پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

یادداشت: 7 آذر و درسی که باید خواند

امروز خراسان جنوبی – رضا زنگویی zangoei@birjandtoday.ir  / خراسان جنوبی، راه به دریا ندارد اما این بدان معنا نیست که هیچ رابطه ای هم با دریا نداشته باشد. رابطه استان ما با دریا همان رابطه اش با خرمشهر و آبادان و مهران و …. است که ذیل عنوان “جبهه” تعریف می یافت. جایی که بی بدیل ترین حماسه تاریخی ملت به انجام رسید و تاریخ، خط به خط آن را با مرکبی نوشت که از رگ پاک ترین فرزندان این آب و خاک، می تراوید. خوانش همین تاریخ هم ما را با حقیقتی به نام” 7 آذر”1359 روبرو می کند که اوج یک حماسه مان در دریا بود.
روزی که نیروی دریایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی متجاوز عراق را به صفر رساند. یعنی 67 روز پس از آغاز جنگ، کاری کرد که از جنگ افروزان در پهنه آبی خلیج فارس، هیچ نشان نماند.
آن روز دریا و دنیا توأمان، سیادت ما را بر این پهنه آبی، باور کردند. سیادتی که به حرمت خون شهیدان و رزم جانانه فرزندان ملت، به دست آمد.
نمی دانم از این روز و این حماسه چقدر در کتاب های درسی سخن رفته است اما می دانم که ما پدران و مادران امروز باید برای سربلندی فردا، ماجرای 7 آذر را حتما برای فرزندان خود باز گوییم و با تبیین نقش نیروی دریایی در دفاع مقدس، از قطر غربت ارتش هم بکاهیم. باید تعریف کنیم که فرزندان ملت، چگونه با حمایت قهرمانان نیروی هوایی، کار دشمن را یک سره کردند و در ادامه این خط سیادت چگونه در سال 1367 با سهند و جوشن و سبلان به مقابله با آمریکایی ها پرداختند و چگونه امروز، پرچم ایران را در اهتزاز دارند. من اقتدار امروز نیروی دریایی ایران را ریشه گرفته از حماسه ای می دانم که ناوچه پیکان و دلاورانش در آن روز عاشورایی آفریدند.
به جرأت می توان گفت عملیات “مروارید” گوهری ارجمند بود در صدف حماسه. صدفی که نه فقط به وسعت دریا که به پهنه همه ایران است که اگر در هر جایش، چشمی نامحرم پلک بزند، مرواریدها از صدف بیرون خواهند آمد و با درخشش خود، آن چشم را کور خواهند کرد. باری، باید از حماسه پیکان گفت. باید غرور ملی را با خواندن داستان قهرمانان واقعی، صد چندان کرد. با غرور ارتقا یافته می توان برای توسعه عزت ملی، قدم های بلند برداشت.
فضای مجازی هم در این راستا می تواند در کنار کتاب ها و مقاله های تحلیلی، کمک کار ما باشد تا بتوانیم زوایای آن حماسه را دقیق تر بخوانیم. خوانشی که قطعا به شناخت ما از ظرفیت و توانمندی سربازان وطن خواهد انجامید.
باری، ما با دریا مرز مشترک نداریم اما حرف مشترک فراوان داریم. همین حرف های مشترک و دردهای مشترک است که ما را در کنار هم، نام ملت داده است.
ملتی به نام ایران که به سرفرازی نام بردار است. بعد از این نیز چنین خواهد بود حتی اگر دشمنان همه توان خویش را جمع کنند هم نخواهند توانست ما را گردن بشکنند که ایرانی، حیات خویش را با سرفرازی معنا کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور