wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

اظهار نظر اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس درباره وضعیت آموزش عالی در خراسان جنوبی/ بیـم ها و امـیدها

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مربوطه روز گذشته از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری در استان بازدید کردند. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بدو ورود به استان در فرودگاه بیرجند گفت: خراسان جنوبی از استان‌های خوب کشور با مردم متدین و فرهنگی است و توفیقی بود که به این استان سفر کردیم.
بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش استان ها
در سفرهای دوره ای نمایندگان مجلس
دکتر زاهدی افزود: سفرهای دوره‌ای نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان های مختلف با همراهی نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط از جمله علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و سایر دستگاه ها و سازمان های مرتبط با این کمیسیون انجام می‌شود و در این سفرها مسائل و مشکلات آموزش عالی، آموزش و پرورش فنی و حرفه ای و پارک‌های علم و فناوری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در حد توان در راستای رفع مشکلات گام برداشته می‌شود. وی اضافه کرد: در سفر به استان خراسان جنوبی نیز همین هدف را پیگیر هستیم و از همین جا به چند گروه تقسیم شده و به شهرستان‌های استان نیز سفر خواهیم کرد و روز پنجشنبه نیز در جلسه‌ای در مرکز استان به جمع‌بندی مسائل و مشکلات و اتخاذ راهکارهایی برای پیگیری و رفع آن خواهیم پرداخت. در ادامه نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط که در فرودگاه مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استانی قرار گرفته بودند در قالب چهار گروه بازدیدهای خود را از مراکز آموزش عالی، مدارس، مراکز فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری در شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، سرایان، فردوس، قاینات، بیرجند، درمیان و خوسف آغاز کردند.
ظرفیت آموزش عالی بیرجند و استان فوق العاده است
دکتر احمدی، دکتر ابطحی و دکتر اولاد قباد از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به همراه دکتر سیمائی صراف و دکتر اوحدی همدانی از وزارت علوم، دکتر عسگری و دکتر الهیار ترکمن از وزارت آموزش و پرورش، دکتر حسینی از وزارت بهداشت و دکتر پایان از دانشگاه آزاد با همراهی حجت‌الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف، دکتر خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و گروهی دیگر از مدیران در مرکز استان از دانشگاه بیرجند، دانشگاه های پیام نور، فنی و حرفه ای، علوم پزشکی، آزاد، صنعتی، اداره کل فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری دیدن کردند و از نزدیک با ظرفیت ها و مسائل و مشکلات و مطالبات این مراکز آشنا شدند. این گروه به محض ورود به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه ، با قرائت فاتحه به آنان ادای احترام کردند. دکتر سیمائی صراف از وزارت علوم پس از این برنامه ها مزیت مهم استان خراسان جنوبی را آموزش عالی این استان ذکر کرد و گفت: ظرفیت های آموزش عالی استان و بیرجند فوق‌العاده است و این یک استعداد خدادادی محسوب می‌شود که به همت مدیران و مسئولان ایجاد شده است.
لزوم فراهم شدن زمینه تحصیل دانشجویان خارجی
وی اظهار امیدواری کرد: زمینه تردد و تحصیل دانشجویان خارجی با توجه به ظرفیت‌های آموزش عالی خراسان جنوبی توسط دستگاه‌های ذیربط در این استان فراهم گردد. یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: اینکه به ازای هر پنج نفر در استان خراسان جنوبی یک نفر دانشجو است بارقه امید را در دل ها زنده می کند که اگر چه این استان از مرکز دور افتاده است و با کمبود اعتبارات روبه‌روست اما ظرفیت‌های قابل توجهی در آموزش عالی دارد.
کاهش اعتبارات مراکز آموزش عالی نگران کننده است
دکتر ابطحی با بیان اینکه کاهش ۴۸ درصدی اعتبارات تملک دارایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نگران کننده است، افزود:مراکز آموزش عالی بر اساس نیاز جامعه باید توسعه یابند و برای این توسعه نیازمند اعتبارات بیشتری هستند و اینکه اعتبارات شان کاهش یابد نگران‌کننده است. وی اضافه کرد: خراسان جنوبی قطب علم و تمدن ایران اسلامی بوده و برای شکوفایی دوباره علم و تمدن در این منطقه حتما پیگیر افزایش اعتبارات استان خواهیم بود البته با توجه به پیگیری های نمایندگان استان تاکنون اعتبارات خوبی جذب شده است اما کافی نیست.
پیگیر دغدغه های مردم استان در بحث آموزش عالی
و آموزش عمومی هستیم
خانم دکتر اولاد قباد عضو دیگر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: مراکز آموزش عالی در بیرجند از ظرفیت‌های خوبی در بحث فضای فیزیکی و جذب دانشجو برخوردار هستند اما دغدغه هایی نیز دارند که مهمترین آنها اعتبارات ناکافی است. وی با بیان اینکه با وجود انقباضی بودن بودجه ۹۸ مشکل اعتباری آموزش عالی در بیرجند و استان را پیگیر خواهیم شد، افزود: مردم شریف این استان پشتیبان نظام هستند و دردهای آنان در حوزه آموزش عالی و آموزش عمومی به ویژه در بحث منابع مالی باید مرتفع شود.
وی تصریح کرد: باید دانش آموزان را به سمت رشته های مهارتی سوق دهیم و تقویت رابطه مراکز آموزشی با فنی و حرفه‌ای به ویژه در بخش خواهران می تواند در تولید ناخالص داخلی و افزایش نقش زنان بسیار موثر باشد.
کمبود فضای آموزشی، کمبود اعتبارات
اصلاح برخی قوانین و.‌..
حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس هم کمبود فضاهای آموزشی، کمبود اعتبارات، اصلاح برخی قوانین و… را از جمله مشکلات حوزه آموزش عالی و سایر مراکز آموزشی در استان ذکر کرد و گفت: با توجه به وسعت استان مرزی خراسان جنوبی و تراکم جمعیتی کم این استان، تامین زیرساخت‌ها در تمامی بخش ها و به ویژه بخش آموزش عالی اهمیت ویژه‌ای دارد در غیر این صورت شاهد مهاجرت جمعیت در این استان مرزی خواهیم بود. وی به سرانه درآمدی پایین مردم استان اشاره کرد و آن را نیز عاملی برای مهاجرت مردم دانست و اظهار امیدواری کرد: سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط به استان منشاء خیر و برکت باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند نیز گفت: به عنوان دانشگاه مادر خراسان جنوبی تلاش کردیم تا در این سفر مسائل و مشکلات کل آموزش عالی استان که مسائل و مشکلات عدیده‌ای است تبیین شود. دکتر خامسان افزود: بارها اعلام کرده ایم که توسعه آموزش عالی بهترین راه توسعه استان و شرق کشور است و در این سفر مسائل مربوط به حوزه قانونگذاری را به اطلاع می رسانیم تا مورد پیگیری قرار گیرد.
تاثیر میهمان در دانشگاه های استان های مرزی
در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت
وی تصریح کرد: اعتبارات طرح توازن برای دانشگاه‌های مناطق مرزی و محروم کشور باید افزایش یابد و یا کمبود اعتبارات در بحث تملک دارایی جبران شود و برگشت کند زیرا دانشگاه های استان های مرزی در تثبیت جمعیت در حاشیه مرز و جلوگیری از مهاجرت ها بسیار موثر هستند. این گروه از میهمانان استان عصر روز گذشته نیز به شهرستان‌های درمیان و خوسف سفر کردند و صبح امروز نیز جلسات جمع بندی مسائل و مشکلات آموزش عالی و آموزش و پرورش استان در محل پردیس دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور