پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

۸۰ درصد توان فنی و نیروی انسانی تولید فرش دستباف ‌از دست داده‌ایم‌

عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران گفت: از سال ۷۵ تاکنون ۸۰ درصد توان فنی و نیروی انسانی متخصص را در بحث فرش دستباف از دست داده‌ایم.

80 درصد توان فنی و نیروی انسانی تولید فرش دستباف ‌از دست داده‌ایم‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد صمیمی‌اول ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی کمیسیون گردشگری، اقتصاد و هنر و اقتصاد ورزشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار داشت: فرش دستباف در خراسان جنوبی بیشترین فراوانی را پس از کشاورزی و دامداری داشته است.

وی افزود: بر اساس سرشماری سال 75،  تعداد 40 هزار دار قالی در بیرجند قدیم وجود داشته است که در حال حاضر 5 هزار بافنده با 2 هزار و 400 دار قالی در استان وجود دارد.

بیشتر بخوانید

عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران بیان کرد: از سال 75 تاکنون 80 درصد توان فنی و نیروی انسانی خود را در بحث فرش دستباف از دست داده‌ایم.

صمیمی‌اول با بیان اینکه حوزه توسعه فرش دستباف بسیار گسترده است تصریح کرد: در دهه 40 سهم تجارت جهانی ما 70 درصد و در حال حاضر 28 درصد است.

در گذشته فرش هر منطقه نقشه متفاوت و خاص همان منطقه را داشت

نماینده بنیاد ملی توسعه کارآفرینی تعاون زنان ایران نیز در این جلسه بیان کرد: همانگونه که حجاج ولیمه سفر خود را برای تاسیس مدارس با نام میقات داده‌اند فرهنگیان نیز بخشی از پاداش خود را برای سرمایه گذاری در گردشگری بگذارند.

ساره مزروعی با بیان اینکه در بحث آموزش، متاسفانه روستائیان ما به خودباوری نرسیده‌اند خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه روستاییان سعی می‌کنند آداب گردشگران را به خود بگیرد تا اینکه گردشگر از آداب روستایی متأثر باشد.

وی گفت: جای اداراتی مانند اوقاف، بنیاد مسکن و آموزش و پرورش و دانشکده هنر در این نشست‌ها و در حوزه گردشگری خالی است.

نماینده بنیاد ملی توسعه کارآفرینی تعاون زنان ایران بیان کرد: در گذشته هر منطقه‌ای در بیرجند، در زمینه فرش نقشه خاص خود را داشت و در این راستا در حال حاضر نیز فعالان مربوطه باید برای هر منطقه طرح خاص آن را ارائه دهند تا شناسنامه‌ای مطرح شود.

مزروعی خاطرنشان کرد: بهتر است شب بازارها و روز بازارهای صنایع دستی با حضور دانشجویان هنر و غیره برگزار شود.

بزرگترین رویداد ورزشی تاریخ خراسان جنوبی در اسفندماه برگزار می‌شود

رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در بحث گردشگری ورزشی بین 5 تا 11 درصد گردشگری دنیا گردشگری ورزشی است.

غنی با بیان اینکه نقش ورزش در صنعت گردشگری نقش بسیار مهمی است یادآور شد: سال گذشته اردوی انتخابی تیم ملی نونهالان را در بیرجند برگزار کردیم و در این راستا یک روز را برای بازدید مهمانان به خارج از استان در روستای خراشاد اختصاص دادیم که در این روز 4 میلیون تومان خرید صنایع دستی از روستای خراشاد انجام شد.

وی با بیان اینکه بزرگترین رویداد ورزشی تاریخ خراسان جنوبی در اسفندماه برگزار می‌شود اظهار داشت: مسابقات بین‌المللی اسکواش اسفندماه امسال در بیرجند برگزار می‌شود.

رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای این مسابقات 4 فضا وجود دارد گفت: تاکنون این فضاها 60 درصد پیشرفت داشته‌اند و 40 درصد باقی مانده تا چندماه آینده انجام می‌شود.

برای رونق گردشگری علمی باید جاذبه دانشگاه‌ها را زیاد کنیم

رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این نشست با بیان اینکه در بحث گردشگری علمی باید جاذبه دانشگاه‌ها را زیاد کنیم اظهار داشت: بین 35 تا 40 هزار دانشجو در استان وجود دارد که 60 درصد غیر بومی هستند.

هاشمی با بیان اینکه قریب به 400 هزار میلیارد تومان آموزش عالی، بودجه به استان می‌دهد خاطرنشان کرد: دانشجویی که به استان می‌آید از جایی که ساکن می‌شود خریدی که انجام می‌دهد مهم است و نباید از آن غافل شویم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور