پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

یادداشت: کوسِ رسوایی

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir/مدیریت بر خویش، پیش نیاز مدیریت بر جامعه است و تا کسی نتواند ظرفیت های خود را به اختیار درآورد، اگر اختیار جامعه را هم به او ببخشند، بلایی بر سر جامعه خواهد آورد که هم خودش نابود شود هم بسیاری دیگر. کم هم تجربه نکرده است دنیا افرادی را که در مدیریت خویش ناتوان بودند اما خواستند دیگران را مدیریت کنند اما به خلق فاجعه پرداختند. اما اگر انسان به امیری بر خویش برسد، امیری جهان را هم می تواند متکفل شود. در این باره با هم سخن گفتیم و از ضرورت “تسلط برجسم” گفتیم که باید قوی شود و با قوت مأموریت خود را به انجام رساند و بعد از “تسلط بر هیجانات” سخن راندیم که آدمی را در مسیر اعتدال به پیش برد. “تسلط بر دخل و خرج” را هم ضروری زندگی همیشه دیدیم که اگر ترازویش نامیزان شود، تراز زندگی به هم خواهد خورد. از” تسلط بر زمان ” هم گفتیم که راه رسیدن به فردای موفقیت است و رسیدیم به این فراز پایانی که” تسلط بر روابط” می تواند چند سوی امارت انسان را کامل کند تا با “تسلط بر خویشتن” از سلطه شرایط خارج شود و به “نفی سبیل” برسد که تسلط هر چه غیر خدا و عقلانیت مؤمنانه است را پس بزند.
من معتقدم این که در فقه اسلامی و در قرآن بر “نفی سبیل” این همه تأکید شده است فقط ناظر به نفی تسلط کفار نیست بلکه در “نفیِ آقاییِ کُفر” نیز می تواند باشد. یعنی نفی هر غلبه ای که انسانیت ما را مغلوب و ما را از راه خدا دور کند را هم باید ذیل آن نفی کلی تعریف کرد. نمی شود که کافران را از مُلکِ خویش برانیم اما خود به قائده کفر، خود سدِ راه حق شویم. خود به همان راهی و رفتاری میل کنیم که در رفتار کافران است.
نه، باید با مدیریتِ رفتار و گفتار و کردار، زیست خود و محیط زیست خود را مؤمنانه سازیم و متناسب با این ساز، رفتارها هم سازگار خواهد شد. توجه داریم که در فقد و حتی فقر تسلط بر روابط، دچار مشکلات ایمان سوز می شویم که هستی معنوی و گاه هستی جسمی ما را هم به نابودی می کشاند.
چه فراوان آبروها که قربانی روابط نادرست بین فردی و اجتماعی نشده است. چه کُوس ها که به رسوایی بر سرِ کوی و بازار به صدا درنیامده است. اما اگر افراد می توانستند روابط خود را تنظیم کنند این بی نظمی ها، زلزله در زندگی نمی زد. نمی خواهم بحث را به مصداق ها ملال آور کنم اما هر کدام از ما دهها عنوان و مصداق در یاد دارند که نبود تسلط بر روابط، زندگی شان را زیر و رو کرده است.
باید طرح داشته باشیم برای رابطه ها و تنظیم کنیم رابطه ها را در حوزه دوستان، خانواده، فامیل و رفت و آمدهای دیگر. کم نداریم خانواده هایی که به دلیل فقد این گوهر ارزشمند، ارزش زندگی را باخته اند.
کار به خشم و بدتر از آن هجوم به یک دیگر هم رسیده و به قتل هم انجامیده است. اصلا اکثریت قریب به اتفاق قتل هایی که اتفاق می افتد ریشه در همین نبود تسلط بر روابط است والا قتل های اتفاقی به ندرت شکل می گیرد. این به هم خوردن مهندسی روابط است که به اختلاف می خورد و اختلاف به درگیری و این هم –گاه – به قتل می انجامد. اما اگر این تسلط های چندگانه حاصل آید، محصول زندگی، کام نواز و شیرین خواهد شد. به این مهم توجه کنیم تا مهمات زندگی مان نظم و نسق گیرد…..

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور