پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گفتگو با چند بانوی کارآفرین خراسان جنوبی/ سهم بانوان در کارآفرینی

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / کارآفرینی با توجه به شعار سال 98 از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث رونق تولید داخلی می شود اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که تا نام کارآفرینی به زبان می آید اکثر مردم مردهایی را تصور می کنند که مشغول به کار هستند و صاحب و مدیر کارگاه یا شرکت و کارخانه ای هستند ولی بانوان موفقی که در این راه قدم برداشته اند و شاید از اولین نفرها در برخی از قسمت ها باشند به فراموشی سپرده می شود و این در حالی است که بانوان را مدیران موفقی می دانند که با جزئی گری می توانند کارها را پیش ببرند و باید این قشر جدی تر دیده شوند. در همین راستا با چند بانو که در حوزه های مختلف کارآفرینی از جمله آی تی، حوله بافی، تهیه غذا و صنعت کار می کنند گفت و گو کردیم. آنها جزو اولین بانوانی هستند که در این حوزه ها وارد بازار کار در خراسان جنوبی شدند و هنوز هم در استان شاید از انگشتان دست تعداد بانوان کارآفرین بیشتر نشود و این در حالی است که همان تعداد اندک در تمام حوزه های کارآفرینی به بهترین شکل ممکن عمل کرده و به نتیجه رسیده اند.
از سالن عروسی تا ایجاد کسب و کار شخصی
فرزانه نقشبندی، بیان کرد: در خانواده ای با وضع مالی متوسط زندگی کردم و با پشتکار و تلاش خانواده ام از سن 18 سالگی وارد عرصه کار شدم. وی ادامه داد: شغل هایی که داشتم شامل کار در سالن عروسی، مدیر ارتباط با مشتری، بازاریاب و برنامه نویس یک شرکت بود. به گفتۀ وی در سال 95 هم کسب و کار خود را با کمتر از 10 میلیون تومان راه انداختم که در زمینه آموزش برنامه نویسی می باشد و الان حدود 20 نفر به صورت مستقیم با من کار می کنند و چندین نفر هم غیر مستقیم با ما در ارتباط هستند. وی تأکید کرد: در دانشگاه ها باید آموزش ها تغییر کند و کاربردی باشد تا جوان برای ورود به دنیای کسب و کار آماده شود.
بانوان از آقایان اصلا کمتر نیستند
این مهندس آی تی عنوان کرد: وقتی وارد این عرصه شدم نوع نگاه ها خوب نبود و فکر نمی کردند که موفق شوم ولی توانستم خودم را ثابت کنم. نقشبندی تأکید کرد: باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که بانوان در توانایی ها از آقایان کمتر نیستند وحتی در برخی مواقع خیلی بهتر هم عمل می کنند. وی بیان کرد: از جمله حمایت هایی که از کسب و کارهای نوپا می شود دادن فضا برای شروع کار در پارک علم و فناوری است که خود کمک کننده می باشد. وی با بیان اینکه امروزه فضا برای کسب و کار بانوان روبه بهبود است، عنوان کرد: اکنون خانم ها راحت تر می توانند کار کنند و خود بانوان هم خودشان را باید باور کنند. وی توصیه کرد: در ابتدا که بانوان می خواهند کاری را انجام دهند در آن تخصص لازم را کسب کنند و تمام جوانب را بسنجند تا با مشکلات روبه رو نشوند و کسی هم آنها را دست کم نگیرد.
مشکلات مخصوص کارآفرینان است و زن و مرد ندارد
منیره مقری، مهندس کامپیوتر نیز عنوان کرد: در ابتدا در یک شرکت دانش بنیان شروع به کار کردم و در خانه پروژه هایی را انجام می دادم. وی بیان کرد: در سال 94 شرکت خود را با کمک یکی از دوستانم منیره اکبری در حوزه نرم افزار و با سرمایه اندک شروع کردم چرا که کسب و کارهای نوپا به ویژه در حوزه آی تی چندان سرمایه ای در ابتدا نمی خواهد و اکنون 5 نفر با هم کار می کنیم. به گفتۀ وی مشکلات مختص کارآفرینان می باشد و ربطی به زن و مرد ندارد. وی خاطر نشان کرد: برای ما همین گونه بود در ابتدا با مشکلاتی از بیمه و مالیات روبه رو بودیم و تا توانستیم از پس این مشکلات برآییم خیلی از وقت و هزینه خود را از دست دادیم. از دیگر مشکلات بازار فروش است که در ابتدا در حوزه فروش تخصصی نداشتیم و به مرور در این حوزه توانایی کسب کردیم. وی تصریح کرد: برای این که به مشکل بازار فروش دچار نشوید ابتدا باید بازار سنجی انجام شود. به گفتۀ وی در هر کاری به ویژه کار خلاقانه ریسک وجود دارد ولی باید با تکیه بر توانایی ها کار را شروع کرد. بانوی کارآفرین موفق استان افزود: برخی از مشکلات مخصوص بانوان است، فرهنگ جامعه به نوعی است که نگاه آنها به بانوان مثبت نیست که این نوع نگاه باید تغییر کند. در حال حاضر فضا برای کسب و کار بانوان بهتر شده و نقش بالقوه ای در فرآیند توسعه بخش های اقتصادی ایفا می کنند.
کمبود منابع
ساره مزروعی نیز از کارآفرینان و معلمان بازنشسته استان گفت: کار ما در چند بخش تهیه مواد غذایی و حوله و پارچه بافی می باشد و حدود 14 بانو در کنار ما مشغول به کار هستند. وی با بیان اینکه مشکلات فراوانی داریم، گفت: یکی از آنها کمبود منابع و افزایش قیمت ها است و به دلیل سودهای کلان بانکی و ضمانت هایی که می خواهند جرأت گرفتن وام هم نداریم. به گفتۀ وی برخی از قوانین در خراسان جنوبی اجرا نمی شود مانند اینکه بخشنامه ای در راستای حمایت از تولید آمده و گفته وام تا سقف 300 میلیون تومان با یک ضامن و بدون نیاز به وثیقه ملکی می باشد برای اجرای این بخشنامه در استان ما از سقف 100 میلیون تومان وثیقه می خواهند. مزروعی همچنین به نوع فرهنگ جامعه استان اشاره کرد و افزود: نگاه مردان در برخی از شهرستان ها به گونه ای است که هنوز معتقدند زن باید در خانه کار کند و یا می گویند نیاز مالی نداریم و نباید زن کاری انجام دهد. وی تأکید کرد: این در حالی است که بانوان برای داشتن شخصیت اجتماعی کار می کنند و اصلا موضوع درآمد مالی نیست بلکه دیده شدن ها مهم است که باید بیشتر این موضوعات فرهنگ سازی شود.
مشکلات هر سال بیشتر از قبل می شود
نرگس خاتمی که از بانوان کارآفرین در عرصه صنعت می باشد نیز گفت: کاری که انجام می دهم در زمینه عایق های رطوبتی و قیر است و به طور مستقیم در کارخانه 15 نفر شاغل و به صورت غیر مستقیم بیش از هزار نفر مشغول به کار هستند. خاتمی با بیان اینکه در بخش تولید همه کارآفرینان درگیر هستند، گفت: مشکلات من در اول کار خیلی کمتر بود و آن هم شاید به دلیل ناهماهنگی سازمان ها بود ولی اکنون هر چه می گذرد مشکلات بیشتر می شود. به گفتۀ وی در حوزه اداری هر روز یک بخشنامه می آید که بدون هیچ آگاهی نسبت به نقاط مختلف نوشته اند و نباید واحد تولیدی که در خراسان جنوبی مشغول به کار است با واحدی که در اصفهان کار می کند با یک چشم دیده شود ولی متأسفانه مسئولان کشوری برنامه هایی ارائه می کنند که هیچ مطالعه و آگاهی در این حوزه ندارند.
شعار می دهند
این کارآفرین بخش تولید بیان کرد: مسئولان فقط شعار رونق تولید و حمایت از تولید کننده می دهند. وی ادامه داد: مسئولان با وضع قوانین دست و پاگیر فقط سنگ اندازی می کنند و این در حالی است که باید امور تسهیل شود. خاتمی تصریح کرد: در برخی از استان ها دیده ام که برخی قوانین را با نگاهی باز اجرایی می کنند و با توجه به شرایط منطقه عملی می کنند ولی در این استان تمام قوانین صد در صد باید همانگونه اجرایی شود و این مشکل ماست. به گفتۀ وی اینها فقط مشکلات در بخش اداری می باشد و در بخش بازار فروش به سبب نوسانات قیمتی مشکلات خیلی زیاد می شود و تنها راه حل این است که تمام قوانین اولا با توجه به هر منطقه باشد دوما مسئولان خود استان نیز در اجرای آن با تسهیل گری عمل کنند تا باعث رونق تولید شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور