پیام شهروند

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

سلام چرا دانشگاه علوم پزشکی امار روزانه مبتلایان به کرونا را اعلام نمیکنه ؟

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

سلام جناب آقای استاندار با سپاس از پیگیری های مجدانه شما لطفا دستور لازم در خصوص رفع مشکل تلفن های ثابت روستای محروم اصقول از توابع سربیشه را صادر فرمایید در مواقع لزوم اکثرا تلفن قطع است ممنون

سلام .آسفالت کوچه امامت 47فرعی های دوم و سوم انتهای سپیده سه ازبهمن پارسال پیگیریم هنوز کوچه خاکی است

یادداشت: ماجرای سوسیس پختن مادربزرگ!

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir / انتخاب درست نیازمند شناخت و دقت است. باید نسبت به آنچه می بینیم، تحلیل داشته باشیم نه این که همه چیز را بپذیریم و در هر شرایطی به همان مدلی که دیدیم رفتار کنیم. چیزی که متأسفانه گاه می بینیم که بی هیچ منطقی، صاحب یک “منطق اشتباه” می شود که برون رفت از آن هم به تصور کسی نمی آید. باور کنید خیلی از آنچه در جامعه و در رفتار آدم ها می بینیم از همین قبیل است؛ کسی، چیزی دیده، بدون در نظر گرفتن شرایط و بی توجه به زمان و مکان، به تکرار آن می پردازد مثل همین بچه خویشاوند ما که چون در خانه، کرسی گذاشتند، به محض این که لحاف را روی آن کشیدند و دوشاخه اش را به برق زدند، زود رفت و چند بطری آب برداشت و آورد و زیر لحاف گذاشت. وقتی پرسیدند این چه کاری است؟ گفت: خب، تو روستا، مادربزرگ همین کار را می کند! درست هم می گفت بچه اما متوجه نشده بود که در روستا آب گرم نیست و مادر بزرگ با این کار، آب گرم برای وضو فراهم می کرده است و این کار، از آداب کرسی نشینی نیست و در شهر که آبگرمکن مدام آب گرم دارد، نیازی به گذاشتن بطری، زیر لحاف کرسی نیست. به کار آن بچه همه خندیدند و به عنوان خاطره تعریف اش می کنند اما واقعیت زندگی ما پر است از رفتارهایی از این دست. یک دستی برخی از زندگی ها که هیچ تنوع و پیشرفتی در آن دیده نمی شود هم به نوعی نشأت گرفته از همین ماجراهاست. چند روز پیش که به این پست رسیدم، سیوش کردم تا در فرصت مناسب باهم در باره اش صحبت کنیم. ماجرای این پست هم شبیه همان بطری های آب و لحاف کرسی است که البته خواندنش، ما را به ضرورت دقت و درک و تحلیل رویدادها توجه می دهد؛ عروس جوانی به عنوان شام برای شوهر تازه دامادش، سوسیس درست می‌کرد. اما پیش از آنکه سوسیس را برای سرخ کردن داخل ماهی تابه بگذارد، سر و تهش را با چاقو می‌زد! وقتی شوهرش دلیل این کار را از او پرسید، تازه عروس جواب داد که مادرش، سوسیس را همیشه به همین صورت سرخ می‌کرده است. بعدها که عروس و داماد در خانهٔ مادرزن میهمان بودند و با همین غذا از آنها پذیرایی شد، تازه داماد این موضوع را با مادر زن در میان گذاشت و علت را جویا شد، مادرزن شانه‌ای بالا انداخت و گفت که مادر خودش هم همیشه همین روش را برای سرخ کردن سوسیس به کار می‌برده. بالاخره تازه داماد، این سؤال را با مادربزرگ همسرش در میان گذاشت. مادر بزرگ، بدگمان به تازه داماد زُل زد و جواب داد؛ “چون ماهی تابهٔ من کوچک است و سوسیس درسته در آن جای نمی‌گیرد.” بله، به همین سادگی! سوسیس ها درسته در ماهیتابه، جا نمی گرفته، مادر بزرگ به درستی با کوتاه کردن و برش زدن آن را با ظرفیت ظرف، همسان کرده بود اما دختر و نوه اش فقط برش زدن را دیدند و دلیلش را نفهمیدند. اگر متوجه چرایی ماجرا می شدند، دیگر وقتی ماهیتابه بزرگ شد، آن کار را نمی کردند. این یک مثل بود اما در گذر عمر، بسیار پرتکرار می شود وقتی نسنجیده از روی دست دیگران بنویسیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 12 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور