پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

2 درخواست استاندار از رئیس قوه قضائیه

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس قوه قضائیه و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری جمعه شب در بیرجند برگزار شد. در این جلسه ابتدا استاندار خراسان جنوبی به رویکرد انسجام ، وحدت و هم افزایی در میان بخش های مختلف در استان با محوریت نماینده ولی فقیه گفت: ما تلاش کردیم علاوه بر انعکاس کمبودها و مشکلات به مرکز نسبت به معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان نیز اقدام نماییم.
محمد صادق معتمدیان از تقویت روحیه جهادی با تلاش شبانه‌روزی، جذب اعتبارات ملی در اختیار وزارتخانه ها و سازمانها و پیگیری حضور مسئولان نهاد ریاست جمهوری و وزرا با هدف تخصیص اعتبارات ملی به استان و استفاده از بودجه‌های خاص در اختیار آن‌ها به عنوان دیگر رویکردها در استان نام برد و افزود: برنامه میان مدت توسعه استان تا ۱۴۰۰ را با همکاری و همراهی سازمان برنامه و بودجه کشور در چهار بخش شامل بخش اصلی تأمین و توسعه زیرساخت ها، اشتغالزایی، ساخت مسکن و کمک به صنایع، معادن و کشاورزی پیگیر شده ایم.
به گفته وی در بخش تأمین و توسعه زیرساخت ها نیازمند اعتبارات خاص بودیم که با کمک ویژه دکتر نوبخت ظرف دو سال بسیاری از عقب ماندگی های این بخش رفع خواهد شد وی اضافه کرد: رفع موانع باندهای دوم در محورهای بیرجند – قاین، نهبندان – بیرجند و طبس – دیهوک – فردوس به عنوان کریدورهای اصلی استان، آغاز عملیات اجرایی احداث راه آهن از بیرجند تا یونسی گناباد ظرف سه ماه آینده و آغاز عملیات اتصال آنتنی فردوس به راه‌آهن سراسری که در کمتر از ۴۰ ماه به بهره برداری می رسد. آغاز تحرکات گسترده در حوزه احیا و مرمت قنوات و احداث بندها و سازه‌های آبخیزداری با اعتبارات خوب از صندوق توسعه ملی و توسعه فضاهای آموزشی در مرکز استان و سایر شهرستان ها با توجه به کمبود های این حوزه از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش تأمین و توسعه زیرساخت‌ها در استان است.
معتمدیان در پایان دو درخواست شامل پیگیری برای تحقق آرزوی مردم خراسان جنوبی برای سفر مقام معظم رهبری به این استان و نیز اجرای طرحی در قالب توسعه استان از محل منابع صندوق توسعه ملی را از رئیس قوه قضائیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد.
رئیس قوه قضائیه و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری نیز ضمن قدردانی از حضور پرشور، با انگیزه و حماسی مردم بیرجند و سایر شهرستان های استان در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: اگرچه چهره بیرجند و سایر شهرستان
های خراسان جنوبی نسبت به قبل از تأسیس استان متفاوت شده اما هنوز هم جای کار و برنامه‌ریزی برای توسعه در استان توسط مدیران و مسئولان وجود دارد و البته باید شکرگزار و قدردان اقدامات صورت گرفته در گذشته بود.
آیت ا… رئیسی با اشاره به اهمیت تقید به اخلاق اداری، عمومی و به ویژه حرفه ای، خود کنترلی را قوی ترین نظام کنترلی در جامعه دانست و افزود: در هر اداره و مجموعه ای که اخلاق و معنویت بیشتر باشد تخلف و جرم کمتر خواهد شد و کارآمدی افزایش خواهد یافت و لذا می بینیم که در ماه مبارک رمضان آمار و ارقام پرونده ها در نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و در مجموع آمار جرم نسبت به سایر ماه های سال کاهش می یابد و یا در استان مرزی خراسان جنوبی به لحاظ دین مداری و اخلاق محوری و فرهنگ مردم، آمار جرایم نسبت به سایر استان های کشور پایین تر است.
حمایت قوه قضائیه از مدیران شجاع و خلاق
وی اعلام کرد: در دستگاه قضایی تلاش می‌کنیم در دوران تحریم‌ها از هر اقدام و فعلی که مدیران شجاعانه، مبتکرانه و خلاقانه برای حفظ اقتصاد ملی، دور زدن تحریم‌ها و کارآمدی دستگاه مربوط خود و رونق تولید انجام دهند، حمایت کنیم.
رئیس قوه قضائیه وجود مدیران شجاع خطرپذیر را در شرایط کنونی کشور بسیار ارزشمند دانست و با اشاره به قاچاق سوخت در استان‌های خراسان‌جنوبی و سیستان‌وبلوچستان، تصریح کرد: آیا باید شاهد قاچاق بنزین در شهرهای مرزی باشیم؟ آیا این مهم راهکاری ندارد؟ باید وزارت نفت این مهم را ساماندهی کند.
آیت ا… رئیسی با تأکید بر اینکه برای خروج از مشکلات سازوکار وجود دارد که نیازمند تدبیر جدی است، تصریح کرد: می‌توان با یک نظام‌دهی به قضایا و کنترل بازار این موضوعات را کنترل کرد.
ضرورت نظارت بر بازار توسط مدیران
وی با بیان اینکه امروز دشمن درصدد القای این است که ما بر بازار کنترل نداریم و نظام توزیع عادلانه کالا، قیمت‌گذاری و نظارت بر قیمت‌ها را سست کند، متذکر شد: مدیران باید بر بازار کنترل داشته و نگذارند کارگاه‌های تولیدی تعطیل شوند.
رئیس قوه قضائیه ادامه داد: طبق گفته کارشناسان حجم نقدینگی کشور بالا است لذا حجم بالای نقدینگی هدایت آن به سمت تولید است و این موضوع باعث جلوگیری از تورم و رکود می‌شود.
آیت ا… رئیسی با اشاره به پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان، تبیین کرد: اگر تسهیلات فقط به تولیدکننده داده شود و او به سمت تولید برود قطعا گره‌گشا خواهد بود.
تمایل رهبری نسبت به سفر به خراسان‌جنوبی
وی با اشاره به دو درخواست مهم استاندار خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: در خصوص سفر رهبر انقلاب اسلامی به استان در یکی از سفرهای ایشان به مشهد، ایشان از خراسان‌جنوبی سؤالاتی کردند و فرمودند نسبت به سفر به این استان تمایل دارند لذا اگر سفرهای استانی معظم له شکل بگیرد، خراسان‌جنوبی یکی از مقاصد ایشان خواهد بود.
رئیس قوه قضائیه همچنین درخصوص ظرفیت سران قوا گفت: اگر موضوعی تعریف و در شورای برنامه‌ریزی استان تأیید شود، آنچه که در رابطه با توسعه‌یافتگی استان لازم باشد را پیگیری می‌کنم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور