پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

گزارش عملکرد معاونت غذا و دارو/استفاده از همه ظرفیت ها برای تامین اقلام مورد نیاز مردم

معاون غذا و دارو دانشگاه: از همه ظرفیت های درون و برون استانی برای تامین ملزومات و اقلام مورد نیاز مردم استفاده می کنیم.

 دکتر غلامرضا آهنی در تشریح اقدامات و برنامه های معاونت غذا و دارو دانشگاه در راستای مقابله و پیشگیری کرونا ویروس گفت: معاونت غذا و دارو از اولین روزهای شیوع کرونا ویروس در کشور و استان خراسان جنوبی با تشکیل کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در محل این معاونت و با استفاده از همه ظرفیت ها وارد عمل شد.

وی از برگزاری بالغ بر ۲۵ جلسه برنامه ریزی، تهیه و توزیع کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در معاونت غذا و دارو خبر داد و افز.د: اعضای کمیته کرونا و کادر اجرایی معاونت در طول این مدت و حتی ایام تعطیلات نوروزی از ساعت ۷ صبح لغایت ۲۳ شب در محل کار به منظور تامین نیازها و پاسخگویی به مراجعین حضور داشته اند.

وی همچنین برگزاری جلسه فوری با شرکت های توزیع و پخش دارو استان به منظور تامین داروهای مورد نیاز و همچنین محلول های ضدعفونی کننده دست ، برگزاری ۲ جلسه با انجمن صنایع غذایی استان در خصوص نحوه استفاده از ظرفیت های موجود در صورت ضرورت را از دیگر اقدامات این معاونت ذکر کرد.

دکتر آهنی در خصوص موضوع محلول های ضد عفونی کننده دست گفت: در ابتدای شیوع کرونا ویروس به دلیل نبود شرکت های تولیدی این گونه محصولات در استان و کمبود شدید آن در سطح استان با بررسی امکانات و تجهیزات و ظرفیتهای موجود ، تولید محلول های ضد عفونی کننده بر پایه الکل در دستور کار معاونت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تامین نیاز مراکز بهداشتی و درمانی استان خرید فوری طی سه روز اولیه بیش از ۱۰ هزار لیتر الکل توسط معاونت و تولید بیش از ۱۳۵۰۰ لیتر مایع ضد عفونی دست در محل آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی معاونت با همکاری دانشکده داروسازی به منظور تامین نیاز مراکز بهداشتی و درمانی سطح استان انجام گردید.

معاون غذا و دارو دانشگاه همچنین ادامه داد: در راستای استفاده از ظرفیت های داخل استان هماهنگی فوری با کارخانه تیزپاک خراسان و آموزش مسئول فنی کارخانه – تغییر خط تولید کارخانه برای تولید محلول ضد کننده عفونی دست انجام و مجوز تولید محصول برای شرکت تیز پاک خراسان صادر شد.

وی با اشاره به تولید بیش از ۶۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده دست توسط شرکت تیز پاک خراسان در قالب ۱۸۲ هزار عدد بطری و توزیع در سطح داروخانه های استان اظهار داشت: ایجاد آرامش التهاب نیاز به این محصول در سطح استان از دستاوردهای مهم این اقدام است.

وی پاسخگویی به نیاز های مردمی و نهاد های متقاضی محلول ضدعفونی، دستکش وماسک را از دیگر اقدامات این معاونت ذکر کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون بالغ بر ۷۰۰ فقره درخواست نهادها و سازمانها، شرکت ها و سایر واحدهای متقاضی در این معاونت ثبت شده که در همین راستا بالغ ۱۴۸۳۴ لیتر مایع ضدعفونی دست بین ۶۸۱ فقره از درخواست های سازمانها، نهاد ها، ادارت و شرکت های متقاضی تهیه و توزیع شده است.

دکتر آهنی از تهیه و توزیع بالغ ۱۴۱۲۷ لیتر مایع ضدعفونی دست بین مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد گفت: خوشبختانه مراکز بهداشتی و درمانی ما تاکنون هیچ گونه کمبود و مشکلی در خصوص محلول های ضد عفونی کننده دست و سطح نداشته اند.

دکتر آهنی ادامه داد: طی این مدت بالغ بر ۱۰ فقره محلول و ژل ضد عفونی عرضه شده در سطح بازار توسط آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی این معاونت مورد آزمایش قرار گرفته اند.

معاون غذا و دارو دانشگاه در ادامه به موضوع تامین دستکش، ماسک و لباس گان و کاورآل اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی قبلی در آستانه کرونا و خرید متمرکز دستکش لاتکس خوشبختانه در سطح مراکز بهداشتی و درمانی استان در این خصوص مشکلی نداشتیم.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ جفت دستکش برای استان تامین و تهیه شده که از این تعداد بخش مهمی در اختیار مراکز درمانی و بهداشتی قرار گرفته و بالغ بر ۲۵۰ هزار جفت نیز در سطح دارو خانه ها برای مردم و اصناف توزیع گردیده و بزودی ۲۰۰ هزار جفت نیز تامین و توزیع خواهند شد.

دکتر آهنی موضوع تامین ماسک را از جمله مهمترین دغدغه های این معاونت ذکرکرد و افزود: با توجه به کمبود سراسری ماسک استفاده از ظرفیت های درون استانی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین راستا تاکنون بررسی فنی ، کارشناسی بیش از ۷۰ نمونه ماسک تولیدی درون استانی و ارائه راهنمای های لازم به متقاضان و ارائه دهندگان نمونه ماسک های تولیدی انجام شد که از این تعداد ۱۰ واحد متقاضی موفق به اخذ مجوز تولید شدند که با توجه به اظهارات تولیدکنندگان می بایست روزانه حداقل ۲۵ هزار عدد ماسک تولید که بزودی از طریق مراکز معتبر عرضه خواهند گردید.

دکتر آهنی گفت: از مجموع واحدهایی که مجوز تولید را اخذ کرده اند ۶ واحد در بیرجند، ۱ واحد در نهبندان ، ۱ واحد در زیر کوه و ۲ واحد در خوسف فعالیت دارند.

وی همچنین از صدور یک فقره مجور تولید لباس کاور ال و گان در شهرستان بیرجند با ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ دست لباس خبر داد و گفت: این واحد همچنین مجوز تولید ماسک n۹۵ به تعداد ۳۰۰ عدد در روز را دریافت کرده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه با اشاره به تامین بیش از ۵۰۰ هزار ماسک سه لایه گفت: بخشی از این ماسک ها با همکاری و پیگیری های استاندار محترم در چند مرحله تامین گردیده که از این تعداد حدود ۷۰ هزار عدد از طریق دارو خانه داوطلب کمک بدون دریافت سود بین مردم توزیع گردیده است.

وی در ادامه همچنین بیش از ۲۶ هزار عدد ماسک n۹۵ برای مراکز درمانی و بهداشتی استان تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

دکتر آهنی تامین داروی مورد نیاز بیماران را یکی دیگر از اقدامات این معاونت برشمرد و افزود: در این راستا تامین و تهیه کلیه اقلام دارویی پروتکل درمانی کرونا انجام شده و خوشبختانه در زمینه داروی مورد نیاز بیماران کرونا مشکل چندانی نداریم.

وی به خدمات مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم این معاونت با شماره تلفن ۱۹۰ اشاره کردو یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون به بالغ بر ۱۱۰۰ فقره تماس تلفنی با موضوع کرونا ویروس توسط کارشناسان مرکز ۱۹۰ پاسخگویی شده است.

دکتر آهنی خاطرنشان کرد: بخش مهمی از بر آورده شدن نیاز مردم و کاهش التهاب بازار (گرچه که هنوز کاملا برآورده نگردیده) مربوط به همکاری بین دستگاهی می باشد که خوشبختانه با درک شرایط از سوی دستگاه ها، همراهی و همکاری تمامی سازمانها اعم از دستگاه قضایی و تعزراتی، نهاد های نظارتی، سازمانهای مرتبط از جمله حوزه صمت و نیز معاونین محترم استانداری و پیگیری و اهتمام شخص استاندار محترم بوده که در اینجا لازم است از همکاری سازمان ها، نهاد ها، گروها، خیرین، ناظرین، مقامات قضایی ، داروخانه ها، تولید کننده گان ، رسانه های گروهی و همه افراد و گروه هایی که طی این مدت این معاونت را در راستای انجام وظایف در مقابله با کرونا ویروس یاری نموده اند تشکر و قدر دانی نمایم.

وی در پایان گفت: لازم می دانم در اینجا از پیگیری ها و تلاش های شبانه روزی اعضای کمیته کرونا معاونت غذا و دارو که به صورت شبانه روزی از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون در پشتیبانی از کادر درمانی استان و همچنین تامین اقلام محافظت فردی برای عموم مردم تلاش و کوشش جهاد گونه ای داشته اند تشکر نماییم. امیدوارم با همراهی مردم و تحقق بیش از پیش شعار در خانه بمانیم بزودی بر این ویروس فائق آییم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور