پیام شهروند

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

سلام چرا دانشگاه علوم پزشکی امار روزانه مبتلایان به کرونا را اعلام نمیکنه ؟

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

سلام جناب آقای استاندار با سپاس از پیگیری های مجدانه شما لطفا دستور لازم در خصوص رفع مشکل تلفن های ثابت روستای محروم اصقول از توابع سربیشه را صادر فرمایید در مواقع لزوم اکثرا تلفن قطع است ممنون

سلام .آسفالت کوچه امامت 47فرعی های دوم و سوم انتهای سپیده سه ازبهمن پارسال پیگیریم هنوز کوچه خاکی است

یادداشت: 7 آذر و درسی که باید خواند

امروز خراسان جنوبی – رضا زنگویی zangoei@birjandtoday.ir  / خراسان جنوبی، راه به دریا ندارد اما این بدان معنا نیست که هیچ رابطه ای هم با دریا نداشته باشد. رابطه استان ما با دریا همان رابطه اش با خرمشهر و آبادان و مهران و …. است که ذیل عنوان “جبهه” تعریف می یافت. جایی که بی بدیل ترین حماسه تاریخی ملت به انجام رسید و تاریخ، خط به خط آن را با مرکبی نوشت که از رگ پاک ترین فرزندان این آب و خاک، می تراوید. خوانش همین تاریخ هم ما را با حقیقتی به نام” 7 آذر”1359 روبرو می کند که اوج یک حماسه مان در دریا بود.
روزی که نیروی دریایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی متجاوز عراق را به صفر رساند. یعنی 67 روز پس از آغاز جنگ، کاری کرد که از جنگ افروزان در پهنه آبی خلیج فارس، هیچ نشان نماند.
آن روز دریا و دنیا توأمان، سیادت ما را بر این پهنه آبی، باور کردند. سیادتی که به حرمت خون شهیدان و رزم جانانه فرزندان ملت، به دست آمد.
نمی دانم از این روز و این حماسه چقدر در کتاب های درسی سخن رفته است اما می دانم که ما پدران و مادران امروز باید برای سربلندی فردا، ماجرای 7 آذر را حتما برای فرزندان خود باز گوییم و با تبیین نقش نیروی دریایی در دفاع مقدس، از قطر غربت ارتش هم بکاهیم. باید تعریف کنیم که فرزندان ملت، چگونه با حمایت قهرمانان نیروی هوایی، کار دشمن را یک سره کردند و در ادامه این خط سیادت چگونه در سال 1367 با سهند و جوشن و سبلان به مقابله با آمریکایی ها پرداختند و چگونه امروز، پرچم ایران را در اهتزاز دارند. من اقتدار امروز نیروی دریایی ایران را ریشه گرفته از حماسه ای می دانم که ناوچه پیکان و دلاورانش در آن روز عاشورایی آفریدند.
به جرأت می توان گفت عملیات “مروارید” گوهری ارجمند بود در صدف حماسه. صدفی که نه فقط به وسعت دریا که به پهنه همه ایران است که اگر در هر جایش، چشمی نامحرم پلک بزند، مرواریدها از صدف بیرون خواهند آمد و با درخشش خود، آن چشم را کور خواهند کرد. باری، باید از حماسه پیکان گفت. باید غرور ملی را با خواندن داستان قهرمانان واقعی، صد چندان کرد. با غرور ارتقا یافته می توان برای توسعه عزت ملی، قدم های بلند برداشت.
فضای مجازی هم در این راستا می تواند در کنار کتاب ها و مقاله های تحلیلی، کمک کار ما باشد تا بتوانیم زوایای آن حماسه را دقیق تر بخوانیم. خوانشی که قطعا به شناخت ما از ظرفیت و توانمندی سربازان وطن خواهد انجامید.
باری، ما با دریا مرز مشترک نداریم اما حرف مشترک فراوان داریم. همین حرف های مشترک و دردهای مشترک است که ما را در کنار هم، نام ملت داده است.
ملتی به نام ایران که به سرفرازی نام بردار است. بعد از این نیز چنین خواهد بود حتی اگر دشمنان همه توان خویش را جمع کنند هم نخواهند توانست ما را گردن بشکنند که ایرانی، حیات خویش را با سرفرازی معنا کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور