پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

یادداشت:زیستن بر مدار توکل

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir/ این همه غم و اندوهی که در جان می نشیند و نه فقط جان که جهان مان را هم به اضمحلال می رساند، واقعی نیست بلکه چیزی است که ما خود ندانسته برای خویش می سازیم و ناخواسته بدترین نوع دشمنی را در حق خود روا می داریم. دل می بندیم به چیزی که فلسفه وجودی اش ناماندگی است و چون از دست می شود دست به تأثر و تأسف برسرمی زنیم و در غم و اندوه آنچه رفتنی است می نشینیم. اصلا هم توجه نداریم که قاعده کار، موقت بودن است و نباید دائمی پنداشت همه چیز را. همین را اگر بدانیم بسیاری از غصه ها با همان ناپایدار خواهد رفت و پایدار نخواهد ماند تا ما را بشکند و بهشت زندگی را لهیب جهنم بدهد. ما برای فردایی که هنوز نیامده غصه می خوریم حال آنکه آدم عاقل، به افسوس فرصت های نیامده، دست بر زانو نمی ساید بلکه با برنامه ریزی، آن فرصت را به ظرفیتی بی بدیل تبدیل می کند. اهل خرد که برای فردا نسخه موفقیت می نویسد به دیروز حتی اگر پر از شکست هم باشد فقط به اندازه نگاه به آینه عقب خودرو نگاه می کند و عبرت می گیرد و همه توانش را در چشم می گذارد تا آینده را ببیند. این هم همانی است که به نقل از حکیم بزرگ، افلاطون در فضای مجازی خواندم که چون همواره شاد و توأم با آرامش، احوال می گذراند در پاسخ به کسانی که می پرسیدند : “چرا هرگز غمگین نمی شوی؟ گفت دل بر آنچه نمی ماند نمی بندم. فردا یک راز است ; نگرانش نباش. دیروز یک خاطره بود ; حسرتش را نخور و امروز یک هدیه است ; قدرش را بدان و از تک تک لحظه هایت لذت ببر. از فشار زندگی نترسید به یاد داشته باشید که فشار توده زغال سنگ را به الماس تبدیل می کند. نگران فردایت نباش خدای دیروز و امروز خداى فردا هم هست. ما اولین بار است که بندگی می کنیم. ولى او قرنهاست که خدایى می کند پس به خدایى او اعتماد کن و فردا و فرداها را به او بسپار…” حالا چه این سخن از افلاطون باشد و چه به نام او تحریر شده باشد، فرقی نمی کند. سخن حقی است که می تواند چراغ راه ما باشد برای این که بتوانیم یقه خویش را از چنگ استرس و غم و غصه، بدر آوریم و همه توان مان را بگذاریم تا به سوی فردای بهتر با امید بیشتر قدم برداریم. در حیات نورانی علمای دینی هم که نگاه کنیم می بینیم که سرشار از آرامش اند چون زیستن بر مدار توکل را برگزیده اند و با ایمان به خدایی که همیشه بود و هست و خواهد بود، رفتار خود را تنظیم می کنند و چون او را رازق و رزاق می دانند، حسرت امروز و فردا را نمی خورند و چون حضرت قادر قاهر را، مأمور دفاع از مؤمنان می دانند، خویش را به آغوش مهر او می سپارند و بی هراس دنیازدگاه، دین خویش را چراغ راه می کنند برای رسیدن به فردای بهتر. ما هم اگر می خواهیم به آرامش برسیم باید راهی چنین در پیش گیریم که ترجمان عینی و عملی “صراط المستقیم” است؛ “صراط الذین انعمت علیهم” بر سفره نعمت های الهی می توان به آرامش رسید. بر این سفره بنشینیم….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور