wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

گفتگـو با قهرمـان دو و میدانی کشور/دویـدن به دنبـال پیـست

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / فرزانه شاه بیکی یکی از ورزشکارانی است که در رشته دو و میدانی فعالیت می کند و در ورزش کارگری چندین مدال کشوری دارد. او می گوید: عمده مشکلات دو و میدانی کاران این است که پیست مناسب برای تمرین ندارند چرا که پیست آزادی به فوتبالیست ها داده شده و پیست غدیر هم که خیلی دور است و همچنین در بخش امکانات و تجهیزات اختصاصی نیز ورزشکاران در مضیقه هستند و وسایلی برای تمرین ندارند. در ادامه گفتگوی ما را با این ورزشکار می خوانید.
*در چه رشته ای فعالیت می کنید و چه مقام هایی کسب کرده اید؟
از سال ۸۵ با رشته دو و میدانی، آمادگی جسمانی و بسکتبال ورزش را به صورت رسمی شروع کردم و نهایتاً دو و میدانی را به عنوان رشته تخصصی انتخاب کردم اما از سال ۹۰ به دلیل مشغله کاری و یک سری مشکلات از تمرینات حرفه ای فاصله گرفتم. در سال ۹۶ به واسطه فراخوانی که هیئت ورزش کارگری برای اعزام ورزشکاران واجد شرایط به رقابت های انتخابی مسابقات جهانی لتونی ۲۰۱۷ به هیئت دو ومیدانی استان ارسال کرده بود با هیئت کارگری آشنا شدم و انگیزه ای شد تا تمرین را جدی تر پیگیری کنم و آماده مسابقات شوم. در این مسابقات مقام سوم را در ماده ۴۰۰متر با مانع کسب کردم و در شهریور ماه ۹۷ نیز به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدم و توانستم در ماده پرش ارتفاع مدال برنز و در ماده پرتاب نیزه مقام پنجم را بدست آورم.
*حمایت ها از شما و دیگر ورزشکاران چگونه بوده است؟
هیئت ورزش کارگری درحد توانش حمایت کرده به عنوان مثال هماهنگی ها رو برای استفاده از سالن بدنسازی پایگاه قهرمانی انجام دادند و تا حدودی شرایط لازم را برای اعزام به مسابقات فراهم کردند و مراسم تجلیل از مدال آوران استان را هر سال داشته اند؛ در واقع هیئت ورزش کارگری چون از سمت شرکتهای تولیدی و ارگانهای مربوطه، خود فدراسیون و وزارت کار حمایت چندانی نمی شود در حد کافی نمی تواند ورزشکاران خود را حمایت کند، بنظر من حمایت روحی از سمت مسئولان و خانواده و حمایت مالی در کنار هم می تواند به ایجاد یک شرایط ایده آل برای ورزشکار کمک کند چه بسا ورزشکارانی بوده اند که به خاطر عدم حمایت و مشکلات مالی ورزش را کنار گذاشتند، ورزشکار تا حدی می تواند به سمت قهرمانی حرکت کند، اما از یک جایی به بعد نیاز به حداقل امکانات و یاری مسئولان مرتبط دارد که متاسفانه حمایت کافی از ورزشکار انجام نمی شود. اگر ورزشکار از سمت مسئولان حمایت شود خیلی بهتر هست تا اینکه دغدغه پیدا کردن اسپانسر را داشته باشند.
*مشکلات تان در این سال ها چه بوده و الان چه مشکلاتی وجود دارد؟
از اصلی ترین مشکلات موجود می توان به نبود پیست مناسب و عدم امکانات تمرینی کافی اشاره کرد، پیست آزادی که در مرکز شهر می باشد و موقعیت مکانی خوبی دارد دو منظوره استفاده می شود و علی رغم اینکه اکثر مقام ها متعلق به دومیدانی کاران استان می باشد همیشه در انحصار فوتبالیست ها بوده و هیچ زمان تمرینی برای دو و میدانی کاران در نظر گرفته نمی شود. از طرفی این پیست دارای زمین مناسبی نیست و نیاز به رسیدگی، غلطک کاری و خط کشی دارد، چاله پرش این مجموعه بلا استفاده است و شرایط برای تمرین مهیا نیست، پیست غدیر هم که به نسبت شرایط تمرینی مناسبتری دارد و به دلیل دور بودن از مرکز شهر و نبود سرویس ایاب و ذهاب برای ورزشکاران بخصوص برای بانوان تا حدودی شرایط را سخت کرده و انتظار می رفت این پیست سالها به دونده ها خدمت کند. با وجود اینکه مدت زیادی از افتتاح این مجموعه نمیگذرد هم اکنون نیاز به ترمیم دارد بخصوص تارتان لاین ۱۰۰متر این پیست به صورت کامل از بین رفته است. همچنین امکانات لازم برای پرورش استعدادهای پرش با نیزه هنوز در استان استانداردسازی نشده است. در حال حاضر مربیان بسیار خوب و فعالی در استان داریم اما باز هم کمبود مربی متخصص برای هر ماده از مسائلی است که در استان احساس می شود چراکه اگر در تایم تمرین مربی تخصصی هر ماده به صورت مداوم در کنار ورزشکار حضور داشته باشد تاثیر دوچندانی در پیشرفت و بالا بردن انگیزه فرد دارد و مسئله دیگر اینکه برای بعضی ماده ها به عنوان مثال پرش ارتفاع مربی تخصصی در استان داریم اما بستر تمرینی فراهم نیست؛ امکانات و وسایل تمرینی خیلی سخت به دست ورزشکاران می رسد، همچنین اگر امکان فراهم سازی کفش میخی برای ورزشکار توسط هیئت ها به وجود بیاید کمک زیادی به ورزشکار می کند. مشکل دیگر این است که در حال حاضر برای بدنسازی باشگاه می رویم و نمی دانم به چه دلیلی با اینکه قهرمانی داریم ولی نمی توانیم از پایگاه قهرمانی استفاده کنیم.
*برای توسعه ورزش دو و میدانی در تمام رشته ها چه اتفاقی باید بیفتد؟
برای توسعه ورزش ابتدا باید زیرساخت ها مهیا شود و امکانات تمرینی بهتر شود، حمایت بیشتر و تشویق ورزشکار می تواند تاثیر گذار باشد و برای توسعه رشته های ورزشی به خصوص رشته دو ومیدانی برنامه ریزی کامل تری انجام بگیرد، مثلا برگزاری مسابقات آغاز فصل و همکاری مشترک هیئت ورزشی با آموزش و پرورش در برگزاری مواد مختلف دو ومیدانی، دوی صحرانوردی به صورت شهرستانی و درنتیجه شناسایی استعدادهای برتر و حضور مستمر در تمرینات استانی بسیار مؤثر می باشد.
*وضع استان در بخش جایگاه، کمبودها و مشکلات آن نسبت به استان های دیگر چگونه است؟
بنظر من در استان های دیگر به ورزش پایه خیلی بها می دهند،کلاس های تابستانه و اوقات فراغت بیشتری برگزار می کنند، کمیته استعداد یابی هیئت های ورزشی در سال چندین مسابقه در شهرهای مختلف برگزار می کنند، استعدادهای کشف نشده را کشف می کنند و بر روی آنها سرمایه گذاری می کنند در مجموع وضعیت استان نسبت به سال های گذشته پیشرفتهایی داشته و کسب عناوین قهرمانی متعدد نشان دهنده این موضوع می باشد و در رشته دو ومیدانی هم استعدادیابی انجام شده و با همت مسئولان و حمایت بیشترشان می شود خیلی بیشتر از قبل به این رشته امیدوار بود.
*به نظر شما آیا در بخش کارگری علاقه ای به ادامه ورزش وجود دارد؟
به احتمال بسیار زیاد به ورزش علاقه مند هستند اما بنظرمن علت عدم حضور خیلی از استعدادها در صحنه ورزشی نبود زمان کافی برای رسیدن به خواسته هایشان است مثلا نیروهایی هستند که به صورت دو شیفت و بالای ۱۲ساعت فعالیت می کنند و برای رسیدگی به زندگی و انجام کارهای روزمره زمان کم میاورند و اصلا نمی توانند به ورزش حرفه ای فکر کنند به خصوص برای بانوان که شرایطشان به نوعی سخت تر از آقایان هست و با توجه به تایم های مقرر شده برای استفاده از پیست، سالن بدنسازی و امکانات مورد نیاز تداخل زمانی مانع می شود، کارگری که کار سخت انجام می دهد فرصتی برای ورزش کردن پیدا نمی کند و برای تشویق آنها می توان مسابقات ورزشی مختلف در سطح شهر برگزار کرد و یا یکی دو جلسه در هفته در حد نیم ساعت از تایم کاری تحت نظر مربی به ورزش اختصاص داده شود، یا برنامه ریزی هایی برای ورزش های صبحگاهی و همگانی مخصوص جامعه کارگران انجام شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور