پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

یادداشت:درسی که باید از شیطان آموخت!

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir/ هیچ گاه نباید از آموختن باز ایستاد. باید همه هستی را به عنوان یک کلاس در نظر گرفت و از کافر و مسلمان آموخت آنچه به کار بندگی می آید. حکمت را باید باز یافت حتی اگر بر زبان اهل گمراهی نشسته باشد. کلام نغز را باید قدر دانست حتی اگر مجنونی در اوج ناخودآگاهی گفته باشد. این خود آموزه دین ماست که برای آموختن حکمت و حقیقت هیچ مرزی قائل نمی شود چه جغرافیایی که تا چین هم مامور رفتن مان می داند و چه در بیان کافر که به پوشاندن حقیقت اهتمام دارد و یا مجنونی که عقل باخته است. با این نگاه است که باید به سمت آموختن از دشمن هم قدم برداریم. چه دشمنان این جهانی و چه ابلیس که دشمن تر از او برای انسان وجود ندارد. بله، از همو هم می شود درس آموخت و مهمترین آن همین است که “ناامید” نمی شود. در خشم را بر او ببندی، از در شهوت می آید. او را در این وادی به کوچه بن بست بکشانی، از پنجره غرور خود را به میدان می رساند چنان که وقتی استاد صفائی حائری در نقل خاطره ازدواج، گریبان خود را از چنگ شیطان رها کرد، توسط استاد خویش هوشیار باش گرفت برای وادی های دیگر چنان که در صفحه 11 کتاب “روابط متکامل زن و مرد” به این موضوع چنین توجه داده می شود که؛ شیطان را از این در که راندی از مسیر دیگر خود را می رساند. « اگر شیطان از دریچه شهوت و غضب، از دریچه نفس و زینت‌هاى دنیا داخل مى‌شود و اظهار مى‌دارد: «لاَُغْوینَّهُمْ» و «لاَُزَیِّنَنَّ لهم »؛ که هر آینه آن‌ها را اغوا مى‌کنم و براى آن‌ها زینت مى‌بخشم، پس باید با محبت خدا و با بصیرت و معرفت، راه شیطان را بست و هم زمان به تأمین نیازها پرداخت و به ازدواج و تشکیل خانواده روى آورد، تا با انس و عاطفه و کانون‌هاى گرم خانواده از اغوا و فریب شیطان جلوگیر شد و به تربیت و سازندگى آن‌ها پرداخت، تا بحران عاطفه و فشار جنسى و گرفتارى‌ها، طعمه براى دشمنان قسم خورده فراهم نسازد و فرزندان گرفتار اسلام را در دست کفر و الحاد و فساد و تباهى و خود فروشى و وطن فروشى، اسیر ننماید. » به این نکته هم باید توجه داشت که دشمن خستگی ناپذیر انسان فراتر از خشم و شهوت و ولع و دنیا خواهی، در سرزمین عبادت ما هم که امن می دانیم، سنگر کمین می زند و چه فراوانند کسانی که در این وادی، شکار شدند. حتی همان هایی که در شهوت و وهم و خشم و…. به سلامت رسته بودند این جا، شکار می شوند و از سجاده بندگی، اول به عجب و بعد به غرور برمی خیزند و پر از خودبینی، چشم برعظمت بندگان خدا می بندند و به تحقیر شان، چشم باز می کنند. کم هم نیستند اینان. اگر به اطراف خود نگاه کنیم و رفتار ها را تحلیل کنیم خواهیم دید شیطان، در جایی که خود را ایمن می دانستیم به ما شبیخون زده است لذاست که همواره تاکید می شود که برای لحظه ای هم نباید غفلت کرد و به پای خویش اطمینان کرد و خود را مصون از لغزش دانست بلکه مدام باید در خشوع و خضوع، خدا را به یاری خواند که ما را برای لحظه ای هم به خویش وانگذارد که میان بنده ماندن و برده شدن فقط یک حرف فرق است. حرفی که جهانی در خویش غرق دارد و باید که از این بردگی به سوی بندگی کوچید. این معنای زمان شمول هجرت است. با هجرت، از شیطان عبور کنیم….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور