پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارش مهر از ظهور خواستگاران صوری در فضای مجازی چند می‌گیری بیای خواستگاریم!

 

چند می‌گیری بیای خواستگاریم!

به تازگی برخی با تبلیغ در فضای مجازی و با دریافت پول، به صورت صوری به خواستگاری دختران می آیند.

خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه_ ساناز باقری راد: این روزها مشاهده مطالب عجیب و غریب در فضای مجازی به حدی رسیده که انتشار برخی مطالب چندان تعجب برانگیز نیست اما احتمالاً یکی از عجیب‌ترین اتفاقات اخیر فضای مجازی ظهور «خواستگاران صوری» است.

موضوعی که شاید بیش‌تر در فیلم‌ها دیده باشیم و به نظر واقعی نرسد اما باید گفت از قضا این ماجرا واقعی است. اگر سری به برخی صفحه‌های موجود در برنامه اینستاگرام بزنید، احتمالاً با این صفحه‌ها ها برخورد خواهید کرد. پیج هایی که به واسطه آن، افراد برای خود کسب و کار کاذب به راه انداخته‌اند.

به طوری که به تازگی برخی افراد در فضای مجازی شغلی با عنوان خواستگار صوری را برگزیده و برای آن تبلیغ می‌کنند. این افراد با گرفتن مبلغی حدود ۱۰۰ الی ۲۵۰ هزار تومان به خواستگاری دختران می‌آیند تا به گفته خودشان خانواده دختر در مقابل آشنایان و فامیل کسب اعتبار کنند!

البته این افراد برای خود شرایط و ضوابطی نیز دارند و در صورت انجام شدن مراسم، دختر باید خواستگار را رد کند و هزینه گل و شیرینی نیز بر عهده خانواده عروس است.

مشغولیت افراد در جامعه به شغلی به نام خواستگار صوری را می‌توان یکی از مصادیق آسیب‌های اجتماعی برشمرد. آسیبی که از رواج تفکر و عقیده‌ای غلط میان دختران دم بخت خبر می‌دهد و داشتن خواستگار را مایه افتخار می‌دانند. از سوی دیگر برخی دختران مجرد تمایل به ازدواج دارند اما به دلایل متعدد شرایط ازدواج برای آنها فراهم نمی‌شود و برای حفظ اعتبار در برابر اقوام، حاضر به پرداخت هزینه و روی آوردن به خواستگاران جعلی می‌شوند.

به علاوه یکی از دلایل عدم وجود شرایط ازدواج برای دختران، کاهش تمایل و توانایی پسران به این امر است. هرچند که یکی از اصلی ترین دلایل کاهش توانایی برای ازدواج، مسائل اقتصادی و اشتغال است که عامل هراس پسران از شروع زندگی شده است. موضوعی که در یک آتش دوسویه موجب آسیب روانی و اجتماعی به دختران و پسران می‌شود.

خانواده‌ها برای ازدواج به فرزندان خود فشار نیاورند

در همین خصوص مجید ابهری رفتار شناس و آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بروز مشاغلی همچون خواستگاری صوری در فضای مجازی گفت: ظهور رفتارهای جدید در این فضا ناشی از ضعف فرهنگ سازی و بستر سازی کاربردی در مورد این فناوری است. متأسفانه هر روز یک رفتار جدید و حرکتی مخالف با فرهنگ ایرانی- اسلامی در فضای مجازی منتشر می‌شود و حتی گاهی شاهد مانور جوانان پولدارها در این فضا هستیم.

ابهری با بیان اینکه متأسفانه اخیراً نیز برخی پیج‌های فضای مجازی با راه اندازی خواستگاری جعلی در حال تاخت و تاز و سوءاستفاده از مردم هستند، عنوان کرد: برخی دختران پول دار برای کلاس گذاشتن و آبرو سازی، پسران نیازمند که دارای چهره و ظاهر مناسب هستند را به عنوان خواستگار به خانواده معرفی می‌کنند.

این رفتار شناس و آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه در این رابطه دو گونه حرکت آسیب زا انجام می‌شود، تصریح کرد: پسران با صحنه سازی و اجرای نمایش، برای آمدن به خواستگاری اعلام آمادگی کرده و با تعیین نرخ برای این حرکت به کسب درآمد می‌پردازند. از سوی دیگر دختران نیز با اسامی و هویت جعلی به دنبال خواستگاران صوری می‌گردند تا در برابر خانواده، اعتبار کسب کنند. به طور کلی هر کدام از این رفتارها از نگاه رفتار شناسی نشانه کمبودهای روانی و نیازهای برخی از دختران به باور سازی در برابر والدین است.

ابهری با بیان اینکه برخی پسران نیز بدون فعالیت و کار فیزیکی به دنبال کسب درآمد هستند، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها نباید فریب این گونه رفتارها را خورده و با بهانه‌هایی همچون فوت و یا در سفر بودن والدین، به این امر راضی شوند.

این رفتار شناس و آسیب شناس اجتماعی تأکید کرد: بهتر است خانواده‌ها فرزندان خود را برای ازدواج در فشار نگذارند تا شاهد چنین رفتارهای ناپسندی نباشیم.

وی با بیان اینکه ممکن است مشکلات اقتصادی و بیکاری یکی از عوامل بروز این گونه مسائل باشد، ادامه داد: برخی پسران به دلیل نبود شغل به سراغ مشاغل نوظهور و کاذب از جمله خواستگاری صوری، فاتحه خوانی آنلاین و استقبال از مسافرانی که هیچ خویشاوندی ندارند، رفته و با این اعمال کسب درآمد کنند اما مشکلات اقتصادی و بیکاری مجوز هر رفتار بیهوده‌ای نخواهد بود.

کد خبر 4660246

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور