پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

یادداشت:رسانه باید دانشگاه باشد نه دانش کاه!

امروز خراسان جنوبی – محمد فاضل/ رسانه ها باید دانشگاه باشند به معنای صحیح کلمه. باید شیوه بهتر زیستن و مهارت های زندگی ساز را به جامعه آموزش دهند. این یک مطالبه عقلی و قانونی و شرعی است از رسانه به ویژه رسانه هایی که از سفره بیت المال ارتزاق می کنند و سهم 83میلیون ایرانی در هر لقمه ای که برمی دارند ملحوظ است. جامعه هزینه می کند تا بهره اش را ببرد. تا از مشکلات راه عبور یابد نه این که رسانه بشود “دانش کاه” و نگاه مردم را تنزل بدهد به زندگی هایی که در شأن جامعه تراز انقلاب نیست و آرزو می کنیم هیچ جامعه ای به زیستنی چنین عادت نکند. امام خمینی(ره) که رحمت و رضوان خدا بر او باد نگاهی چون دانشگاه به رسانه داشت و رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت ا… خامنه ای هم به ریز، رسم الخط می نویسند برای مسئولان رسانه اما….. اما چه به عمل می آوریم ما اهل رسانه که نتیجه اش با آن راهبرد نویسی از زمین تا آسمان است؟ همین روزهای پیش بود که در مطالعه فضای مجازی به فرازهایی از سخنان ایشان رسیدم که به تاریخ اول دی سال 71 با صدا و سیمایی ها مطرح شده است. فرازهایی که اگر همان زمان، به عنوان راهبرد مورد پیگیری قرار می گرفت امروز این جا نبودیم که منحنی طلاق هر روز بالاتر برود و منحنی نزاع هم با آن رقابت کند. می خواهم خود ما رسانه ای ها و به ویژه صدا و سیمایی ها دوباره خود را مخاطب سخن رهبر انقلاب بدانیم و با نوخوانی و باز طراحی و درانداختن طرح های تازه، عبور کنیم از کهنه طرح هایی که تاکنون اجرا کرده ایم و ما را به این جا رسانده است. بخوانیم با هم این نگاه راهگشا را در بیان راهنمای رهبر انقلاب؛
” نباید نمایشنامه‌هایی پخش کنید که فضای زندگی را تلخ می‌کند. ایجاد نگرانی، اضطراب و دلهره، لزومی ندارد… ما متأسفانه در صدا و سیما – به خصوص بیشتر سیما – از این چیزها زیاد داریم.
تلویزیون را باز می‌کنیم، می‌بینیم دعوای خانوادگی است و دو نفر دعوا می‌کنند. شما در خانه‌تان هم که نشسته باشید، اگر از خانه همسایه‌تان صدای دعوا بیاید، ناراحت نمی‌شوید؟ مگر آدم دعوا را خودش باید راه بیندازد یا جلوی چشم خود انسان باشد تا ناراحت شود؟
فیلم، طبیعتش این است که انسان را در فضای حادثه ببرد؛ والّا فیلم نیست. وقتی انسان می‌رود در آن فضا، می‌بیند این فضا، فضای دعواست؛ فضای جنگ و جدل است و زن و شوهر با هم دعوا می‌کنند. این را چرا منتقل می‌کنید؟…
از هر چیزی که مأیوس کننده است، باید به کلی پرهیز شود. برنامه‌ها باید شاد باشد. شادی را، فرح را و سرور را، اصل قرار دهید. هر پیامی هم که می‌خواهید بدهید، در لابه‌لای این شادی بیاید. چرا پیام ها در لابه لای موضوعی ناامید کننده باشد؟ ”
فکر می کنم، همه ما و به ویژه برنامه سازان حوزه اجتماعی سیما باید روزی چندین و چند بار بخوانیم تا به ملکه برنامه سازی مان تبدیل شود. به ویژه بحث امیدآفرینی که در منشور گام دوم انقلاب هم بسیار بر آن تأکید شد و در دیگر سخنرانی های ایشان مورد توجه ویژه است. شاید یکی از اصلی ترین تکالیف رسانه های امروز ترویج تمام ساحتی امید باشد از خانه تا جامعه. خانه ای که امید داشته باشد. جامعه ای که امید داشته باشد از گردنه های صعب هم عبور می کند. اما بی امید قدم از قدم هم نمی توان برداشت و سرنوشت محتوم ناامیدان همین است که می بینیم ؛ جنگ و جدل و از هم پاشیدگی زندگی و مباد که عادی شود این مسائل….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور