wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۱۴۸
  • ۵۴۸
  • ۵,۱۵۵
  • ۲۵,۹۳۴
  • ۲۲۰,۹۹۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد : 190 هزار نفر تحت پوشش طرح ملی کنترل فشار خون

امروز خراسان جنوبی – حمیدی / رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار« فشار خون، بدانیم و اقدام کنیم» بعنوان یک برنامه و اقدام مهم این مجموعه در سال جاری در خراسان جنوبی خبر داد . دکتر دهقانی فیروز آبادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه 98 طی دو مرحله اطلاع رسانی و غربالگری در سراسر کشور و هم چنین خراسان جنوبی برگزار خواهد شد. گفت: 381 هزار نفر از جمعیت استان بالای 30 سال هستند که برای 190 هزار نفر از این تعداد طرح غربالگری را انجام خواهیم داد و در این راستا فشارخون آنان را اندازه گیری کرده که گروه هدف این طرح افراد 30 سال به بالا و بیماران نارسایی کلیوی و زنان باردار خواهند بود. وی افزود: فشار خون بیشترین سهم مرگ و میر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم و با ایجاد بیماری های مختلف در دنیا به خود اختصاص داده که بر همین اساس شایع ترین علت مرگ و میر در دنیا و ایران بیماری های قلبی و عروقی است.
وی روند مرگ و میرهای منتسب به فشار خون در کشور را نگران عنوان کرد و با بیان اینکه بر اساس پیمایش ملی در سال 2016 حدود یک سوم جمعیت بزرگسال ایران از فشار خون بالا رنج می برند، ادامه داد: از بین حدود 16 میلیون نفر بیمار مبتلا به فشار خون بالا فقط 60 درصد آنان از بیماری خود مطلعند و فقط نیمی از بیماران برای کنترل بیماری خود دارو دریافت می کنند.
بالاترین میزان مصرف نمک روزانه
در کشورمتعلق به خراسان جنوبی
وی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد از ایرانیان از فشار خون بالا رنج می برند وتخمین زده شده بیش از 50 درصد این جمعیت با پرفشاری خون درگیرند، ادامه داد : اگر با روند کنونی پیش برویم تا سال 2025 بیش از 45 درصد زنان ایرانی و حدود 34.5 درصد مردان ایران مبتلا به فشار خون بالا خواهند بود. وی افزود : بالاترین میزان مصرف نمک روزانه در کشور را مردم خراسان جنوبی با 10.79 گرم به خود اختصاص داده اند که یکی از مشکلات اصلی بالارفتن فشارخون نیز مصرف بالای نمک محسوب می شود.
نان از مهم ترین راه های مصرف نمک
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم در این نشست با بیان اینکه مبتلایان به دیابت و فشار خون باید تا پایان عمر دارو مصرف کنند و این جزو ماهیت این نوع بیماری است ، گفت : کمپین کاهش مصرف نمک راه اندازی شده و ما هیچوقت نمی گوییم مردم نمک مصرف نکنند بلکه آن را مدیریت کرده و میانگین روزانه پنج گرم نمک مصرف کنند. وی ادامه داد : یکی از مهمترین راه های مصرف نمک در نان است که در دو سال گذشته مصرف نمک در نان سه درصد بود اما با توجه به تجهیز بازرسان به دستگاه شوری سنج میزان نمک خمیر یا نان مورد پایش قرار می گیرد که طی 18 ماه گذشته میزان نمک به یک درصد معادل 10 گرم در یک کیلو نان رسیده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور