پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

2خبر از فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، در این دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان عنوان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزشهای مهارتی بین سطوح تحصیلی در استان است و فعالیت های خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیر دولتی با داشتن 19 مرکز آموزش آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و 175 آموزشگاه آزاد در بخش غیر دولتی انجام می دهد.

خوش آیندتاکید کرد:رکن اصلی فعالیتهای این ادارهکل، آموزش و مهارت آموزی است که ماموریت و هویت اصلی آن را شکل می دهد. وی با بیان اینکه فعالیت های این اداره کل در قالب دوره های 10 تا 1090 ساعته با آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، صنایع و صنوف، جوار دانشگاهی، پادگان، زندان و آموزشگاههای آزاد انجام می شود ادامه داد: آموزش فنی حرفه ای توانسته با ارائه بیش از 520 حرفه آموزشی نسبت به تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر در استان اقدام نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در کلیه شهرستانهای استان مراکز آموزش فنی و حرفه ای فعال هستند و خدمات آموزشی را به شهروندان در کلیه نقاط استان ارائه می دهند گفت: در شش شهرستان بیرجند، قاین، نهبندان، درمیان، فردوس و طبس مراکز آموزش فنی و حرفه ای دارای امکانات شبانه روزی می باشند که کارآموزان روستایی و غیر بومی می توانند بصورت رایگان از این امکانات بهره مند گردند.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت آموزش فنی و حرفه ای گفت: آموزشهای فنی و حرفه ای نقش اساسی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی دارد و این آموزشها موجب بهبود کیفی تولیدات و خدمات می گردد.

میر جعفریان ادامه داد: آموزش فنی و حرفه ای ظرفیت های آموزشی موجود در بخش نیروی شاغل بخش صنعت ساختمان و میزان آموزش اجرا شده در این بخش را به شورای فنی ارائه نماید و در صورت وجود ظرفیت های مورد نیاز دستگاههای اجرایی و سازمان نظام مهندسی مکلف به استفاده از نیروی مهارت آموخته این بخش خواهند شد. زیرا محصول و خدمات افراد آموزش دیده از نظر کیفی بسیار بهتر می باشد. در بخش روستایی نیز با ارائه آموزشهای مهارتی می توان از مهاجرت روستاییان جلوگیری نمود. در این بخش بایستی پیگیری های لازم صورت بگیرد تا افرادی که دوره های آموزش فنی و حرفه ای را طی و موفق به کسب گواهینامه مهارت می شوند بتوانند از تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنند. وی با اشاره به محلات هدف گفت در محلات هدف آموزش فنی و حرفه ای با حضور خود زمینه های مهارت آموزی و اشتغال را برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بعمل آورد.

میرجعفریان در پایان گفت: وقتی جوانی حرفه ای را آموزش دیده و بتواند بکار گیرد روند اشتغالش تسهیل و امید در جامعه افزایش خواهد یافت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این دیدار اضهار داشت امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 19 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 175 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه بیش از 520 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد.

خوش آیند افزود در سال گذشته، 3میلیون و 504 هزار و 519 نفر ساعت آموزش مهارتی برای تعداد 23 هزار و 254 نفر از جوانان جویای کار استان در بخش های خدمات ، صنعت ، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارائه شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: از مجموع 23 هزار و 254 نفر که آموزش های مهارتی را در این استان فراگرفته اند14 هزار و 378 نفر مرد و 8 هزار و 876 نفر زن بوده اند. خوش آیند در خصوص برنامه های این اداره کل در سال 98 نیز افزود: در سال جدید اداره کل بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی را در استان اجرا خواهد نمود که از این میزان 3 میلیون و 400 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و یک میلیون و 800 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

خوش آیند خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه مهمترین عامل بیکاری نیروی کار در استان خراسان جنوبی کمبود فرصت های شغلی، نبود صنایع بزرگ و نبود سرمایه کافی می باشد، بهبود فضای کسب و کار، ثبات سیاست های اقتصادی و اعطای تسهیلات اشتغال زایی کم بهره و بلند مدت در بخش صنعت و بخش اشتغال خانگی می تواند بهترین استراتژی در بهبود وضعیت اشتغال باشد .

در ادامه ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه ای گفت: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشورها، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است و از طریق آموزش های مهارتی می توان نسبت به توانمند سازی و توسعه منابع انسانی اقدام نمود. خوش خبر افزود پازل آموزش تا اشتغال با سرمایه تکمیل می شود که بایستی با هماهنگی های لازم نسبت به تامین سرمایه مورد نیاز برای مهارت آموختگان اقدام نمود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در پایان با اشاره به نقش ویژه روابط عمومی ها در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی گفت: روابط عمومی بعنوان یک رکن اساسی و مهم نقش اساسی در اطلاع رسانی امکانات و زیرساخت هایی که دولت برای اشتغال فراهم کرده دارد و می بایست خدمات دولت در حوزه مهارت آموزی را به اطلاع مردم برسانند تا با استفاده از این امکانات اشتغال افراد تسهیل گردد. زیرا حضور در دوره های آموزش فنی و حرفه ای و فراگیری مهارت چراغ امیدی را در دل افراد روشن نگه می دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور