پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گفتگو با ورزشکار و مربی دارنده 32 مقام استانی و کشوری / خانه به دوشی قهرمان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / در بیشتر رشته های رزمی حرفی برای گفتن دارد و مقام های کشوری فراوانی در کیک بوکسینگ، ووشو و … آورده است و سه دوره نیز عضو تیم ملی بوده است. این ورزشکار خراسان جنوبی می گوید: در طی 2 سال 5 سالن عوض کردم چرا که استیجاری است و بعد از مدتی مربیان را تغییر می دهند و این مشکل اصلی مربیان است و به ویژه در ورزش های رزمی سالن مجهز و بزرگ نداریم. مهران رسامی فر (زابلی) متولد سال 59 و اصالتا بیرجندی است که در ادامه با او بیشتر آشنا می شویم.
* از چه زمانی به ورزش روی آوردید؟
از سال 76 در زاهدان با کونگ فو توآ شروع کردم و بعد از آن به سمت کیک بوکسینگ رفتم هر چند در رشته های موی تای، بوکس، آمادگی جسمانی و ووشو نیز در کنار هم کار می کردم و مقام هایی هم در این رشته ها دارم.
* چه مقام هایی کسب کرده اید؟
مقام های کشوری و استانی فراوانی کسب کرده ام، حدود 15 مقام استانی و 17 مقام کشوری در رشته های کیک بوکسینگ، کونگ فو، وشوو و موی تای و آمادگی جسمانی دارم و سه دوره هم عضو تیم ملی بودم. البته در زمینه مدال آوری باید بگویم مدال هایی که سبکی و آزاد است با مقام های فدراسیونی تفاوت دارد و مسابقات فدراسیونی که انتخابی تیم ملی هستند باید اصل قرار گیرد. داوری درجه یک هم دارم و در بخش مربی گری هم مربی درجه یک هستم هر چند به نظر من درجه در مربی گری مهم نیست و باید به دانش و قهرمان پروری او توجه شود.
* در زمینه مربی گری اشاره کردید که داشتن رتبه مهم نیست در این باره توضیح دهید
اگر این موضوع را گفتم به این دلیل است که در زمان ما وقتی می خواستیم حکم و درجه مربی گری بگیریم باید به تهران می رفتیم و آزمون خیلی سختی گرفته می شد و ممکن بود قبول یا رد شویم و پول پرداختی نشانه قبولی نبود و برگشت داده هم نمی شد ولی اکنون مربی که پول واریز می کند توقع دارد صد درصد قبول شود و امروزه همه تلاش می کنند مدرک های خود را بالا ببرند و در خراسان جنوبی می بینیم که کسی هست کلی مدرک دارد ولی یک شاگرد مدال آور کشوری و بالاتر هم ندارد ولی مربی دیگری که هنوز مدرک درجه 3 داوری را دارد ولی قهرمان پروری بالایی دارد. همچنین معتقدم ورزشکار را زمانی باید به مسابقات اعزام کرد که از نظر دانش و آگاهی به یک حد خوب رسیده باشد که حتی اگر مدالی کسب نکرد ولی از مسابقات برداشت هایی داشته باشد و با آموخته های خود بازگردد تا بتواند این دانش را به دیگران هم آموزش دهد و گرنه در غیر اینصورت اعزام ورزشکار فقط هدردادن بودجه و حتی ناامید شدن ورزشکار را در پی دارد.
* چه شد که به خراسان جنوبی آمدید؟
به دلیل حق خوری هایی که در تیم ملی و مسابقات می شد کلا دور ورزش حرفه ای نمی خواستم بروم و نمی خواستم به عنوان ورزشکار و مربی کار کنم و امن ترین شهر که با خانواده بتوان در آن زندگی کرد بیرجند است و هم اینکه اصالتا بیرجندی بودم به این شهر آمدیم و بعد از مدتی دوستان اصرار کردند که برای قهرمان پروری کاری انجام دهم و شروع به برگزاری کلاس کردم. هر چند در ابتدا قول هایی به بنده دادند از اینکه سالن مجهز و میت در اختیار من می گذارند و هزینه اعزام و حمایت از ورزشکاران را می دهند ولی از این موارد فقط چند میت به من دادند که خیلی کم است و باقی قول ها و حمایت ها به دست فراموشی سپرده شد. همچنین در حوزه قهرمانی خراسان جنوبی پتانسیل های بالایی دارد که می توان از آن استفاده کرد و با توجه به شرایط آب و هوایی از قدرت بدنی خوبی برخوردار هستند و کوه هایی که بیرجند دارد محل مناسبی برای تمرینات می باشد که برخی از ورزشکاران از آن استفاده نمی کنند.
* چه مشکلاتی دارید؟
اوایلی که ما کار را شروع کرده بودیم حتی کسی نمی دانست کیک بوکسینگ چیست و از آن طرف هم در مسابقات کشوری که قرار می گرفتیم و با وجود اینکه عضو تیم ملی بودیم ولی حق خوری هایی می شد و در امتیاز دهی ورزش های رزمی به راحتی با یک یا چند امتیاز حق ما را می خوردند و دلیل این کار این بود که ما از شهرستان بودیم و به اسم تهران کار نمی کردیم و حتی چندین بار گفته می شد که اگر به اسم تهران مسابقه بدهید مشکل حل می شود ولی قبول نکردیم و تنها راه را ناک اوت کردن حریف می دانستیم و به سختی کار می کردیم تا در مسابقه فقط رقیب خود را ناک اوت کنیم تا کسی نتواند حق خوری کند. مشکل اصلی دیگر هم از زمانی که به خراسان جنوبی آمده ام و مربی گری را شروع کردم که حدود دو سال و نیم می شود ولی 5 بار باشگاه خود را تغییر دادم و این که مکان ثابتی نداریم مشکل ساز شده است. مشکل دیگر هم حمایت نکردن از قهرمانان و هزینه کردن بودجه در مصارف دیگر است. من چند سال قبل سهمیه دو ورزشکار در لیگ را داشتم ولی چون بودجه ای داده نشد این سهمیه سوخت.
* به نظر شما برای رفع مشکلات چه می توان کرد؟
باید یک سالن اختصاصی، مجهز و بزرگ در اختیار هیئت باشد چرا که با توجه به تعداد زیاد رشته های زیر مجموعه هیئت ورزش های رزمی فضای خیلی کمی داریم و در تمام جلسات هم گفته ایم که باید فضای اختصاصی و بزرگ هیئت داشته باشد ولی هنوز کاری انجام نشده است و به همین دلیل فضای مناسبی برای کار کردن نداریم و باید هر مدتی در یک باشگاه باشیم که اگر این مشکل بر طرف شود و سالن اختصاصی به ویژه برای مربیان قهرمان پرور و ورزشکاران با پتانسیل تامین باشد خیلی خوب می شود. اکنون برخی برنامه ها در هیئت ها انجام می شود که اصلا لازم نیست و فقط هزینه هایی برای هیئت ها دارد و این بودجه باید برای قهرمان پروری و حمایت از آنها باشد. همچنین برای برنامه هایی مانند پیاده روی های عمومی هزینه های زیادی می شود و جوایزی قرار می دهند و این در حالی است که همه می دانند از این برنامه های مقطعی که تفریحی است قهرمانی شناسایی نمی شود و ورزشکار نمی شوند و به جای این هزینه ها بهتر است طرح استعدادیابی بگذارند تا ورزشکار با استعداد شناسایی و از بین آنها حتی 3 نفر به قهرمانی برسند کافی است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور