پیام شهروند

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

گزارش / رسانه و هنر مبارزه با فساد

رسانه و هنر مبارزه با فساد

رسانه و هنر مبارزه با فساد

تهران- ایرنا- مبارزه با فساد بدون همراهی رسانه‌ها ابتر خواهد ماند. بازنمایی اقدامات انجام شده در رسانه‌ها از جمله خدماتی است که می‌تواند قوه قضاییه را در کارزار مبارزه حداکثری با فساد یاری کند.

با شروع کارزار حداکثری مبارزه با فساد در دوران ریاست حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، الزامات مختلف مبارزه موفق مورد توجه کنشگران مدنی، رسانه‌ای و نخبگان دانشگاهی قرار گرفته است؛ از جمله اینکه این مبارزه باید چه ضرورت‌هایی را رعایت کند تا بتواند نتایج واقعی به دست آورده و تنها در سطح اقدامات موردی متوقف نشود. از سوی دیگر مسئله مهمی که در این زمینه از سوی کارشناسان و دلسوزان هشدار داده می‌شود ضرورت فراتر رفتن اقدام از سطح برخورد با مفسدین و مواجه با ساختارهای فسادزا است.

در این میان جایگاه رسانه در مبارزه با فساد از جمله موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است. مبارزه موفق با فساد بدون رسانه‌های فسادستیز و بازنمایی این مبارزه در سطح رسانه‌ها برای همراه کردن افکار عمومی امکان پذیر نیست. هر چند با حضور حجت الاسلام رئیسی نیروهای جوان و باانگیزه وارد حوزه رسانه قوه قضاییه شده‌اند و سعی شده در حوزه خبری اقدامات مثبتی انجام بگیرد و تعامل بیشتری با رسانه‌ها صورت گرفته با این حال نگاه به رسانه صرفا در حوزه خبر و فارغ کردن این مسئله از امر هنر مشکلی است که باعث شده رهبری هم به آن واکنش نشان دهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مقامات ارشد قوه قضاییه در این زمینه بیان داشتند «یک نکته‌ی دیگری هم در مورد تحوّل عرض کنیم… فعّالیّت رسانه‌ای و هنری در باب کار قضایی و تحرّکات قضائی است. ببینید، دشمنانِ حرکت عمومی نظام جمهوری اسلامی از همه‌ی راه‌های ممکن برای دشمنی استفاده می‌کنند و به هر نقطه‌ای از نقاط نظام جمهوری اسلامی که بتوانند، از همین طرق مختلف ضربه میزنند که از جمله‌ی [آنها] مسائل قضایی است. حالا خارجی‌ها را کار ندارم، [امّا] متأسّفانه در داخل هم حتّی با غفلت بعضی از مسئولینِ مربوط به این مسائل کارهایی می‌کنند، فیلم‌هایی میسازند که اساس و مبانی قضایی جمهوری اسلامی را زیر سؤال می‌برد و متأسّفانه این فیلم‌ها در بازبینی‌های این نشست‌های عمومی هنری و مانند این‌ها مورد توجّه قرار نمی‌گیرد و این‌ها اکران هم می‌شود، روی پرده هم می‌آید و پخش هم می‌شود؛ این خیلی چیز بدی است.»

به گفته رهبری، «قوّه‌ی قضاییه باید به این مسئله توجّه کند، صرفاً کار تبلیغاتی و رسانه‌ای این نیست که شما بیایید آمار بدهید؛ خب بله، سخنگوی محترم قوّه‌ی قضاییه می‌آید توضیحاتی می‌دهد، آماری می‌دهد، خیلی هم خوب است، اینها لازم هم هست، امّا کافی نیست. این کافی نیست که ما بگوییم آقا ما این کارها را کرده‌ایم؛ نه، برای اینکه ذهن مردم به معنای واقعی کلمه متوجّه به این قضایا بشود، کار هنری لازم است، کار رسانه‌ای به معنای هنری لازم است؛ این را جزو کارهای اساسی باید به حساب آورد.»

مسئله دقیقا موضوعی است که رهبری روی آن انگشت نهاده‌اند. دریافت و درک برخی مسئولان از الزامات رسانه ای قوه قضاییه صرفا معطوف به حوزه خبر است که قطعا این حوزه مهم است و در این زمینه باید قوه تعامل خود را با رسانه‌ها افزایش داده و در سریع‌ترین زمان در مورد پروندها اطلاع رسانی کند اما رسانه بُعد دیگری هم دارد که وظیفه بازنمایی و مواجه با افکار عمومی را بر عهده دارد که در اینجا برای دقیق‌تر شدن تعبیر می‌توان به جای رسانه از واژه هنر استفاده کرد.

رهبری در همین صحبت‌ها، به تبیین منظورشان از اقدامات رسانه‌ای می پردازند «شما ببینید غربی‌ها در این زمینه چه می‌کنند؛ خب دادگاه‌های غرب در سینما و فیلم‌هایشان -حالا آن مقداری که بنده دیدم، در فیلم‌هایی که یا آمریکایی‌ها درست میکنند، فیلم‌های هالیوودی، یا اروپایی‌ها درست می‌کنند- یک نقطه‌ی عدالت خشکِ محضِ این جوری است. اصلاً هیچ تعرّضی، تجاوزی به متّهم ندارند و تا یقین نکنند، حکم صادر [نمیکنند]؛ دادگاه در فیلم‌ها این جوری است، [امّا] بیرون را شما نگاه کنید، الان وضع آمریکا را مشاهده کنید، ببینید چه کار می‌کنند. هزاران نفر را به صِرف حضور در خیابان می‌برند زندان…خب این قانون نمی‌خواهد؟ لازم نیست که مثلاً کسی  طبق قانون عمل کند؟

دادگاه‌هایشان این جوری است امّا در مقام تبلیغات که شما نگاه می‌کنید، یک چیز شسته و رُفته و زینت‌کرده‌ و آرایش‌کرده‌ای است که نشان می‌دهند. خب من البتّه طرف‌دار این نیستم که ما بر خلاف واقع، چیزی را آرایش بدهیم؛ نخیر، امّا همان واقع قضیّه را، آن کاری را که شما دارید انجام می‌دهید، مشخّص کنید، بیان کنید که متأسّفانه عکسش وجود دارد؛ یعنی گاهی اوقات در کشور ما فیلم‌هایی در مورد مسائل قضایی و آنچه مربوط به مسائل قضایی است ساخته می‌شود که درست عکس واقعیّت است، یعنی ضدّ واقعیّت است.»

مبارزه با فساد هم مانند هر اقدام دیگری و شاید بیشتر از هر کاری نیازمند رسانه هوشمند و اقناع کننده افکار عمومی است. اگر قوه قضاییه با دانه درشت‌ها و مفسدین اقتصادی برخورد می‌کند بدون آنکه به پیوست‌های رسانه‌ای توجه کند همین مبارزه با فساد با هیاهوهای رسانه‌ای مفسدین می تواند در افکارعمومی به ضدخود تبدیل شود و مردم آن را به گونه‌ای دیگر تفسیر کنند.

اساسا در کنار تحقق عدالت، مساله‌ای که باید با پیوست‌های رسانه‌ای دقیق به آن توجه کرد، احساس عدالت در مردم است. مصادیقی می‌توان یافت که با فسادی قاطعانه برخورد شده و عملا در جهت تحقق عدالت گامی برداشته شده اما احساس عدالت ایجاد نشده است. صداوسیما، قوه قضاییه و دیگر رسانه‌هایی که دغدغه مبارزه با فساد دارند، باید با ظرافت خاص و البته شفافیت تمام به فکر پیوست‌های رسانه ای عملکرد دستگاه قضایی در برخورد با فساد باشند. هرچند نباید دچار کلیشه و نمایش سطحی شد و کارهای مهم انجام شده را با پرداخت ضعیف به ضدخود تبدیل کرد.

از تک تک این پرونده‌های به سرانجام رسیده می‌توان چندین مستند و فیلم و سریال جذاب ساخت که هم قاطعیت قوه قضاییه در برخورد با فساد را به تصویر می کشد و حس عدالت را در مردم عینی می کند و هم زوایای پیچیده فساد را نمایش بدهند که خود می تواند موجب اصلاح ساختارهای فسادزا باشد؛ تولیداتی که هم برای مردم امیدآفرین خواهد بود و هم برای مفسدین عبرت آموز. بنابراین غفلت در این زمینه باعث مهجور ماند اقدامات قوه قضاییه خواهد شد.

 

 

 

 

طرح پرچم ایران؛ بازتاب گفتمان انقلابی و اسلامی

طرح پرچم ایران؛ بازتاب گفتمان انقلابی و اسلامی

تهران- ایرنا- پرچم رسمی ایران به رنگ‌های سبز، سفید و سرخ با علامت مخصوص جمهوری اسلامی و شعار «الله اکبر» مشخص است که در این طرح کلمه «اللّه» مبنای فرم اصلی آرم شده و از ترکیب بندی‌های مختلف‌ ‌آن، مفاهیم انقلابی و اسلامی ارزشمندی حاصل می‌شود.

امام خمینی (ره) در ۱۰ اسفند ۱۳۵۷ خورشیدی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خواستار تغییر آرم و نشان پرچم جمهوری اسلامی بر پایه ارزش ها و موازین ملی و مذهبی ایران شدند و در یک سخنرانی اعلام کردند: ما یک مملکت محمدی ایجاد می‌کنیم. بیرق ایران نباید بیرق شاهنشاهی باشد، آرم‌های ایران نباید آرم‌های شاهنشاهی باشد، باید آرم‌های اسلامی باشد. از همه وزارتخانه‌ها، از همه ادارات، باید این شیر و خورشید منحوس قطع بشود، علم اسلام باید باشد. آثار طاغوت باید برود. اینها آثار طاغوت است؛ این تاج آثار طاغوت است؛ آثار اسلام باید باشد.

بنابراین چنانکه آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در خاطراتش می نویسد: ‌از همان روزهای اول پیروزی انقلاب و خصوصاً پس از برگزاری رفراندوم نظام جمهوری‌ ‌اسلامی ایران، شکل و فرم آرم و نشانه اصلی این نظام جدید، مورد بحث بود. البته نباید فراموش کرد در روزهای نخست پیروزی انقلاب همانگونه که در بسیاری از مسایل اختلاف نظرهایی وجود داشت در این مورد هم این اختلاف نظر نمایان شد.  ‌

آیت الله هاشمی در ادامه در خاطراتش می نویسد: ‌در مورد رنگ های سبز، قرمز و سفید مخالفتی نبود؛ اصل، نشان جمهوری اسلامی‌ ‌بود که باید به نحوی محتوای آن حکومت اسلامی را بیان کند. هنگام تهیه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به این مسأله توجه شد و ضمن‌ ‌تأیید رنگ های پرچم جمهوری اسلامی ایران تصویب شد که این پرچم، با علامت‌ ‌مخصوص جمهوری اسلامی و شعار «الله اکبر» مورد استفاده قرار گیرد.  ‌

ستاره و مشت گره‌کرده

سخنرانی امام(ره) باعث شد تا دولت موقت مسابقه‌ای عمومی برای طراحی نشان جمهوری اسلامی برگزار کند. طراحان دست به کار شدند و نشان هایی طراحی کردند که در نهایت از میان آنها شورای انقلاب اثر صادق تبریزی را پذیرفت. به این ترتیب نخستین نشان جمهوری اسلامی شامل «ستاره و مشت گره‌کرده» شد که بر روی اسکناس‌ها نیز چاپ شد و به مدت یک سال یعنی تا ابتدای ۱۳۵۹ خورشیدی نشان رسمی کشور بود اما بعد از آن به دلایلی، طرح کنونی جایگزین آن شد.

آیت الله هاشمی: آرم‌های منتشر شده جمع‌آوری شوند

در مسابقه ای که دولت موقت برگزار کرد، طراح های زیادی آرم های پیشنهادی خود را ارسال کردند که یکی از آنها حمید ندیمی بود که طرح او ابتدا مورد قبول واقع نمی شود اما او طرح آماده شده خود را به دفتر امام(ره) در قم ارسال می‌کند. وقتی آیت الله هاشمی طرح آرم را می بیند، خدمت امام(ره) نشان می دهد و درخواست می کند که آرم تغییرکند. با تایید ایشان، آیت الله هاشمی فوری دستور می دهد تا آرم های منتشر شده جمع آوری شوند. همان شب آیت الله هاشمی با ندیمی تماس می‌گیرد و خبر از تنفیذ آرم توسط امام در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۹ خورشیدی به او می‌دهد و از او می‌خواهد تا روی طرح پرچم نیز کار کند.

ندیمی در یکی از محدود مصاحبه هایی که انجام داده در این مورد می گوید: ته دلم برای این طرح حقانیتی قائل بودم. بنابراین از تماس آقای هاشمی اصلاً تعجب نکردم. انتظار داشتم چنین اتفاقی بیفتد. وی در ادامه می گوید: خیلی کار سختی بود، چون آقای هاشمی گفت باید شعار الله اکبر در آن آورده شود، این متن قانون اساسی است. با خودم فکر کردم چه چیزی باید طراحی کرد که آرم را تحت الشعاع قرار ندهد و رقیب آرم نشود. از شعار بودن الله اکبر، تکرار را اقتباس کردم و یازده الله اکبر در بالا و یازده الله اکبر در پایین طراحی شد.

آرم نهایی جمهوری اسلامی ایران

به هر ترتیب آرمی که ندیمی طراحی کرده بود به تصویب رسید. این آرم به صورت چهار هلال و یک ستون میانی و نشانگر کلمه مقدس «اللَّه» است و در عین حال کلمه مبارک «لا اله الا اللَّه» را نیز تشکیل می‌دهد. در توضیح محتوای این شکل نمادین باید اشاره داشت که ستون میانی یا شمشیر، نشانه اقتدار و قدرت؛ هلال نشان‌دهنده رشد، پنج جز اصلی نمایشگر اصول پنج‌گانه دین (مذهب تشیع) و ترکیب متقارن بیانگر تعادل و میزان و عدالت است.

ندیمی در این خصوص می گوید: پنج جزء تشکیل‌دهنده علامت که اگر به پنج اصل پایه دین برگردد اصل توحید را در حکم عمود و ساقه اصلی در میان دارند، گذشته از آنکه در ترکیب کلی خویش کلمه الله را بیان می‌کنند و عصاره‌ای از کلمه توحید یعنی لا اله الا الله را نیز در دستور خود مستتر دارند. خطوط هلالی‌های طرح که در یک دایره محاط است با تداعی نصف‌النهارهای کره جهانی بودن دعوت اسلام را تجسم می‌بخشند. کلمه الله به صورت کروی طراحی شده تا نشان‌دهنده پیام جهانی آن باشد. هلالی‌های تعبیه شده در این آرم از نقش مبارکی ریشه می‌گیرد که حضرت رسول(ص) بارها با شمشیر مبارک‌شان به عنوان امضا بر روی شن‌ها ترسیم کرده‌اند اما پس از آن وی پرچم را نیز طراحی نمود.

وی از شعار بودن الله اکبر، تکرار را اقتباس می‌کند و خودش در این باره می گوید: این شعار یازده بار در رنگ سرخ و یازده بار در رنگ سبز یعنی بیست و دو بار تکرار می‌شود و این اشاره‌ای است به بیست و دوم بهمن ۵۷. قالب راست گوشه خط نوشته الله اکبر یادی است از کوبندگی این شعار و این همان خطی است (خط بنایی) که شعار الله اکبر را بر بلندای اذان و بر گنبدها و مناره‌های الله اکبر در مساجد اسلامی نقش می‌کرده و اکنون بر بلندای پرچم ایران نشسته است. کلمه قرمز الله منقوش بر پرچم جمهوری اسلامی بیانگر مبدأ و منت‌های آفرینش است الی الله المصیر و هدف و غایت حکومت اسلامی را نشان می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

تحقق آرزوی ۸ ساله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

قتحقق آرزوی ۸ ساله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

دغدغه چندین ساله بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به همسان‌سازی حقوق پس از هشت سال تصویب در مجلس، سرانجام با دستور رییس جمهوری برطرف شد به طوری که قرار است این قانون از مهرماه اجرایی ‌شود.

حدود هشت سال از تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌گذرد. قرار بوده با اجرای این قانون که منابع آن توسط دولت باید تامین شود، حقوق بازنشستگان در بازه‌ای مشخص همسان با شاغلان شود، اما محدودیت منابع، باعث شده است که این موضوع دچار یک عقب‌ماندگی جدی شود.

بنابراین موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری مدت‌ها سر زبان‌ها افتاده بود و سرانجام در فروردین ۹۹ تعیین تکلیف شد.
در این راستا، رییس سازمان برنامه و بودجه خبر از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری داد که این مبلغ به صندوق‌های بازنشستگی مربوطه تخصیص داده شد، بر اساس این طرح،   از ابتدای سال جاری حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با احتساب همسان سازی ۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان شد.

تامین اعتبار ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه همسان‌سازی توسط دولت
اما در این بین، همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که شامل ۳.۵ میلیون خانوار که به همراه افراد تحت تکفل خود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را در برمی‌گیرد بدون تأمین اعتبار مانده و هیچ تکلیفی برای آن تعیین نشده بود.
البته براساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی همراه با افزایش ۲۶ درصدی مزد ۹۹ کارگران، «حداقل بگیران» بازنشسته تأمین اجتماعی به همان میزان دریافت می‌کنند، یعنی بازنشستگان تأمین اجتماعی برای سال ۹۹ حدود ۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند، اما این میزان حقوق بدون احتساب منابع همسان سازی است.

در ادامه تلاش ها برای اجرایی کردن همسان سازی، با دستور رییس جمهوری، وزارت تعاون، سازمان برنامه ‌بودجه و وزارت اقتصاد پیشنهادی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به هیات وزیران ارائه کردند و سرانجام ۱۸ تیرماه این مصوبه در هیات دولت تصویب شد.
«محمد شریعتمداری»  وزیر تعاون پس از جلسه هیات وزیران از گام بزرگ دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبرداد و گفت که هیات دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر واگذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی در بازپرداخت بدهی‌اش به سازمان تامین اجتماعی موافقت کرد به این ترتیب دست سازمان برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز شد.

«محمد شریعتمداری» چهارشنبه گذشته در نشست با سردبیران رسانه‌های خبری به مناسبت هفته بهزیستی گفت: پیگیری‌های وزارت تعاون برای بازپرداخت مابقی بدهی دولت به تامین اجتماعی ادامه داشت و سرانجام با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه مقرر شد تا پایان امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در نتیجه مجموع بازپرداخت‌ها به سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال به ۶۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد که گام بزرگی در راستای حل مشکلات بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی است.

براساس این مصوبه، بخشی از سهام دولت در ۹ شرکت مهم دولتی به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. سازمان تامین اجتماعی متعهد است با اتکاء به این منابع جدید ظرف مدت کوتاهی در ماه‌های آتی نسبت به اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فورا اقدام کند.
روز گذشته (جمعه) وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: همسان سازی حقوق‌ بازنشستگان کشوری با تامین منابع و همکاری سازمان برنامه و قول مساعد رییس این سازمان در شهریورماه نهایی و از ابتدای مهرماه عملیاتی می‌شود.

براساس قانون همسان سازی که به گفته وزیر تعاون و رییس سازمان برنامه و بودجه از مهرماه اجرایی می‌شود حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش می یابد، به این صورت که بازنشستگان با ۳۰ سال خدمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و با ۳۵ سال خدمت، سه میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

 

 

 

آمریکایی‌ها هیولا را بر می‌گردانند؟

آمریکایی‌ها هیولا را بر می‌گردانند؟

تحرکات داعش در سطح منطقه بویژه در عراق و سوریه و حتی افغانستان، بعد از گذشت سه سال، طی هفته های اخیر به طرز عجیب و بی سابقه ای افزایش یافته است و این درست همزمان شده با فشارها و حاشیه سازی های جنگ سالاران آمریکایی علیه نیروهای مقاومت در منطقه که طی یک دهه گذشته بار اصلی مبارزه با گروه های تروریستی در میدان نبرد را بر دوش کشیده‌اند.

گروه تروریستی داعش بعد از آنکه در تابستان 2017 در موصل آخرین سنگرهایش را از دست داد، از منظر نظامی فروپاشید و در اوایل پاییز همان سال سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده جنگ علیه تروریسم، پایان جنگ نظامی با داعش را در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری اعلام کرد.

این گروه تروریستی که سازمان و تشکیلات سلسله مراتبی اش و نیز جغرافیایی که در اختیار داشت، فرو ریخته و از هم پاشیده شده بود، تا پایان سال 2019 توان حرکتی خود را از دست داده بود  اما به دنبال یک سلسله حاشیه سازی های رژیم صهیونیستی و آمریکا، باردیگر از میان خاکستر جنگ در شمال و غرب عراق و نیز مناطق شرقی و مرکزی سوریه سر برآورد.

حملات اخیر این گروه تکفیری- تروریستی که به صورت ایذایی در نقاط مختلف عراق و سوریه طراحی و اجرا شده است، پس از آن بود که ابتدا رژیم صهیونیستی با حمله به مقرها و پایگاه های گروه های مقاومت در سوریه و مرزهای عراق و سپس بهانه جویی و فشارهای آمریکا بر نیروهای الحشدالشعبی، تلاش کردند، گروه های مقاومت را سرگرم و تضعیف و در نهایت از صحنه منطقه دور کنند.

بعد از تکرار  حملات جنگنده های صهیونیستی به مواضع نیروهای مقاومت در سوریه و در مناطق مرزی، آمریکایی ها حمله به یک پایگاه خود در عراق (K1) را بهانه برای حملات سنگین تر به کتائب حزب الله قرار دادند.

این ماجرا از چند منظر حائز اهمیت بود و می توان دریافت که پشت آن یک سناریو وجود داشت؛ اول اینکه ، پایگاهی که با موشک مورد حمله قرار گرفت، یکی از محل های استقرار نیروهای آمریکایی بود، در این حمله یک تن از نیروهای شرکت های پیمانکار آمریکایی کشته شد؛ حمله موشکی صورت گرفته، تنها چند روز بعد از حمله به پایگاه کتائب حزب الله در مرزهای سوریه رخ داده بود.

پس از حمله به پایگاه کی وان در کرکوک، آمریکایی ها فرصت هرگونه تحقیقات در خصوص این حمله را از عراقی ها سلب کردند و اجازه ندادند که مشخص شود عامل این حمله موشکی کدام طرف بوده است؟!

الحشدالشعبی و همچنین کتائب حزب الله صریحا اتهام های وارده درباره حمله به کی وان را رد کردند و حتی هادی العامری از فرماندهان ارشد الحشدالشعبی رسما خواستار تحقیقات مستقل در باره این حادثه شد، اما آمریکایی ها با حملات غافلگیرانه چند مقر الحشدالشعبی را در داخل عراق هدف قرار دادند و ده ها تن را به شهادت رساندند تا عملا هرگونه طرحی برای بررسی و تحقیق در خصوص حادثه و عوامل آن از دستور کار خارج شود.

اما چرا آمریکایی ها بر روی کتائب حزب الله تمرکز کردند؟ این گروه مقاومت که در تشکیلات الحشدالشعبی سازمان دهی شده، از موثرترین نیروهایی است که طی سال های اخیر با گروه های تروریستی در جنگ بسر برده است و از نیروهای زبده ای تشکیل شده که متخصص جنگ های شهری هستند و شهرت آنان تا آنجا بود که گروه تروریستی داعش همواره از مقابل این نیروها می گریخت.

بنابراین اگر قرار بوده باشد که طرح پارلمان عراق در خصوص اخراج نظامیان آمریکایی هوا شود، باید داعش دوباره برمی گشت تا بهانه جنگ علیه داعش همچنان در دست آمریکایی ها باشد و همزمان باید یکی از مهمترین یگان های رزمی از جلوی پای این گروه برداشته می شد.

مروری بر گزارش های رسانه ای در آن برش زمانی نشان می دهد، تا هنگامی که کارشکنی های آمریکا و تل آویو در اواسط پاییز 98 اوج نگرفته بود، الحشدالشعبی و ازجمله کتائب حزب الله در مناطق مرزی عراق و سوریه ، تمامی تحرکات داعش و دیگر گروه های تروریستی را مهار کرده بودند و تحت نظر داشتند و این مناطق رفته رفته داشت به وضعیت عادی بر می گشت.

فشارها به گروه الحشدالشعبی و ازجمله کتائب حزب الله با تحریکات پیاپی صهیونیست ها و آمریکایی ها در آبان و آذر سال گذشته اوج گرفت تا به عملیات تروریستی آمریکایی ها در بغداد و ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس فرماندهان اصلی جنگ با داعش و سایر گروه های تروریستی رسید.

شاید آمریکایی ها تصور می کردند که با ترور فرماندهان اصلی جنگ علیه تروریسم، کتائب حزب الله و سایر گروه های موثر در الحشدالشعبی و نیز دیگر گروه های مقاومت در منطقه را تضعیف خواهند کرد.

اما اتفاقی که افتاد خلاف پیش بینی های آمریکا بود، چرا که پارلمان عراق در اولین واکنش با مصوبه ای دولت عراق را مکلف کرد که زمینه های اخراج هرچه سریعتر نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را فراهم کند.

به این ترتیب، دور تازه ای از تحریکات آمریکا علیه الحشد الشعبی آغاز شد و آنها تلاش کردند با فشار به دولت نوپای الکاظمی، وی را وارد این بازی کنند، بطوری که پروژه حمله به یک مقر کتائب حزب الله در منطقه الدوره در جنوب بغداد در هفته های اخیر را رقم زدند.

تحریکات آمریکایی ها علیه نیروهای مقاومت آنقدر آشکارا، سنگین و تحقیر آمیز برای عراقی ها بود که با یک مانور قدرت نیروهای الحشد و با حمایت های مردمی، دولت عراق مجبور شد دستگیر شدگان را در کمتر از چند ساعت آزاد کند.

اکنون کارشناسان و ناظران منطقه باور دارند که این تحرکات و تحریکات آمریکایی ها در عراق و نیز در سوریه، به سان موانعی بر سر راه مقابله با تروریسم است و آنان با این تحرکات خود سعی دارند نیروهای مقاومت در خط مقدم و فرماندهان آنان را سرگرم کنند.

آمریکایی ها نه فقط برسر کی وان بهانه تراشی کردند و حاضر به انجام تحقیقات نشدند که این روال را ادامه دادند تا با اهرم های فشار، دولت عراق و پارلمان این کشور را از موضوع اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق منصرف کنند و در این مسیر از بکارگیری اهرم داعش هم ابا نکردند.

آمریکایی ها خالق و موسس خطرناک ترین گروه های تروریستی در منطقه هستند، بطوری که به اذعان هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین و دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا ، داعش ساخته و پرداخته سیا و وزارت خارجه آمریکاست و حامیان منطقه ای آنان مانند عربستان و امارات هم آن را تامین مالی و تسلیحاتی کرده اند.

اکنون در حالی که هیولا در حال بیدار شدن است، این سوال مطرح می باشد که آیا آمریکا قصد دارد باردیگر از قبل داعش امتیازات جدیدی از دولت عراق بگیرد؟  برای گرفتن پاسخ این سوال باید منتظر سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به واشنگتن بمانیم که قرار است تا یک ماه آینده انجام شود.

 

نفس اژدهای فساد را بگیرید

مریم مسعود

 دادگاه مرد سایه و سردسته باند هزاردستان قوه قضاییه و ۲۱ همدست او را می‌توان یکی از مهمترین دادگاه‌های مبارزه با فساد در ۴۰ سال گذشته قلمداد کرد که در صورت تداوم، افزون بر هشدار به مفسدان اقتصادی نقش موثری در بازآفرینی اعتماد عمومی خواهد داشت.

در مورد پرونده «اکبر طبری» معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه با اتهام ده‌ها مورد ارتشا و پولشویی پرسش‌های متعددی در افکار عمومی وجود دارد که پاسخ شفاف، صریح و صادقانه مسئولان را می‌طلبد.

اصلی‌ترین پرسش این است که چرا فردی ۲۰ سال در پست‌های مهمی همچون مدیرکل امور مالی و معاون اجرایی این قوه به انواع مفاسد اقتصادی دست زده اما نهادهای نظارتی هیچ واکنشی نداشته‌اند.

دفتر طبری بر پایه مستندات دادستان، به بهشت مفسدان اقتصادی بدل شده و اعمال نفوذ این متهم در پرونده‌های متهمان اقتصادی و زدوبند با برخی صاحبان ثروت و قدرت اظهرمن‌الشمس بود؛ پس چگونه می توان باور کرد دوربین دستگاه های نظارتی فسادهای وی را رویت نکرده باشد؟

به باور عمومی، اگر دستگاه‌های نظارتی این تخلفات را ندیده‌اند یا خدای نکرده دیده و سکوت کرده‌اند، در ادامه دادگاه طبری باید پاسخگو باشند.

بی‌شک همانگونه که مسئولان این قوه نیز معتقدند، صیانت از سلامت تشکیلات قضایی، پیش شرط لازم در مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده و خانه‌تکانی در نهادهای نظارتی قوه قضاییه و بکارگیری افراد پاکدست و کاردان در راس آنهاست …

اصلاح ساختاری، شفاف‌سازی پرونده‌ها، برخورد قاطع با قضات خلافکار و متخلفان حتی در بالاترین رده‌ها و انتشار آرای پرونده‌های کلان فساد در سامانه‌های اطلاع‌رسانی دستگاه قضا از دیگر مولفه‌های موفقیت در این مسیر است.

از سوی دیگر مبارزه با فساد باید پیگیرانه و مداوم باشد و دایره نظارت، همه صاحبان قدرت را دربربگیرد تا هیچیک تصور مصونیت در برابر قانون نداشته باشد و مدیر خلافکار حتی از سایه خود بترسد.

بدیهی است تسامح در این راه، هم بارقه‌های امید و اعتماد عمومی را که با محاکمه این باند فاسد زنده شده است، می‌میراند و هم انگیزه خدمتگزاران پاکدست دستگاه قضایی را کاهش داده و چه بسا برخی را برای افتادن در ورطه این دام، وسوسه کند.

همسویی قوا؛ راه مهار مفسدان دانه‌درشت

البته برخورد با فساد از وظایف اصلی دستگاه قضاست اما نقش موثر قوای دیگر را نمی‌توان نادیده گرفت. شاخص اصلی مبارزه با مفسدان اقتصادی برخورد با دانه‌درشتان است و در صورت هماهنگی قوای سه‌گانه، هیچ منطقه ممنوع و خط قرمزی در این راه نخواهد بود.

ترازوی سنجش این دستگاه‌ها در مبارزه نفسگیر با فساد اقتصادی، برخورد قاطع با سرچشمه‌های فساد و به تعبیر عام، قطع دست مفت‌خوران بین‌المال و «شتردزدان» است به جای «تخم‌مرغ‌دزدان».

این نکته مهمی است که رهبر معظم انقلاب از ۲۰ سال پیش بر آن تاکید کرده‌اند.

برپایه فرمان هشت‌ماده‌ای «در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. مسئولان سه قوه به جای پرداختن به ریشه‌ها و ام‌الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهای کوچک نروند و نقاط اصلی را رها نکنند» (۱).

رهبر انقلاب فساد اقتصادی را «اژدهای هفت سر افسانه‌ها» می‌دانند که «یک سرش را بزنید با سرهای دیگر حرکت می‌کند» (۲).

حساسیت رهبر معظم انقلاب در مورد فساد به اندازه‌ای است که در بیشتر سخنرانی‌ها درباره لزوم برخورد قاطع و جدی با آن هشدار می‌دهند.

ایشان نوزدهم بهمن ۱۳۹۶ حرف دل مردم را شکایت از فساد و تبعیض دانسته و تاکید کردند «مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می‌کنند اما از فساد و تبعیض شکوه دارند و آن را تحمل نمی‌کنند. بنابراین مسئولان هر سه قوه باید به طور جدی با فساد مبارزه کنند» (۳).

۱۰ روز بعد (بیست و نهم بهمن ۱۳۹۶) ایشان درباره تحقق نیافتن عدالت فرمودند: در مورد عدالت ما عقب مانده‌ایم؛ در این تردیدی نیست. خودمان اعتراف می‌کنیم و باید از خدای متعال و از مردم عزیز عذرخواهی کنیم(۴).

شوربختانه نصایح رهبر انقلاب درباره برخورد با مفاسد اقتصادی بویژه دانه‌درشت‌ها به طور شایسته و بایسته اجرا نشده و بنابراین فساد به سبب ضعف برنامه‌ریزی و برخورد مدبرانه و قاطعانه، ابعاد تازه و گسترده‌تری یافته است.

بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی شفافیت که شاخص ادراک فساد را در کشورهای مختلف اندازه‌گیری می‌کند، جایگاه ایران در سال ۲۰۱۷ بین ۱۷۶ کشور، ۱۳۰ بود که متاسفانه در سال ۲۰۱۸، به ۱۳۸ رسید(۵).

البته بر پایه آمارهای بین‌المللی، فساد اداری چالشی جهانشمول است و برای کاهش آن و تقویت ثبات و اعتماد عمومی به دولت‌ها، اقدام‌هایی مانند اعمال حاکمیت قانون، برابری و عدالت برای همگان، شفاف‌سازی مجوزهای کسب‌وکار، نظارت رسانه‌ها و مردم بر حکومت، اعمال جریمه‌های سنگین برای ارتشا، افشای روش‌های فساد و ارتقای آگاهی عمومی پیشنهاد می‌شود.

کره جنوبی، از نمونه‌های موفق اجرای این توصیه‌ها، مراکز شفافیت بین‌المللی، شهروند- بازپرس و مرکز مطالعات ضدفساد را تشکیل داده است.

اصلاح ساختاری، شفاف‌سازی قراردادهای دولتی، بهبود روند اعطای مجوزها و گسترش رسانه‌ها برخی راهکارهای گرجستان در این مسیر بوده که رتبه این کشور در ۱۰ سال گذشته را حدود ۱۰ برابر بهبود بخشید.

تدوین قوانین مناسب، استقرار نهادهای نظارتی در بخش‌های مختلف، تقویت قوانین مبارزه با پولشویی و مبارزه با منافع حاصل از جرم از اقدام‌های انگلیس در مبارزه با فساد است.

قانون «حمایت از سوت‌زنان» برای حمایت از رسواکنندگان مفسدان اقتصادی در اوگاندا بجد دنبال می‌شود و پنج درصد درآمد ناشی از جریمه‌های اقتصادی به آنان اختصاص می‌یابد. افرادی که هویت سوت‌زنان را افشا کنند به پنج سال زندان و جرایم نقدی محکوم می‌شوند.

رسیدگی سریع به پرونده‌های فساد، اعمال مجازات سخت، ایجاد پایگاه متمرکز اعلام دارایی مسئولان و اعطای پاداش به افشاکنندگان مفاسد از طرح‌های مالزی است.

 

قوانین مبارزه با فساد در ایران

همزمان با فربه شدن اژدهای فساد، گام‌هایی از سوی سه قوه برداشته شده اما به علل گوناگون هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

قانون «اعاده اموال نامشروع مسئولان»، طرح «شفاف‌سازی حقوق و رسیدگی به اموال مسئولان» و لایحه «مدیریت تعارض منافع در خدمات دولتی» در چند سال اخیر تدوین و تصویب شده اما کاملا پیاده نشده است یا در شرف اجرا قرار دارد.

لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات دولتی، همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی را به شفافیت سازمانی و اطلاعات اقتصادی ملزم کرده و پاداش‌هایی برای «سوت‌زنان» در نظر گرفته است.

آیین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان نیز در ۲۱ ماده و هشت تبصره نوزدهم تیرماه ۱۳۹۸ از سوی رییس قوه قضاییه ابلاغ شد که بر اساس ماده ۱۲ مسئولان باید فهرست درآمد و دارایی‌های خود را در سامانه‌ای تعیین شده، ثبت کنند.

با گذشت یک سال از این ابلاغ اکنون زمان مناسبی برای گزارشدهی درباره اجرای این قانون است.

همچنین به نظر می‌رسد برخی مصوبات مانند قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان باید اصلاح و دایره شمول آن اموال و دارایی‌های بستگان سببی و نسبی مسئولان را نیز دربرگیرد.

فساد اقتصادی علاوه بر آسیب به بیت‌المال، مانع اصلی بر سر راه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و در یک کلام، «جهش تولید» در دهه عزت و عدالت است و سد مستحکمی در برابر پیشرفت همه‌جانبه بویژه دستیابی به افق چشم‌انداز بیست ساله قلمداد می‌شود.

در شرایطی که مردم، مشکلات ناشی از تحریم خارجی و برخی مانع‌تراشی‌ها و سنگ‌اندازی‌های داخلی را با امید به فردای بهتر تحمل کرده‌اند، آفت مفاسد اقتصادی به تعبیر رهبر انقلاب، برای مردم قابل تحمل نیست و پاشیدن نمک بر زخم آنان است.

بنابراین برای برون‌رفت از این وضع، عزم جزم همه دستگاه‌های کشور در مبارزه قاطع و بدون محدودیت و ممنوعیت با مفسدان اقتصادی لازم است.

با اجرای موثر و پیگیرانه راهکارهای مبارزه با فساد بخش مهمی از مشکلات اقتصادی رفع و اعتماد عمومی به میزان چشمگیر بازسازی می‌شود.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور