پیام شهروند

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

17 تعاونی برتر استان تجلیل شدند/ افـزایش شاکیان مسکـن

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir
چهاردهمین دوره معرفی تعاونیهای برتر استان روز گذشته همزمان با روز تعاون با تجلیل از ۱۵ تعاونی برتر و دو تعاونی شایسته تقدیر برگزار شد. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور در این جلسه گفت: تعاونی ها علاوه بر انجام فعالیت اقتصادی معضلات اجتماعی را نیز رفع می نمایند و از آن جمله برای زنان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال می کنند. حسین‌نژاد با اشاره به فعالیت حدود ۹۵ هزار شرکت تعاونی در کشور افزود: برخی از این شرکت تعاونی ها دارای قدمت فراوانی هستند و در فناوری مشکل دارند.
خراسان جنوبی مستعد در بخش تعاون و صنایع کوچک
وی گفت: خراسان جنوبی در بخش تعاون و صنایع کوچک مستعد است و با اهرم کردن اعتبارات می توان اشتغال زایی خوبی داشت. وی با بیان اینکه استارت آپ ها در حقیقت تعاونی هستند و می توانند اقدام به ثبت نام نمایند اما بعضاً خودشان مطلع نیستند، اضافه کرد: با آنکه ۱۰ درصد اشتغال در دنیا مربوط به حوزه تعاون است اما در کشورمان حدود ۵ درصد اشتغال در حوزه تعاون ایجاد شده و نتوانسته‌ایم به اهداف مدنظر برسیم.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور اظهار کرد: این صندوق تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان ضمانت‌نامه را برای شرکت تعاونی‌های بانوان بدون اخذ وثیقه ملکی تقبل نموده که این رقم برای سایر تعاونی‌ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان می باشد. وی با اشاره به نگاه ویژه به تعاونی‌های زنان گفت: در بستر تعاون می توان بانوان را وارد سیستم نوآوری کرد و خلاقیت را در تعاونی‌های بانوان ایجاد نمود که تحقق این امر به ایجاد مراکز کارآفرینی نیاز دارد تا تامین مالی، بازاریابی و سایر حلقه ها را به این تعاونی‌ها متصل کرد و با ایجاد فضای اشتراکی خدمات رایگان هم به این شرکت تعاونی ها ارائه نمود.
افزایش شکایت از تعاونی ها به خصوص در بخش مسکن
حسین‌نژاد با اشاره به اهمیت شفاف سازی در حوزه تعاون افزود: در حال حاضر شکایت از شرکت تعاونی ها به خصوص در بخش مسکن افزایش یافته و در دولت و مجلس با این مشکل روبرو هستیم و این عدم شفافیت ناشی از عدم نظارت اعضا بر هیئت مدیره است و در این راستا سیستم جامع تعاون طراحی گردیده است.
علاوه بر این سامانه شفافیت صندوق ضمانت بخش تعاون هم راه اندازی شده که به راحتی می‌توان ثبت نام کرد و نظارت نمود. وی مهارت در بنگاه‌های اقتصادی را بسیار حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: بعضا شاهد سرقت طرح های فناورانه هستیم و لذا کارآفرینانه به خرید طرح ها تمایلی نشان نمی دهند و آماده کمک به بخش تعاون در این زمینه هستیم. وی از صدور هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت طی چند سال اخیر خبر داد و گفت: ۶درصد این ضمانت ها معوق شده که عدم برخورداری از دانش کارآفرینی و نبود بازار باعث شکست برخی شرکت‌ها شده است.
علت اینکه تعاونی های استان متقاضی تسهیلات نیستند بررسی شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گفت: باید اقدامات تعاونی های برتر را در تعاونی های دیگر سرلوحه کار قرار داد تا شاهد افزایش توفیقات فعالین این عرصه باشیم. عابدی با ذکر اینکه فرمانداران ۱۱ شهرستان استان پیگیر راه اندازی شرکت های توسعه و عمران شهرستانی هستند، افزود: در حال حاضر ۳ شرکت توسعه و عمران شهرستانی در استان فعال است. وی تصریح کرد: باید بررسی شود که چرا از مجموع ۹۱۰ تعاونی فعال استان تنها ۱۷۹ تعاونی متقاضی تسهیلات طرح توسعه هستند؟ وی بازاریابی در حوزه تعاونی ها را اوجب واجبات دانست.
اعطای ۲۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار
روستایی و عشایری در استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم با بیان اینکه از حیث ثبت نام تکمیلی تعاونی‌ها در جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر جزو چهار استان برتر کشور هستیم به فعالیت ۹۱۱ تعاونی با احتساب سهام عدالت در استان خبر داد و گفت: تعداد اعضای تعاونی های فعال استان با احتساب سهام عدالت ۷۶۸ هزار نفر و بدون احتساب سهام عدالت ۱۲۰ هزار نفر می‌باشد. رکنی از اجرای طرح یارانه دستمزد در شهرستان‌های قاینات، نهبندان، سرایان و درمیان خبر داد و افزود در راستای این طرح در صورت به کارگیری ۵۰ درصد نیروهای مورد نیاز و واجد شرایط تعاونی‌ها، دولت به مدت یکسال یک سوم حقوق آنان را می‌پردازد. وی اضافه کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۲۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان پرداخت گردیده است.
قوانین بی ثبات و غیر کارشناسی
اسعد زاده رئیس اتاق تعاون استان نیز، قوانین و مقررات بی ثبات و متغیر و بعضاً غیر کارشناسی، نبود سرمایه در گردش، اخذ مالیات ناعادلانه، مشکل بازاریابی و نبود بازار برای فروش تولیدات، تسهیل امور در روند اجرا، حذف وثایق بانکی در اعطای تسهیلات و… را از جمله مسایل و مشکلات بخش تعاون استان ذکر کرد. در پایان این جلسه از ۱۵ تعاونی برتر و دو تعاونی شایسته تقدیر تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور