پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

یادداشت:بلا می تواند هدایت آور باشد

امروز خراسان جنوبی – محمد فاضل / سخن در شناخت هندسه بلا و ابتلا در اندیشه توحیدی بود و گفتیم که نگاه به مقوله ابتلا دریافتی تازه از امتحان است. امتحانی که قرار است عیار آدمی را به خود او نشان دهد و الا آن که امتحان می گیرد، به ظرافت همه ظرفیت های ما را می شناسد و سقف پروازی ما را می داند. فقط برای این که “ما” را به “خودمان” بشناساند، بر صندلی امتحان می نشاند تا خود بدانیم که عیار مان چیست. البته در نگاه عموم مردم، دریافت اول ما به ازای بلا و ابتلا، امور ناخوشایند است و به اصطلاح، انصراف اول این دو چنین است. بلا و ابتلا در قرآن نیز در غالب موارد، نظر به سختی ها دارد. اما خداوند در قرآن می خواهد بگوید همان ابتلای به سختی و شداید، به نفع شماست. بدانید خیلی چیزها با امتحانات سخت به انسان می رسد. شاید بتوان با تأمل در آیه 216 سوره بقره که می فرماید: ” … وَعَسَىٰ أَن تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ ۖ وَعَسَىٰ أَن تُحِبُّوا شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ ۗ وَا… یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ” ما را به درک تازه از ابتلا، توجه دهد به این معنا که؛ ” چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید.” یعنی ابتلا اگر چه ظاهری ناخوشایند دارد اما خیر بنده در آن است حال آن که در بسیاری از آنچه خیر خود می دانیم، می تواند شر آشکار داشته باشد. در آموزه های دینی و روایات ، نیز بسیار دیده ایم که می گوید شاکر باشید برای بلا و به فرصت تبدیل کنید آن چه را تهدید می پندارید. در آیه124 سوره مبارک بقره که به آیه امامت، نام گرفته است می خوانیم: ” وَ إِذِ ابْتَلی‏ إِبْراهیمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قالَ إِنِّی جاعِلُکَ لِلنَّاسِ إِماماً قالَ وَ مِنْ ذُرِّیَّتی‏ قالَ لا یَنالُ عَهْدِی الظَّالِمینَ” به این معنا که؛ و چون ابراهیم را پروردگارش به کارهایى که او را بدانها امر فرمود بیازمود و وى را به انجام آنها موفق ساخت، گفت: من تو را پیشواى مردم قرار خواهم داد. ابراهیم گفت: آیا از فرزندان من نیز کسى را پیشواى مردم قرار مى دهى ؟ فرمود: امامت، عهدِ من است، و عهدِ من به کسانى از فرزندان تو که ستمکارند نمى رسد.
ابتلائات همان امتحان های سخت است چون درافتادن با نمرود و شکستن بت ها و افتادن در آتش و کوچ همسر و فرزند و در نهایت، به قربانگاه بردن فرزند است که ابراهیم را به امامت رساند. به جارسیدن و صاحب شأن شده با ابتلایات نه فقط برای اولیا که برای همه برکت است. قرآن هم نگاه همه شمول دارد. فلنبلونکم… شک نکنید بشئی من الخوف، ترس ها و نگرانی در هر اندازه، والجوع گرسنگی و محرومیت از غذا و نقص من الاموال، کم بیاورید والانفس، سلامتی، چه از خودتان و چه از ثمرات، چه فرزند و چه مال. اما فبشر الصابرین. بشارت بده اهل صبر را. که حسی چنین دارند که هر مصیبتی به آنان برسد آیه 156 سوره بقره را می خوانند: “الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَهٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ” همین نگاه است که به انسان آرامش می دهد. چنان که در تاریخ خوانده ایم که در عزای ابراهیم، پسر پیامبر(ص)، حضرت رسول، گریه کردند اما جزع نکردند. صابران در مصیبت، به مقام سلام و صلوات می رسند چنان که در آیه 157 بقره می خوانیم؛ “أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَهٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ” یعنی صلواتی که بر پیامبر می فرستد بر صابران می فرستد. صلوات من ربهم و رحمه . در قیامت که نتیجه بلا را می بینیم می گوئیم کاش پاره پاره شده بودیم با مقراض ها. تا نتایج این ابتلا را می دیدیم. جایگاهی در بهشت هست که به آنان نخواهد رسید مگر آنکه نقصی در جسمش باشد؛ “الا لمن بتلی فی جسد.” با بلا به اهتدا می رسند و با ابتلا به سلوک می رسند. که از سلوک با ریاضت بهتر است. ریاضت عجب می آورد اما ابتلا عجب ندارد…..

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور