wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

سلام با تشکر از روزنامه خراسان امروز ؛ دهیار روستای اصقول از توابع شهرستان سربیشه بخش مود ترا خدا پیگیر حمل نخاله های ساختمانی از پروژه ای که طرح هادی در آن اجرا شده و از زمان دپوی نخاله ها یکسال و اندی می گذرد باشید اگر برایتان امکان ندارد اعلام بفرمایید تا فکر دیگری بکنیم اگر این مکان نزدیک خانه ،،،،،؛، می بود که ضرب العجلی انجام بود پس چرا ؟؟؟؟ !!!! ممنون از روزنامه

سلام از راهنمایی و رانندگی میخوام فکری به حال تقاطع خیابان مهر با شرافت واقع در مهر شهر بکنند هفته ای نیست که در این تقاطع تصادف رخ ندهد میخوام خودشون به امار تصادف ات این تقاطع نگاه بکنند هنوز دارند در همین تقاطع در حال ساختن مدرسه هستند با تشکر

با عرض سلام خدمت ریاست محترم مخابرات خراسان جنوبی ما احالی شهرک چهکند با اینکه هزینه ثبت نام تلفن ثابت راپرداخت کرده ایم چرا همکاران شما برای وصل تلفن ها کاری راانجام نمیدهند درصورتی که با پرداخت هزینه بعداز یک هفته داخل شهر وصل میشود(فاصله از شهر2کیلومتر)
لطفأ موضوع راپیگیری کنید بااحترام اهالی شهرک چهکند بیرجند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

wfn_ads

یادداشت: 7 آذر و درسی که باید خواند

امروز خراسان جنوبی – رضا زنگویی zangoei@birjandtoday.ir  / خراسان جنوبی، راه به دریا ندارد اما این بدان معنا نیست که هیچ رابطه ای هم با دریا نداشته باشد. رابطه استان ما با دریا همان رابطه اش با خرمشهر و آبادان و مهران و …. است که ذیل عنوان “جبهه” تعریف می یافت. جایی که بی بدیل ترین حماسه تاریخی ملت به انجام رسید و تاریخ، خط به خط آن را با مرکبی نوشت که از رگ پاک ترین فرزندان این آب و خاک، می تراوید. خوانش همین تاریخ هم ما را با حقیقتی به نام” 7 آذر”1359 روبرو می کند که اوج یک حماسه مان در دریا بود.
روزی که نیروی دریایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی متجاوز عراق را به صفر رساند. یعنی 67 روز پس از آغاز جنگ، کاری کرد که از جنگ افروزان در پهنه آبی خلیج فارس، هیچ نشان نماند.
آن روز دریا و دنیا توأمان، سیادت ما را بر این پهنه آبی، باور کردند. سیادتی که به حرمت خون شهیدان و رزم جانانه فرزندان ملت، به دست آمد.
نمی دانم از این روز و این حماسه چقدر در کتاب های درسی سخن رفته است اما می دانم که ما پدران و مادران امروز باید برای سربلندی فردا، ماجرای 7 آذر را حتما برای فرزندان خود باز گوییم و با تبیین نقش نیروی دریایی در دفاع مقدس، از قطر غربت ارتش هم بکاهیم. باید تعریف کنیم که فرزندان ملت، چگونه با حمایت قهرمانان نیروی هوایی، کار دشمن را یک سره کردند و در ادامه این خط سیادت چگونه در سال 1367 با سهند و جوشن و سبلان به مقابله با آمریکایی ها پرداختند و چگونه امروز، پرچم ایران را در اهتزاز دارند. من اقتدار امروز نیروی دریایی ایران را ریشه گرفته از حماسه ای می دانم که ناوچه پیکان و دلاورانش در آن روز عاشورایی آفریدند.
به جرأت می توان گفت عملیات “مروارید” گوهری ارجمند بود در صدف حماسه. صدفی که نه فقط به وسعت دریا که به پهنه همه ایران است که اگر در هر جایش، چشمی نامحرم پلک بزند، مرواریدها از صدف بیرون خواهند آمد و با درخشش خود، آن چشم را کور خواهند کرد. باری، باید از حماسه پیکان گفت. باید غرور ملی را با خواندن داستان قهرمانان واقعی، صد چندان کرد. با غرور ارتقا یافته می توان برای توسعه عزت ملی، قدم های بلند برداشت.
فضای مجازی هم در این راستا می تواند در کنار کتاب ها و مقاله های تحلیلی، کمک کار ما باشد تا بتوانیم زوایای آن حماسه را دقیق تر بخوانیم. خوانشی که قطعا به شناخت ما از ظرفیت و توانمندی سربازان وطن خواهد انجامید.
باری، ما با دریا مرز مشترک نداریم اما حرف مشترک فراوان داریم. همین حرف های مشترک و دردهای مشترک است که ما را در کنار هم، نام ملت داده است.
ملتی به نام ایران که به سرفرازی نام بردار است. بعد از این نیز چنین خواهد بود حتی اگر دشمنان همه توان خویش را جمع کنند هم نخواهند توانست ما را گردن بشکنند که ایرانی، حیات خویش را با سرفرازی معنا کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور