پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

گزارش سفر وزیر صمت

هیچ کارخانه ای نباید نعطیل شود ، حتی اگر جانمان را بدهیم
هیچ کارخانه ای نباید نعطیل شود ، حتی اگر جانمان را بدهیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه کویر تایر بازدید کرد و گفت: یکی از موضوعات مهمی که امسال واقعا جدی گرفته شده، ساخت داخلی اقلام وارداتی و رفع وابستگی است.

رضا رحمانی عصر شنبه در بازدید از کارخانه کویر تایر که به عنوان بزرگترین واحد صنعتی خراسان جنوبی شناخته می‌شود افزود: مقام معظم رهبری در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر رفع وابستگی و تکیه بر توان داخلی تاکید کرده و فرموده‌اند در برخی امور حتی بحث توجیه اقتصادی مطرح نیست.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه صنعت ظرفیت‌های خوبی دارد و در برخی محصولات از قبیل فولاد، آلومینیوم، مس، کاشی و سرامیک، پتروشیمی و سایر موارد بیش از ظرفیت تولید داریم، باید صادر شود که صادر هم می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تا پارسال ۷۰ درصد در زمینه تایر به خارج وابسته بودیم اظهار داشت: این موضوع را شخصا پیگیری می‌کنم و پنج طرح در این زمینه در کشور در دست پیگیری قرار دارد.

وی گفت: بحث نخست رفع وابستگی به خارج کشور به ویژه در زمینه لاستیک و تایرهای سنگین است که حمل و نقل و اقتصاد کشور به آن وابسته است.

رحمانی ادامه داد: منابع ارزی بانک مرکزی خیلی محدود است یا اینکه ملاحظاتی اکنون می‌شود و در برخی مکان‌ها سعی می‌کنند منابع هزینه نشود.

وی گفت: اکنون آنچه شدنی است را پیش می‌بریم لذا برای تامین منابع موردنیاز طرح توسعه کویر تایر بیرجند به خاطر اهمیت این طرح قرار شد از سرجمع منابع کشوری به آن اختصاص دهیم.

وزیر صمت گفت: در حال حاضر با این مدل جلو می‌رویم تا مشکل نقدینگی این طرح حل شود و ممکن است در ادامه گشایش‌های دیگری نیز لحاظ شود.

وی افزود: تاکید جدی ما به استاندار خراسان جنوبی و مدیرعامل شرکت کویر تایر این است که چیزی به نام تعطیلی نباید داشته باشیم و هیچ کارخانه ای نباید نعطیل شود حتی اگر جانمان را بدهیم.

رحمانی اظهار داشت: استاندار همدان در جلسه اقتصاد مقاومتی گزارش داد در دوران تحریم‌ها حتی یک مورد تعطیلی واحد تولیدی نداشته‌ایم یعنی مثل دوران دفاع مقدس در این جنگ هم پیروز می شویم و تردیدی نیست اما باید مقداری دقت داشته باشیم.

وی گفت: بانک‌ها نیز باید محکم‌تر پای کار بیایند زیرا کشور در حال صنعتی شدن است و در همین شرایط هم فعالیت‌ها بیشتر به سمت صنعتی شدن ادامه دارد و جزو کشورهای نوظهور صنعتی خواهیم شد.

وی بیان کرد: صنعت حمل و نقل یکی از بازارهای خوب آینده است که امید می‌رود در این حوزه با موفقیت پیش برویم.

 

از سال گذشته هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است
از سال گذشته هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است
محمدصادق معتمدیان بعد از ظهر شنبه در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در هشت ماه گذشته جلسات متعددی با وزارتخانه برگزار و مسائل و مشکلات استان در این جلسات مطرح و پیگیری شد. وی با اشاره به ثبات اخیر قیمتی در کشور بیان کرد: تحقق این امر به دلیل سیاست‌ها و برنامه‌های خوب مجموعه جدید وزارت صنعت و معدن و تجارت و دولت بوده است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به توجه دولت به ساخت داخل، عنوان داشت: برپایی نمایشگاه ساخت داخل سبب رفع مشکل بخش زیادی از واحدهای صنعتی کشور شد. معتمدیان با بیان اینکه در سال جاری خدمات قابل توجهی در تنظیم بازار اتفاق افتاد، بیان داشت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های موفق در بحث تنظیم بازار در تعطیلات عید بود و جزء معدود استان‌هایی بودیم که توانستیم اقلام مورد نیاز مردم را مدیریت کنیم.
وی اضافه کرد: همچنین علیرغم تحریم‌های اخیر با سیاست‌های دولت و وزارتخانه و پای کار بودن تولیدگران، با افتخار اعلام می کنیم که از سال گذشته تا کنون هیچ واحد صنعتی در استان تعطیل نشده و حتی شاهد فعالیت دوباره تعدادی از واحدها بوده ایم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای رفع موانع تولید مدل بومی و استانی تدوین شده است، افزود: در این طرح از نزدیک از واحدها بازدید و با مشکلات آن‌ها آشنا شدیم.
معتمدیان، بانک‌ها، سرمایه در گردش، مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی و تعهدات زیرساختی را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی استان عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکلات با حضور مدیران استانی مصوبات خوبی داشتیم که بخشی اجرا و مابقی در حال اجرا است تا بتوانیم در جهت رفع موانع تولید گام عملی برداریم.
وی همچنین به درخواست واحدهای تولیدی مبنی بر اجرای چند طرح تولیدی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: انتظار داریم حداقل در هر شهرستان یک واحد تولیدی توسط شرکت‌های وابسته به وزارتخانه مانند ایدرو و ایمیدرو احداث شود.
استاندار خراسان جنوبی همچنین خواستار افزایش اعتبارات ویژه برای افزایش فعالیت‌های اکتشاف معادن در استان شد و افزود: کمک به تأمین زیرساخت‌های معادن استان یکی دیگر از خواسته‌های مردم استان است.
معتمدیان اضافه کرد: تاکنون ۲۰ تن طلا در استان شناسایی و قابل واگذاری است و نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها در این بخش هستیم. وی اظهار امیدواری کرد: با تمرکز بر فراوری مواد معدنی شاهد حذف خام فروشی مواد معدنی باشیم.
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مردم این استان دارای کمترین درآمد در سطح کشور بوده و نیازمند ایجاد صنایع فراوری و تولید ثروت هستیم.
معتمدیان به وجود چهار بازارچه مرزی در استان اشاره کرد و گفت: سه بازارچه مرزی استان از سال ۹۳ بسته است و به دلیل محدویتی که افغانستان بر روی چهار کالای استان ایجاد کرد سال گذشته شاهد کاهش ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات بودیم.
وی بر لزوم حمایت از بخش خصوصی در نمایشگاه بین المللی تاکید کرد و افزود: امسال برای اولین بار نمایشگاه ظرفیت‌های استان در افغانستان برگزار می‌شود و باید از بخش خصوصی برای حضور در این نمایشگاه حمایت کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مهمترین مشکل استان در بخش استان نبود بازار مناسب است، بیان کرد: دوری از مرکز و نبود زیرساخت‌ها بازار را دچار مشکل کرده و لذا بازار افغانستان می‌تواند نقش زیادی در رفع این مشکل داشته باشد.
معتمدیان خواستار دستورات اجرایی برای بیمه ۲۰ هزار قالیباف استان شد و گفت: در ارتباط با کارخانه فولاد قاین نیز انتظار داریم با تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع مورد نیاز تا دهه فجر شاهد افتتاح فاز نخست این طرح باشیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با بیان اینکه زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می‌کنیم، گفت: علیرغم کمبود بودجه برای استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی محدودیتی نداریم.

رضا رحمانی، امشب ۹ شهریور، در نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی با اشاره به هماهنگی مسئولان استان، اظهار کرد: برنامه خاصی برای مناطق محروم نوشته‌ایم. وی با بیان اینکه امروز تنها در فولاد قاین ۲۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده‌ایم، افزود: علی رغم کمبود بودجه برای استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی محدودیتی نداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در دوره جدید به خصوص در حوزه معادن سیاست راهبردی و اصولی وزارتخانه است که جذب نیرو باید از همان منطقه باشد و این امر به همراهی مسئولان منطقه نیز نیاز دارد.

رحمانی با بیان اینکه باید تدارکات شرکت‌ها تا جایی که ممکن است از منطقه تامین شود و گردش مالی در داخل استان باشد، تصریح کرد: اگر این گونه عمل کردیم بر روی اقتصاد استان تاثیرگذار خواهد بود. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی موقعیت مرزی دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از بازارچه‌ها در استان تعطیل است که مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: یکی از سیاست‌های ما این است که همه گذرگاه‌های مرزی کشور فعال باشند.

رحمانی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی نعمت‌های بی شماری از مردم بزرگوار تا ظرفیت‌هایی چون معادن دارد، تصریح کرد: امسال خراسان جنوبی رتبه اول تخصیص بودجه برای اکتشاف را دارد و هدف گداری ما در این مورد درست بوده است. وی با بیان اینکه زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می‌کنیم، اظهار کرد: سیاست دولت توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیست و باید این اتفاق با برنامه باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در خراسان جنوبی محدودیتی برای انجام کار در حوزه صنعت نداریم، تصریح کرد: صدها میلیارد هزینه کردیم که محیط زیست را در کنار توسعه صنعت حفظ کنیم. رحمانی یادآور شد: در مورد صادرات به آسیای میانه و پاکستان کارگروهی را تشکیل دهید تا در دوره تحریم صادرات افت پیدا نکند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور