wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۲۳
  • ۵۴۸
  • ۵,۰۳۰
  • ۲۵,۸۰۹
  • ۲۲۰,۸۶۷

ارائه ۱۲ طرح برای سرمایه گذاری/ لزوم تهیه شناسنامه فنی قنوات

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / اولین سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس طی امروز و فردا در این شهرستان برگزار می شود جلسه نشست این سمپوزیوم روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در این جلسه گفت: قنات بلده فردوس به عنوان دومین قنات ثبت جهانی شده در کشور قناتی بسیار ارزشمند است و اصولا قنات در ایران زمین قدمتی دیرینه دارد و ایرانیان ابداع کننده قنوات در جهان هستند. غلامرضا قوسی با اشاره به اینکه قنوات به لحاظ شرایط اقلیمی در طول سالیان گذشته در معرض خطر و تهدید قرار گرفته‌اند بر لزوم رسیدگی به وضعیت قنوات تأکید کرد و افزود: براساس آمار آب منطقه‌ای در استان خراسان جنوبی ۱۱ هزار و ۵۲۳ منبع آبی داریم که ۵۵ درصد آنها یعنی ۶۲۵۲ منبع آبی را قنوات تشکیل می‌دهند و میزان آبدهی این قنات ها 265میلیون متر مکعب است و 26درصد آب مورد نیاز بخش کشاورزی را تامین می‌کند.
وجود حدود ۸ هزار رشته قنات در استان
به گفته وی بر اساس آمار جهاد کشاورزی تعداد قنوات استان به حدود ۸ هزار رشته می‌رسد و شاید صعب العبور بودن مسیر خیلی از قنوات دلیل اختلاف آمار جهاد کشاورزی و آب منطقه ای باشد. قوسی از عدم قطع آبدهی قنوات، کم هزینه بودن برداشت آب قنوات، دائمی بودن ذخیره آب قنوات، عدم هدر رفت آب قنوات به دلیل جاری شدن در کانال های سرپوشیده و… به عنوان دلایل اهمیت بالای قنوات نام برد و بحث لزوم تنظیم شناسنامه فنی و مدون برای قنوات، بازسازی فنی قنوات و بیمه قنوات در مقابل حوادث و بلایا را به عنوان پیشنهاد مطرح نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه طرح از آبخیز تا جالیز برای قنات بلده توسط مشاور در حال تهیه است، اظهار کرد: ۶۱۰ میلیون تومان برای لایروبی و مرمت قنات بلده اختصاص یافته و برای اشتغال زایی و بهره وری بیشتر نیز طرح‌های ایجاد گلخانه و استخر پرورش ماهی را پیش‌بینی کرده‌ایم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز از قنات بلده به عنوان یکی از ۱۲ قنات ثبت جهانی شده کشور نام برد و گفت: این قنات به لحاظ ساختار و تاریخچه طولانی از اهمیت بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است ضمن اینکه به لحاظ فرهنگی نیز تأثیر شگرفی در طول تاریخ گذشته در منطقه داشته است.
طولانی‌ترین مسیر مشجر کشور
پس از خیابان ولیعصر(عج) تهران
رمضانی با ذکر اینکه مهمترین و سازمان یافته ترین ساختار مردمی بهره‌برداری را در قنات بلده داریم، افزود: این قنات بعد از خیابان ولیعصر(عج) تهران، طولانی ترین مسیر مشترک را در سطح کشور دارد و با توجه به اهمیت آن در حوزه گردشگری مجوز ایجاد ۱۴ اقامتگاه بوم گردی در طول مسیر قنات صادر شده که فعال هستند و ۲ اقامتگاه بوم گردی دیگر نیز در اسلامیه و باغستان علیا و سفلی فعال هستند و ۱۴ مجوز دیگر هم صادر شده و تسهیلات ویژه‌ای نیز در این راستا پرداخت گردیده و آماده پرداخت می‌باشد.
تشکیل دبیرخانه دائمی سمپوزیوم در تهران
وی با اشاره به اینکه در قنات بلده با ایجاد پایاب زمینه بازدید گردشگران فراهم شده گفت: از زمان ثبت جهانی قنات بلده سالانه ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به این قنات اختصاص می یابد و در بخش های مختلف برای بهبود وضعیت قنات هزینه می گردد. رئیس سمپوزیوم بین المللی قنات بلده نیز با ذکر اینکه دبیرخانه دائمی سمپوزیوم را در تهران تشکیل و همکاری ملی و بین‌المللی را در بحث احیای قنوات در سطح کشور در دستور کار داریم، گفت: اهداف ما استراتژیک خواهد بود و باید اکوسیستمی را نه مبتنی بر گذشته، که به صورت عملی خلق کنیم تا زمینه تأمین زیرساختها فراهم شود و نتایج سمپوزیوم به صورت عملی پیاده گردد.
پیگیر جذب سرمایه‌گذار خارجی هستیم
اسلام‌پناه با بیان اینکه بیش از ۴۰ نفر از گردشگران بنام و تورلیدرهای حوزه گردشگری را برای شرکت در سمپوزیوم قنات بلده دعوت کرده‌ایم، اضافه کرد: با وضعیتی که قنات بلده دارد زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بسیاری از زمینه ها فراهم است و ما نیز به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی هستیم و این موارد با کمک بخش دولتی پیگیری خواهد شد دبیر سمپوزیوم قنات بلده نیز گفت: گردشگری، فرهنگ استفاده از آب و آینده قنات سه محور اصلی سمپوزیوم است که با هدف به نتیجه رسیدن و بر اساس مطالعات نسبتا طولانی و حداقل ۱۵ سال در گروه آب استان مشخص گردیده است.
پذیرش ۶۴ مقاله
ابراهیمی با اشاره به این که نزدیک به یک سال برای سمپوزیوم برنامه‌ریزی شده، افزود: 82مقاله به دبیرخانه سمپوزیوم رسیده که کمیته داوری ۶۴ مقاله را پذیرفته است از مجموع مقالات رسیده نیز ۴۲ مقاله از داخل استان ارسال شده ضمن اینکه از کشورهای مجارستان، یمن و افغانستان هم مقاله داشته‌ایم و یک سخنران مجارستانی نیز در سمپوزیوم شرکت خواهد کرد. وی در پایان گفت: ۱۲طرح نیز به دبیرخانه ارائه شده که در نهایت به پنج طرح رسیده که این طرح ها برای سرمایه گذاری جهت اجرایی شدن به مسابقه گذاشته می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 4 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور