پیام شهروند

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در نیروگاه ۷ مگاواتی سربیشه

سرمایه‌گذار نیروگاه ۷ مگاواتی فتوولتائیک سربیشه از سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در این نیروگاه خبر داد و گفت: دولت امکانات کافی را در اختیار سرمایه‌گذار قرار نمی‌دهد.

خراسان جنوبی| سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در نیروگاه 7 مگاواتی سربیشه

 امیر گفتاری‌خیبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به افتتاح نیروگاه ‌‌7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه توسط وزیر نیرو در سفر 23 مردادماه  به خراسان جنوبی اظهار داشت:  شرکت پامچال که یکی از شرکت‌های تجاری ثبت شده در کشور چین است و در راستای معادن، فولاد و انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند بخشی از سرمایه‌گذاری خود را از چند سال قبل در بخش نیروگاه‌های تجدید‌پذیر آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه در بحث انرژی‌های بادی و خورشیدی، ایران یکی از کشورهای بسیار حائز اهمیت در دنیا است و یکی از کشورهایی است که سالیانه 300 روز در سال انرژی خورشیدی دارد افزود: در ایران مناطق مهیا برای تولید برق از باد و توان تولید برق از طریق انرژی‌های نو تا 70 هزار مگاوات وجود دارد.

خیبری یادآور شد: به ازای هر مگاوات تقریبا 0.9 میلیون لیتر گازوئیل صرفه‌جویی خواهد شد که این صرفه جویی سبب عدم انتشار 2.5 هزار تن گاز دی اکسیدکربن می‌شود.

مدیرعامل و سرمایه گذار نیروگاه 7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه با بیان اینکه کشور ایران یکی از کشورهای مقرون به صرفه در تولید انرژی‌های خورشیدی است بیان کرد: در این راستا دولت امکانات کافی را در اختیار سرمایه گذار قرار نمی‌دهد که این امر نیازمند حمایت‌های ویژه و خاص است مثلا در تعهدی که ایران در پاریس در راستای مسائل انرژی‌های پاک و تولید انرژی‌های فسیلی به انرژی‌های پاک دارد باید حمایت بیشتری  صورت گیرد و در راستای انرژی‌ها، سرمایه گذاری‌ها، قیمت برق و بازدهی این پروژه باید نگاه ویژه‌ای بشود.

وی با بیان اینکه توافقنامه پاریس تا سال 2030 اجرایی خواهد شد بیان کرد: در معاهده زیست محیطی پاریس ایران به صورت داوطلبانه متعهد شده است به میزان قابل توجهی انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد که یکی از برنامه‌های مشارکتی در این راستا افزایش سهم تجدید پذیرها به 7 هزار و 500 مگاوات تا سال 2030 در ایران است که با شرایط کنونی امری غیر ممکن است.

خیبری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه وزارت نیرو را مکلف به ساخت 5 هزار مگاوات انرژی تجدید پذیرکرده است گفت: برنامه مشارکت ملی جمهوری اسلامی ایران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شامل دو بخش 4 درصد غیر مشروط و 8 درصد مشروط به لغو تحریم‌ها است.

مدیرعامل و سرمایه گذار نیروگاه 7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه گفت: در سند مشارکت ملی معین ایران منابع مورد نیاز برای اجرای تعهدات کشور در سناریوی پایه، 17.5 میلیارد دلار و در سناریوی رفع تحریم‌ها 52.5 میلیارد دلار بیان شده است.

خبیری به پروژه 7 مگاواتی سربیشه اشاره و خاطرنشان کرد: هر مگاوات انرژی پاک حدود 2 هکتار زمین لازم دارد که با توجه به فضای سبزی که دولت بیان کرده است که 25 درصد بدهد دو  هکتار زمین نیاز داریم.

مدیرعامل و سرمایه گذار نیروگاه 7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه با اشاره به اینکه در این راستا 7 مگاوات انرژی تولید می‌کنیم و حدود 20 روز قبل وارد شبکه شده‌ایم یادآور شد: سرمایه گذاری انجام شده در این مکان حدود 7 میلیون یورو معادل 100 میلیارد تومان است.

خیبری تولید سالانه نیروگاه 7 مگاواتی سربیشه را 13  مگاوات در سال دانست و افزود: 4 هزار و 660 مگاوات دارای قرارداد خرید تضمینی برق است که 530 مگاوات به بهره برداری رسیده و تقریبا 300 مگاوات مربوط به نیروگاه خورشیدی در حال بهره‌برداری است.

وی خاطرنشان کرد: نیروگاه سربیشه قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان 3.95 میلیون متر مکعب کاهش دهد در فرآیند تولید برق کشور نیز باعث صرفه جویی 3 میلیون لیتری مصرف آب در سال شده و مانع از انتشار 9  هزار و 598 تن گاز گلخانه‌ای می‌شود.

سرمایه گذار نیروگاه 7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه اظهار داشت: با توجه به اینکه ما سرمایه‌گذار خارجی هستیم و هیچ حمایت ارزی از دولت نشده‌ایم باید دولت نگاه ویژه‌ای به سرمایه گذاران در بخش انرژی‌های پاک داشته باشد چراکه تاکنون هیچ اقدامی از سوی دولت برای سرمایه‌گذاران انجام نشده است.

وی با بیان اینکه این پروژه به صورت 100 درصد به بهره‌برداری رسیده است و در حال حاضر وارد شبکه شده است افزود: تعداد پنل‌های موجود در این پروژه حدود 5 هزار پنل است که در دو لاین 3.5 مگاواتی بهره‌برداری می‌شود.

خیبری گفت: در این پروژه برنامه توسعه را مدنظر داریم و در این راستا برای زمین‌های طرف مقابل نیز مجوز 10 مگاوات در حال انجام است که در حال  طراحی و مهندسی و دریافت مجوزها است.

سرمایه گذار نیروگاه 7 مگاواتی فتوولتائیک سربیشه با بیان اینکه دولت متعهد است که در بحث انرژی‌های پاک بیشتر کمک کند و در این راستا به دنیا تعهد داریم بیان کرد: دولت در راستای سیکل ترکیبی به تولیدکنندگان نیروهای برق  یارانه می‌دهد که  براساس بررسی دولت در سال 92 سالانه 12 میلیارد دلار فقط صرف سوخت انرژی می‌شود که به شرکت‌های سیکل ترکیبی می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه می‌توانیم از این انرژی خدادادی استفاده کنیم و هزینه‌های تولید را کم کنیم اظهار داشت: این امر نیازمند حمایت بیشتر است و در این راستا باید نگاه ویژه‌ای به خرید برق و قیمت آن شود تا برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی مقرون و به صرفه باشد.

انتهای پیام/ش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 14 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور