پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

۱۳۶۰ پروژه در بخش های آب، برق و فاضلاب استان در حال اجراست

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / وزیر نیرو پس از سفر به شهرستان طبس در بدو ورود به مرکز استان در مراسم آغاز بهره برداری از مجتمع آبرسانی بهدان که آب شرب ۵ روستای محمودآباد، ملک آباد، برزج، کوچ و کفکی را تأمین می کند شرکت کرد. این مراسم در روستای محمود آباد بیرجند برگزار شد و وزیر نیرو و همراهان وی در حالی که از سوی استاندار و سه تن از نمایندگان مردم استان در مجلس همراهی می شدند در این مراسم حضور یافتند.
۱۲ روستای دیگر استان تا پایان شهریور
از آب شرب بهره مند می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با بیان اینکه مجتمع آبرسانی بهدان با اعتبار ۵۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و ۵ روستا با ۱۸۳ خانوار و جمعیت ۵۳۱ نفر از آن بهره مند می‌شوند، گفت: پراکندگی روستاها و دوری آنها از منابع آبی هزینه های آب رسانی در استان را بالاتر می برد. صفوی نژاد افزود: همزمان با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی بهره برداری از مجتمع آبرسانی در ۶شهرستان دیگر با مجموع اعتبار ۱۹۱میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال نیز آغاز می‌شود که ۲۰ روستای استان با ۱۱۸۰خانوار و جمعیت ۳ هزار و ۷۵۰ نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار برخوردار می‌گردند. وی اضافه کرد: علاوه بر این ۱۲ روستای دیگر استان نیز با مجموع ۱۶۵۶ خانوار و جمعیت ۵۲۱۳ نفر با اعتبار ۱۷۶ میلیارد و 411 میلیون ریال تا پایان شهریور ماه امسال از آب شرب بهره مند می شوند.
شرایط خراسان جنوبی با سایر استان‌ها متفاوت است
وی با قدردانی از صبر مردم منطقه و به ویژه روستاهایی که آب شرب آنان با تانکر حمل می شود، اظهار امیدواری کرد: ۱۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان که از آب شرب بی بهره اند نیز هرچه زودتر بهره‌مند شوند. نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه با شکل‌گیری انقلاب اسلامی همه مسئولان خود را خدمتگزار مردم می‌دانند، گفت: کم‌آبی و بی‌آبی در استان بیداد می کند و البته شرایط این استان نیز به لحاظ مرزی بودن با سایر استان‌ها متفاوت است. حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه آب شرب حدود ۵۰۰ روستای استان با تانکر حمل می‌شود، افزود: برخی از روستائیان شهرستان بیرجند برای سیراب کردن گوسفندان شان از شهر بیرجند آب را در گالن و بشکه به روستاها منتقل می کنند.
امسال آبرسانی به روستاهای استان
از ۵ به ۱۰ هزار متر مکعب افزایش یافت
وی تصریح کرد: البته مردم این استان بسیار قانع هستند و حداقل امکانات مورد نیاز را برای زندگی مطالبه می‌کنند و لذا باید این استان به صورت ویژه دیده شود. استاندار خراسان جنوبی هم با اشاره به اینکه مردم استان دوره طولانی خشکسالی را همراه با کاهش شدید نزولات آسمانی و افزایش دما پشت سر گذاشته اند، گفت: امسال با توجه دولت و وزارت نیرو و هم افزایی و همت مضاعف، آبرسانی به روستاهای استان را به دو برابر افزایش داده و از ۵هزار متر مکعب به ۱۰هزار مترمکعب رساندیم.
اجرای ۳۷ مجتمع آبرسانی استان با پیشرفت ۶۵ درصدی
معتمدیان افزود: با وجود شرایط سخت مالی و انقباض بودجه با نگاه ویژه دولت عملیات اجرایی ۳۷ مجتمع آبرسانی را در استان شروع کردیم که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی با بیان اینکه با روند تخصیص اعتبار فعلی آبرسانی به ۵۰۰ روستای فاقد آب شرب استان بیش از ۱۰ سال به طول خواهد انجامید، اظهار امیدواری کرد: با توجه ویژه آب و فاضلاب کشور مراحل تکمیل ۳۷ مجتمع آبرسانی استان سرعت گرفته و مشکل ۵۰۰ روستای مذکور در استان تا پایان دولت دوازدهم برطرف گردد. وزیر نیرو نیز افتتاح پروژه های آبرسانی به روستاها را خاطره انگیزترین اقدامات در این وزارتخانه دانست و گفت: تا پایان سال در ۲۸ استان کشور ۱۱۲۴ روستای دیگر با جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفر به شبکه آبرسانی متصل می شوند و سال آینده نیز ۱۵۰۰ روستا آب رسانی خواهد شد.
تا پایان امسال هر هفته یک تصفیه خانه فاضلاب
و هر دو هفته یک تصفیه خانه آب در کشور اجرا می شود
رضا اردکانیان افزود: از نیمه دوم سال ۹۲ و در دولت یازدهم تاکنون به طور میانگین هر هفته به 30 روستای کشور آب رسانی شده و ۱۰ هزار روستا با ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت از آب شرب سالم و پایدار بهره مند گردیده اند که امیدواریم تا پایان کار دولت دوازدهم این رقم به ۱۰ میلیون نفر برسد. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور در حال بهره برداری است، اظهار کرد: تا پایان سال در کشور هر هفته یک تصفیه خانه فاضلاب و هر دو هفته یک تصفیه خانه آب اجرا می شود، ضمن اینکه پروژه های آبرسانی، نمک‌زدایی از آب دریا، تولید برق و… را نیز داریم.
مطالعات انتقال آب از دریا نهایی شده است
وی با ذکر اینکه در خراسان جنوبی در مجموع در بخش‌های آب، برق و فاضلاب ۱۳۶۰ پروژه را در دست اجرا داریم، اضافه کرد: استان‌های مرزی ما ویترین کشور هستند و وزارت نیرو با قدرت و سرعت بیشتری به تأمین و توزیع آب شرب هموطنان با اولویت استان‌های مرزی ادامه خواهد داد و امیدواریم با وجود کمبود اعتبارات با حمایت مقام معظم رهبری که اجازه برداشت منابع از صندوق توسعه ملی را صادر فرموده اند پروژه‌ها سرعت بیشتری بگیرد. وزیر نیرو با اشاره به اینکه طرح سازگاری با کم آبی در استان تقریباً نهایی شده است، از نهایی شدن مطالعات تخصصی انتقال آب از دریا خبر داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور