و کارشناسی نیست ضمن اینکه معتقدیم باید از فضاهای پیام‌نور هم استفاده کرد.
کمبود ۳۰۰ کلاس درس در مهرشهر
و ۳ روستاهای اقماری بیرجند
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس نیز دانشگاه فرهنگیان را مظلوم‌ترین دانشگاه استان دانست و با اشاره به اینکه این دانشگاه دو مدرسه نیمه مخروبه بوده که جای تاسف دارد، افزود: مهمترین زمان برای صید نخبگان و استعدادهای برتر همین برهه کنونی است اما تور ما برای صید نخبگان از ۱۰جا پاره است. حجت الاسلام عبادی گفت: در شهر بیرجند و در محدوده مهرشهر ۲۳۸ کلاس درس کم داریم و ۸۳ کلاس هم نیمه ساز است و در سه روستای اقماری امیر آباد، حاجی آباد و چهکند نیز ۶۳ کلاس درس کم داریم و لذا در مرکز استان با بحرانی به تمام معنا در بحث فضای آموزشی مواجهیم.
تفاوت نخبه استان با نخبه کل کشور
نظر افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس هم از هوشمندسازی کلاس ها، مدارس خشت و گلی، عدم ماندگاری معلمان و لزوم در نظر گرفتن مزایا برای خدمت در مناطق محروم و مرزی، تعیین وضعیت خرید خدمت های آموزشی، تغذیه رایگان برای مدارس عشایری در استان محروم و مرزی خراسان جنوبی، توزیع کتب درسی رایگان مشابه استان سیستان و بلوچستان، تخصیص اعتبار برای تحصیل مشکوک التابعین و افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان به عنوان مطالبات حوزه آموزش و پرورش این دو شهرستان نام برد.
صفر، سهم خدمات کمک آموزشی
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس نسخه استان را متفاوت با نسخه کل کشور دانست و بیان اینکه اگر همین جمله در مرکز کشور تبیین شود برای ما کافی است، گفت: خدمات کمک آموزشی ما صفر است و اگر مجتمع آموزش عالی در فردوس شکل گیرد و دانشگاه فرهنگیان هم زیرمجموعه باشد می توان از همه ظرفیت ها استفاده کرد. وی بر لزوم اعطای کد مستقل به دانشگاه تربیت معلم دختران و دانشگاه فرهنگیان پسران فردوس با توجه به تامین فضا تاکید کرد.
آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ماشینی
که همه جایش صدا می دهد غیر از بوقش!
ابطحی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با بیان اینکه در این سفر وضعیت بیرجند را به لحاظ کمبودهای حوزه آموزش و پرورش از همه بدتر دیدم، گفت: آموزش و پرورش بیرجند مثل ماشینی است که همه جایش صدا می دهد غیر از بوقش!
وی افزود: در خوابگاهی خواستیم حمامی را ببینیم که گفتند کلیدش نیست که گفتیم به لطف دولت روحانی کلیدش هم گم شده است!
یکه خانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند هم با بیان اینکه طی چند سال گذشته جمعیت بیرجند ۵ برابر شده و وضعیت فضای آموزشی این شهرستان بحرانی است، گفت: شهرستان‌ها اعتبار گرفته‌اند اما شهرستان بیرجند اعتبار نگرفته و ۶۵ هزار دانش‌آموز مرکز استان استخر شنا ندارند و لذا خواهشمندیم که بیرجند را دریابید.
مشکل فضای آموزشی، ورزشی، کتابخانه و خوابگاه در دانشگاه فرهنگیان استان
مهرا‌… رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور اما از افزایش جهشی اعتبارات در تمامی بخش ها طی سه سال گذشته خبر داد. یارمحمد حسین بُر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش هم با اشاره به این که پراکندگی جمعیت و وسعت، نیروبَری را افزایش می دهد، گفت: اعتبارات در حوزه دانشگاه فرهنگیان طی دو سال ۱۵ برابر شده است. مهدی زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان استان با بیان اینکه حتما در کنار مدارس خشت و گلی و کپری دانشگاه فرهنگیان را هم ببینید، گفت: با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم و سالن ورزشی، کتابخانه مرتب و منظم و خوابگاه نداریم.
پیگیری برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان
پس از ۶ سال
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز ابراز امیدواری کرد که آثار و برکات این سفر نصیب استان شود و همه مسائل مطروحه در جلسه‌ای در تهران با حضور مسئولین استانی و کشوری مرتبط بررسی گردد و مشکلات ظرف دو سه سال رفع و شاخص‌ها به میانگین کشوری برسد. وی به مشکلات حوزه آموزش و پرورش بیرجند اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۲۰ هزار کلاس درس در کشور نیازمند تخریب و بازسازی است که مبالغ هنگفتی می خواهد، افزود: با وجود کاهش منابع درآمدی کشور همه مصمم هستند تا به آموزش و پرورش برسند. زاهدی اضافه کرد: پیگیر هستیم تا رتبه بندی فرهنگیان پس از ۶سال عملی شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور