پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گفتگوی 2 ساعته امروز خراسان جنوبی با حجت الاسلام عبادی نماینده مجلس / گفته ها و نا گفته های یک نماینده

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / پنجشنبه گذشته روزنامه امروز خراسان جنوبی میزبان نماینده مردم شهرستان های بیرجند ، درمیان و خوسف بود. مهمان و میزبانی که بخش عمده ای از کارشان شبیه هم است یعنی مطالبه گری و پیگیری مسائل و مشکلات و درد دل مردم این خطه از میهن عزیز ما ایران. در این نشست دو ساعته از اکثر مسائل و مشکلات شهر بیرجند سخن به میان آمد از جمله انتقال پایگاه هوایی خور، اجرای راه آهن از بیرجند ، فروش اموال بنیاد و هزینه در شهرستان بیرجند، انتقال آب ، آبهای ژرف و صحبت جاده مرگ، مرگ میترا استاد نجفی، عدم توزیع مناسب مراکز درمانی، ورزشی، حضور در انتخابات آتی و… از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود. نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر روزنامه امروز خراسان جنوبی ضمن دیدار با مدیر مسئول، سردبیر و کارکنان روزنامه به سوالات ارجاعی شهروندان پاسخ گفت.
پیگیری اخذ ردیف بودجه برای
راه آهن زاهدان- یونسی-گناباد
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در خصوص یکی از مهمترین مسایل و مطالبات استان یعنی بحث راه آهن گفت: راه آهن شرق که از چابهار به یونسی گناباد متصل می شود قبلا تا زاهدان ردیف بودجه داشت و مصوب شده بود که در مجلس نهم با کمک سایر نمایندگان درخواست کردیم تا برای راه آهن از زاهدان به بیرجند و از آنجا تا یونسی گناباد نیز ردیف بودجه بگذارند تا به عنوان پروژه ای ملی مطرح گردد که آن سال با وجود انقباضی بودن بودجه قرار نبود پروژه اجرایی جدیدی تعریف شود که با تهدید به استعفای نمایندگان، صحبت با آیت ا… رئیسی و هماهنگی با نمایندگان گناباد و سیستان و بلوچستان توانستیم ردیف بودجه راه آهن زاهدان تا یونسی گناباد را بگیریم.
پروژه راه آهن شرق با هیچ پروژه ای در کشور
قابل قیاس نیست
وی با بیان اینکه این پروژه شاید با هیچ پروژه دیگری در کشور قابل مقایسه نیست، افزود: با توجه به تحریم ها و مشکلات، دولت نمی تواند هزینه سنگین اجرای چنین پروژه هایی را بپردازد و پروژه های مشابه نیز به کمک فاینانس اجرایی می گردد و لذا برای راه آهن زاهدان – یونسی گناباد هم فاینانس مطرح بود و چینی ها چندین بار اعلام آمادگی کردند اما کاری پیش نرفت و کار با هندی ها هم به جایی نرسید و در ادامه به سراغ صندوق توسعه ملی رفتیم و مصوبه ای در مجلس گذاشتیم برای پروژه های مهم و بزرگ که با وجود فاینانس باید15 درصد هزینه ها توسط دولت پرداخت شود مقرر شد تا این15 درصد از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شود اما85 درصد دیگر نیز بر زمین ماند.
وی اضافه کرد: در ادامه مصوب شد تا چنانچه سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام آمادگی کرد بتواند کا ر را با اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی شروع کند و اجرای پروژه و مدیریت امور و جذب سرمایه گذار باقیمانده است.
کنسرسیوم اجرای راه آهن بیرجند آماده است
وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داد تا کنسرسیومی متشکل از چندین سرکمایه گذار داخلی با استفاده ار تسهیلات صندوق توسعه ملی این پروژه را اجرا نماید که این موضوع یک فرایند اداری دارد که باید دولت آن را پیگیری کند . در حال حاضر کنسرسیوم آماده است و دولت برای شروع کار قرار است 90 میلیارد تومان اختصاص دهد تا پروژه از داخل استان شروع شود به گفته وی در سفر وزیر راه و شهرسازی چون مناقصه پروژه آماده نبود کلنگ زنی نشد اما بنا به وعده وی قرار شد مناقصه برای آغاز عملیات اجرایی پروژه از داخل استان برگزار شود و ظرف دو سه ماه آینده عملیات اجرایی آغاز گردد
خواسته مردم بیرجند آغاز عملیات اجرایی
راه آهن شرق از بیرجند بود
این نماینده مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه راه آهن زاهدان- یونسی گناباد دارای یک ردیف بودجه است، گفت: عملیات اجرایی آن از یونسی گناباد به سمت بیرجند آغاز شده و زیرسازی بخشی از مسیر به انجام رسیده است و طبق اطلاعات وزارت راه از سمت زاهدان هم عملیات اجرایی آغاز شده و البته خواسته مردم بیرجند آغاز عملیات اجرایی از این شهر با هدف تسریع در ادامه کار است و پیگیری های استاندار در این راستا قابل تقدیر می باشد.
می توانستند سفر وزیر راه را دو سه ماه
به تاخیر بیندازند
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: این انتقاد به وزارت راه وارد است که وقتی قرار بود دو سه ماه آینده کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی راه آهن از بیرجند انجام شود می توانستند سفر وزیر راه را دو سه ماه به تاخیر اندازند تا کلنگ آغاز عملیات اجرایی راه و آهن شرق از بیرجند هم که مطالبه به حق شهروندان است همزمان با آغاز عملیات اجرایی اتصال آنتنی فردوس به راه آهن سراسری به زمین زده شود.
اتصال فردوس به راه‌آهن سراسری با پروژه راه آهن شرق متفاوت است
وی در ادامه اظهار کرد: اینکه گفته می شود در سفر وزیر راه عملیات اجرایی اتصال فردوس به راه‌آهن سراسری آغاز شد اما عملیات اجرایی راه آهن از بیرجند کلنگ نخورد بحث درستی نیست زیرا اتصال فردوس به راه‌آهن سراسری آنتنی است و اصلاً یک پروژه جداگانه با ردیفی جداست. هرچند که همین آغاز عملیات اجرایی در فردوس نیز باید مایه خوشحالی کل استان شود و یک جشن محسوب می گردد.
تمام درآمد حاصل از مزایده های بنیاد مستضعفان
در بیرجند هزینه شود
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری مزایده های بنیاد مستضعفان در بیرجند و تاثیر آن بر قیمت زمین و مسکن در این شهر نیز گفت: این دغدغه شهروندان حرف درستی است و هزینه کردن درآمدهای حاصل از این مزایده ها در شهرستان بیرجند نیز خواسته به حق مردم است و من هم بارها پیگیر این خواسته شده ام و در جلسات مختلف آن را مطرح کرده‌ام و معتقدند که این اموال و املاک به شهر و شهرستان بیرجند تعلق دارد و درآمد حاصله از فروش آنها نیز باید در همین شهر و شهرستان هزینه شود. وی افزود: البته برگزاری این مزایده ها به لحاظ قانونی معنی ندارد با این حال با توجه به پیگیری های صورت گرفته و خواسته به حق مردم، بنیاد مستضعفان پروژه های کوچکی از جمله احداث مجتمع ورزشی در خیابان شهید آوینی را در بیرجند اجرا کرد، زمین و ساختمان این مجتمع متعلق به بنیاد است اما گفتند حاضریم آن را به آموزش و پرورش و ورزش و جوانان و … واگذار کنیم، پروژه‌های دیگری هم توسط بنیاد در بیرجند اجرایی شده اما توقع ما و مردم از بنیاد خیلی بیشتر از این هاست و خواست ما این است که تمام درآمد حاصل از مزایده ها و فروش املاک در بیرجند هزینه شود.
وی در خصوص اینکه چرا بنیاد که مدعی است پیگیر خدمت به محرومان است مجتمع ورزشی خیابان شهید آوینی را در شمال شهر که از این حیث در محرومیت قرار دارد احداث نکرده، گفت: اتفاقاً نظر من به عنوان نماینده مردم نیز همین بود اما به هر حال در کنار کارهایی که باید انجام شود کارهای انجام شده را هم باید دید به هر حال بنیاد مستضعفان در گذشته چنین توجهی به استان ما نداشته و بنیاد علوی هم اقداماتی را پیگیری کرده و می‌توان از این ظرفیت ها در راستای فراهم نمودن زمینه شادی و نشاط مردم استفاده کرد.
مزایده ای که نفعی برای مردم ندارد
همان بهتر که برگزار نشود
وی در پاسخ به اینکه چرا جلوی برگزاری مزایده های بنیاد مستضعفان که نه تنها نفعی به مردم شهرستان بیرجند نمی‌رساند بلکه افزایش قیمت زمین و مسکن را نیز در پی داشته است گرفته نمی‌شود؟ اظهار کرد: من هم معتقدم که اگر برگزاری این مزایده ها نفع مردم منطقه را در پی داشته باشد خوب است اما با وضعیت فعلی که به ضرر مردم تمام می شود همان بهتر که چنین مزایده‌هایی برگزار نشود به هر حال بنیاد مستضعفان می تواند از راههای دیگر مثلاً با انبوه سازی مسکن و واگذاری آن به تعاونی ها در راستای رفع نیاز مردم بیرجند به مسکن گام بردارد.
آب دریای عمان را تنها می توان در صنعت و معدن استفاده کرد
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در بحث پروژه انتقال آب به استان هم گفت در برنامه ششم توسعه بحث انتقال آب از دریای عمان به فلات میانی ایران و از جمله به استان خراسان جنوبی آمده است و سیاست گذاری ها در مجلس صورت گرفته و مطالبه‌گری و پیگیری‌های فراوانی انجام شده است. وی افزود: در این خصوص جلسات مکرری در کمیسیون های عمران و کشاورزی مجلس برگزار شد و با وزیر نیرو هم جلسات زیادی داشتیم که در نهایت قرارگاه سازندگی موافقت کرد تا کار انتقال آب به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی را به عنوان بخش غیر دولتی انجام دهد و دولت هم خرید بخشی از آب را تضمین نماید و بخش دیگر توسط بخش خصوصی از جمله صنایع و معادن و… خریداری شود البته تصفیه این آب به لحاظ صرفه ممکن نیست و تنها می‌توان در بخش صنعت و معدن از آن استفاده کرد و شاید بعد ها بتوان تدبیری در این خصوص اندیشید.
امیدوارم دولت تنبلی نکند و این کارها را انجام دهد
وی تصریح کرد: امیدوارم دولت تنبلی نکند و این کارها را انجام دهد و البته ما هم با جدیت پیگیر هستیم اما سیستم اجرایی در دست دولت است به هر حال بحث انتقال آب وارد فاز جدی تر شده و ان شاءا… شاهد اجرایی شدن این پروژه باشیم هرچند که مشکل آب استان با انتقال آب از دریای عمان رفع نخواهد شد زیرا همانطور که اشاره شد استفاده از این آب برای بخش کشاورزی به صرفه نیست.
تاثیر آبخیزداری کمتر از انتقال آب نیست
وی افزود: تاثیر اجرای طرح های آبخیزداری کمتر از انتقال آب نیست هزینه های آن هم به مراتب پایین‌تر است و آب حاصل نیاز به تصفیه برای استفاده در بخش کشاورزی ندارد ضمن اینکه در استان ظرفیت فراوانی از روان آب ها را برای اجرای طرح های آبخیزداری در اختیار داریم و لذا پیگیری‌های خود را بر روی این موضوع متمرکز کردیم زیرا گفته می‌شد که از طریق مهار روان آب ها می توان منابعی معادل میزان کسری منابع آب‌های زیرزمینی را ایجاد نمود.
پیگیری‌هایی که نفعش به کل کشور رسید
وی اضافه کرد: من بحث انتقال آب با تانکر به روستاهای استان را با رئیس مجلس مطرح کردم که آقای لاریجانی گفت طرحی در این خصوص تهیه کنید و با استفاده از نظر کارشناسان منابع طبیعی و آب و فاضلاب روستایی ۲ طرح برای آبخیزداری و انتقال آب به روستاها تهیه شد که آقای لاریجانی طرح‌ها را به رویت مقام معظم رهبری رساند و ایشان هر دو طرح را تایید فرموده و مجوز تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در این خصوص صادر شد. وی ادامه داد: در نتیجه این پیگیری ها ۲۰۰ میلیون دلار برای آبخیزداری و ۱۵۰ میلیون دلار برای انتقال آب به روستاها از محل صندوق توسعه ملی به کل کشور اختصاص پیدا کرد که کمک قابل توجهی بود و به قول مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معادل ۱۴ سال گذشته برای آبخیزداری در استان منابع اختصاص یافت و همین روند امسال نیز در بودجه تکرار شد.
وصیت نامه همچنان به قوت خود باقیست
وی با ذکر اینکه بحث تنظیم وصیت نامه قبل از هر تردد در محور بیرجند-قاین به قوت خود باقی است، در خصوص روند احداث باند دوم محور بیرجند_ قاین گفت: در محور بیرجند_ سربیشه روند اجرایی احداث باند دوم خوب پیش رفته است، اجرای باند دوم بیرجند_ قاین هم طی دو سه سال گذشته سرعت خوبی داشت اما در حال حاضر روند کار کند شده زیرا دولت به پیمانکاران پروژه بدهکار است و در سفر اخیر نوبخت به استان نیز در این خصوص وعده داده شد به هر حال پروژه با کمبود اعتبار روبرو شده و از روند کار در هفت هشت ماهه اخیر رضایتی نداریم.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در خصوص پروژه‌های گازرسانی هم گفت: در بودجه سال گذشته رقم بالایی برای گازرسانی با اولویت استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اختصاص یافته و امسال هم ۱۵ هزار میلیارد تومان برای گازرسانی با اولویت استان ما اختصاص داده شده که البته پیگیریها و دوندگی های زیادی در این خصوص صورت گرفته و استان‌های سیستان و بلوچستان و سایر استان ها نیز به شدت پیگیر این موضوع هستند.
به نجفی رأی ندادم و با اختلاف یک رای رد شد
این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص متهم شدن وزیر اسبق آموزش و پرورش به قتل همسرش نیز گفت: البته در مسائل خصوصی افراد نمی توان دخالت کرد و این دستگاه قضایی است که باید به این موضوعات ورود کند اما در دوره قبل مجلس که آقای نجفی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد خودمن ایشان را شایسته این پست ندانستم و به ایشان رأی ندادم و اتفاقاً آقای نجفی با اختلاف یک رای نتوانست اعتماد مجلس را جلب کند.
سیستم اجرایی مرا پیر کرد
وی با اشاره به اینکه کار مجلس شورای اسلامی نه اما سیستم اجرایی مرا پیر کرده است، افزود: با پیگیری‌های مستمری که برای تحقق خواسته به حق کارگران معدن قلعه زری مبنی بر لحاظ این شغل به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی پس از ۲۰ سال فعالیت در این حرفه در نهایت توانستیم مصوبه مجلس و شورای نگهبان را برای بازنشسته شدن کارگران اینگونه مشاغل به شرط داشتن سابقه ۲۵ سال فعالیت ولو غیر مداوم اخذ نماییم اما جالب اینجاست که برای اجرایی شدن همین مصوبه نیز که لازم الاجرا بود یک سال و نیم دویدند تا اینکه بالاخره اجرایی شد.
مسئولان و مدیران گذشته در خصوص جانمایی
غلط مراکز درمانی در شهر بیرجند پاسخ دهند
وی افزود: در خصوص احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شمال شهر با وجود آمادگی تامین اجتماعی برای سرمایه گذاری و مشخص بودن زمین، سال‌هاست این پروژه عملیاتی نمی‌شود و دلیلش را هم نمی‌دانم. وی اضافه کرد: مشابه همین مشکل را به نوعی دیگر هم داشتیم و با آن که یک خیر برای ساخت درمانگاه در شمال شهر بیرجند اعلام آمادگی کرده بود و وی را آوردیم و هماهنگی های لازم صورت گرفته اما در نهایت معلوم نیست کار به کجا رسید که عملیاتی نشده است حتی مجوز احداث بیمارستان محلی (در حد دی کیلنیک) را نیز برای شمال شهر گرفتیم که متاسفانه دانشگاه علوم ‌پزشکی ‌بیرجند می‌گوید در شمال شهر بیرجند نیازی نداریم. وی تصریح کرد: به هر حال مسئولان هر دوره‌ای باید در خصوص عملکرد خودشان پاسخگو باشند و از جمله دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان وقت مجلس باید در خصوص نحوه غلط جانمایی مراکز درمانی در شهر بیرجند پاسخ دهند چرا در یک منطقه از شهر دو بیمارستان احداث می شود اما ساکنین شمال شهر باید از این امکانات محروم باشند.
کار نمایندگان مجلس و رسانه ها
خیلی به هم شبیه است
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در پایان گفت: کار نمایندگان مجلس و رسانه‌ها و خبرنگاران بسیار به هم شبیه است با این تفاوت که قانونگذاری به دست نمایندگان انجام می‌شود و دست رسانه‌ها و خبرنگاران نیست اما در زمینه مطالبه‌گری در پیگیری خواسته ها و مشکلات مردم هر دوی ما دغدغه مندیم و معمولاً دل خوشی هم از این بخش اجرایی در این زمینه نداریم.

دیدگاه ها

1 دیدگاه در “گفتگوی 2 ساعته امروز خراسان جنوبی با حجت الاسلام عبادی نماینده مجلس / گفته ها و نا گفته های یک نماینده”

  • حائری نیا دسامبر 6, 2019 at 21:19 پاسخ

    انگار نه انگار مسعولین بخصوص مجلس چه بر سر مستاجرها امده خانه ها چه قدر بالا رفته بدون اینکه یک خانه درست نکردند زندگی کردن خیلی سخت شده ایا وقت ان نرسده فکری بحال مردم شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور