پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

64 کشته در 80 روز؛ پرسه زدن مرگ در جاده های استان/ مرگ کسب و کار من است

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۱ خردادماه متاسفانه ۶۴ نفر در ۴۹ فقره تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان جان خود را از دست داده و ۷۹۷ نفر نیز در ۴۲۰فقره تصادف جرحی مجروح شده اند.
سرهنگ علیرضا رضایی در نشست خبری افزود: تعداد متوفیان تصادفات جاده ای استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ که ۳۸ نفر بوده ۶۸ درصد افزایش داشته و تعداد مجروحان که سال گذشته ۶۷۹ نفر بوده نیز افزایش ۱۷ درصدی دارد ضمن اینکه تعداد تصادفات منجر به فوت جاده ای استان به 53 درصد و تعداد تصادفات جرحی نیز ۱۱ درصد افزایش داشته است.
۶۳ درصد متوفیان بین ۲۱ تا ۴۰ سال سن دارند
به گفته وی از مجموع ۶۴ نفر متوفی تصادفات جاده ای استان در سال‌جاری ۲۹ نفر راننده و ۲۶ نفر سرنشین خودرو، ۶ نفر موتوسوار، دو نفر ترک نشین موتورسیکلت و دو نفر نیز عابر پیاده بوده‌اند که به لحاظ درصدی ۴۵ درصد را رانندگان خودروها، ۴۰ درصد را سرنشینان خودروها، ۹ درصد راکبان موتورسیکلت ها، ۴ درصد را سرنشینان موتورسیکلت ها و ۳ درصد را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند ضمن اینکه متاسفانه ۶۳ درصد متوفیان بین ۲۱ تا ۴۰ سال سن داشته اند.
وی اضافه کرد: همچنین از مجموع 797 مجروح تصادفات جاده ای استان در سال جاری ۵۴ درصد را سرنشینان و ۲۳ درصد رانندگان خودروها، ۱۳ درصدموتورسواران، ۶ درصد ترک نشین موتورسیکلت‌ها و ۴ درصد را عابرین پیاده به خود اختصاص می‌دهند.
تاکید جدی بر استفاده از کمربند ایمنی
وی با تأکید بر لزوم استفاده موتورسیکلت سواران از کلاه ایمنی و سرنشینان خودروها از کمربند ایمنی ادامه داد: در حوزه پاسگاه پلیس راه فردوس امسال هفت نفر در شش فقره تصادف منجر به فوت جان باخته اند در حالی که در این حوزه در مدت مشابه سال قبل تلفات نداشتیم در حوزه پاسگاه پلیس راه سربیشه نیز سال گذشته تلفات نداشتیم اما امسال ۷ نفر در ۵ فقره تصادف جان خود را از دست داده اند، در حوزه پلیس راه طبس نیز که سال گذشته دو نفر تلفات داشتیم امسال ۱۶ نفر در ۱۱ فقره تصادف جان باخته اند. وی تصریح کرد: همچنین تعداد مجروحین در سال جاری در حوزه پاسگاه پلیس راه نهبندان ۸۸ درصد، در حوزه پاسگاه پلیس راه طبس ۸۲ درصد و درحوزه پلیس راه سربیشه ۳۴ درصد افزایش داشته اند.
۱۹ نقطه حادثه‌ساز و ۳۰ نقطه پر تصادف
در جاده‌های استان
سرهنگ رضایی همچنین گفت: ۲۷ نقطه حادثه‌خیز شناسنامه دار و تایید شده در جاده های استان داشتیم که مشکل ۸ نقطه طی سالهای گذشته رفع شده و در ۱۹ نقطه باقیمانده هم آشکار سازی و اقدامات ایمنی اولیه صورت گرفته و نیاز به اصلاح دارد ضمن اینکه ۳۰ نقطه پرتصادف دیگر شناسایی شده که در اولویت معرفی به عنوان نقاط حادثه خیز برای تخصیص اعتبار ملی قرار دارد. وی با بیان اینکه ۱۱ درصد راه‌های آسفالته، ۵/۷ درصد راه‌های شریانی و ۵/۲ درصد راه‌های روستایی کشور در خراسان جنوبی قرار دارد، افزود: ۱۰ هزار و ۲۹۲ پل در راه های استان داریم که ۷هزار و ۳۵۲ پل در راه‌های اصلی و ۲۹۴۰ پل در راه‌های فرعی واقع است.
افزایش ۵۰ درصدی برخورد با تخلفات
و توقیف ۷۰۶ خودرو
وی با ذکر اینکه آمار تصادفات محورهای اصلی و فرعی و روستایی استان تقریباً یکسان است، اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۴۶۹ راننده شامل ۸هزار و ۸۷۹ راننده در بحث حمل مسافر و ۱۶۹۴ راننده در بحث حمل بار در استان فعال هستند ضمن اینکه کلیه رانندگان وسایل نقلیه مسافربری حتماً باید برای ثبت ساعت ورود و خروج از پلیس راه دفترچه اخذ نمایند در این راستا سال گذشته ۳۵۸ دفترچه تعویض شد و ۸۳ دفترچه پایه یک و ۴۹ دفترچه پایه دو نیز صادر گردید. سرهنگ رضایی به افزایش ۵۰ درصدی برخورد با تخلفات حادثه ساز در جاده‌های استان اشاره کرد و از توقیف ۷۰۶ دستگاه خودرو که ۶۱۲ دستگاه از آنها به علت تخلفات حادثه‌ساز بوده است خبر داد.
ضرورت تقویت امداد جاده‌ای
آتش نشانی در استان
سرهنگ رضایی از ضبط 80 گواهینامه متخلفین در سال جاری و افزوده شدن خودروهای کنترل نامحسوس هوشمند به ناوگان پلیس راه استان در آینده نزدیک خبر داد و با بیان اینکه این خودروها به سیستم سرعت‌سنج مجهز می باشند، افزود: یک ایستگاه پلیس در خوسف راه اندازی شده و در درمیان نیز به زودی یک ایستگاه پلیس راه ایجاد خواهد شد ضمن اینکه امداد جاده ای آتش نشانی خوبی در استان نداریم که باید تأمین گردد.
خسارت سیل به بیش از 285 کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان
رئیس پلیس راه استان با اشاره به اینکه در سیل اخیر ۷۸ کیلومتر راه اصلی در استان آسیب دیده و به 204 پل و ۱۵۸ آبنما در راه‌های اصلی خسارت وارد شد، اظهار کرد: ۲۰۹ کیلومتر راه فرعی و روستایی استان نیز در سیل اخیر دچار خسارت شدند و ۱۷۰ پل و ۴۸۶ آبنما در این راه ها آسیب دید و وقوع سیل از دلایل افزایش تصادفات در استان بوده است.
وی با تأکید بر اینکه روزانه در استان به طور متوسط 5/4 مورد واژگونی خودرو رخ داده است، گفت: 52 درصد از متوفیان تصادفات جاده ای استان در صحنه تصادف و ۴۶ درصد در بیمارستان‌ها فوت کرده‌اند.
عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت و تجاوز به چپ دلیل ۷۳ درصد تصادفات
به گفته وی ۷۳ درصد از تصادفات جاده ای استان به علت عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه و تجاوز و انحراف به چپ رخ داده است ضمن اینکه در شش سانحه اتوبوس های مسافربری مقصر حادثه بوده‌اند و در ۵۰ سانحه نیز وسایل باربری سنگین و نیمه سنگین نقش داشته و در ۲۶ سانحه مقصر بوده اند. همچنین ۴۶ درصد کل تصادفات در راه‌های اصلی، ۴۴ درصد در راه‌های روستایی و ۱۰ درصد در راه‌های فرعی استان به وقوع پیوسته است.
۵۵ درصد تصادفات استان از نوع واژگونی
و خروج از جاده است
سرهنگ رضایی بیشتر این نوع تصادفات را با ۵۵درصد واژگونی و خروج از جاده ذکر کرد و گفت: اقدامات خوبی از جمله اصلاح شیب شیروانی و ایمن‌سازی دهانه پل ها در این راستا صورت گرفته که نیاز به تکمیل دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور