پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

یادداشت: روی “زم” با آب زمزم هم سفید نمی شود!

امروز خراسان جنوبی – محمد فاضل / هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد درروی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته، وهرکس. انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم رازنده کرده است. این ترجمه آیه شریفه 32 سوره مائده است که توجه مان می دهد به این حقیقت که انسان، نه یک تن بلکه همه تن هاست و نباید پنداشت آن که بی گناه، انسانی را جان، می ستاند. فقط یک تن را کشته است بلکه همه انسان ها را کشته است. این برای تاکید بر حرمت نفس محترمه انسان است تا حرمت نگه داریم و قدرت به گروی خشم ندهیم و خدای نکرده مرتکب قتل نشویم که ما به ازایی چنین سنگین دارد. این اما نهایت گناه نیست که در آیه 191 سوره بقره ، فراتر از این را می خوانیم: “….وَالْفِتْنَهُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ….” یعنی فتنه گری از کشتن، سخت تر و فسادش بیشتر است. حالا از منظر این آیات باید به ماجرای ” آمد نیوز” و دستگیری روح ا…(نیما) زم، موسس این شبه رسانه ای فتنه انگیز نگاه کرد. این که تاکید بر فتنه انگیزی این کانال داریم، یک تحلیل سیاسی نیست بلکه ناظر به فکت های خبری است که اگر سیر این کانال را مطالعه کرده باشیم، به یاد خواهیم آورد دی ماه سال 1396 را و فاجعه ای که اگر چه از مشهد برخاست اما همه کشور را در برگرفت و آتش افروز و آتش بیار این معرکه هم همین جماعت “آمد نیوز”ی بودند. آنان، کار رسانه ای نمی کردند بلکه اتاق جنگ تشکیل داده و آموزش ساخت بمب های دستی می دادند و نقشه ساخت سلاح سرد را در کانال می گذاشتند تا مردم را به درگیری با هم بکشانند. با خبر های دروغ، جو را به فتنه می آلودند و آشوب به پا می کردند. یادمان نرفته است آن روزها را که نه فقط امنیت روانی که امنیت شهری هم آسیب دید تا جایی که سارقان هم از فضای به وجود آمده به نفع خود استفاده و در اموال مردم دراز دستی می کردند. همه این ها را باید در سیاهه جرایم این گروه نوشت. حتی بر این سیاهه می توان افزود بلایی که بر سر اعتماد عمومی آوردند و رسانه را نیز با کاهش اعتبار مواجه کردند و حرمت بردند از قلم هایی که به صداقت می نوشتند و سرمشقی از بدخطی و بد عهدی شدند در فضای مجازی که به آن سبک، می نویسند و بر آن شیوه آبرو می برند از بی گناهان که باز آتش بر پا می شود و دودش به چشم جامعه می رود. این شیوه مضموم و مسموم را هم باید چاره کرد در کنار اتفاق بزرگی که به لحاظ امنیتی افتاده است. شکرانه عملیاتی چنین بزرگ، اصلاح روش هاست و البته افزایش سواد رسانه ای تا باز فردا روزی- خدای نکرده- آمد نیوزی نیاید و فتنه نکند. “زم”ی پیدا شود و چنان آلودگی به پا کند که با آب زمزم هم سفید نتوان کرد. باری، شبِ سراب، به پایان آمد اما مراقب باید بود تا دگر باره چنین فضاهایی برای مان نسازند….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 18 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور