پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارشی از وضعیت دریافتی ها از خلافی پارکینگ در ساخت و سازهای بیرجند/ رسوب میلیاردی اعتبارات پارکینگی

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده / شنیده ها از رسوب ده ها میلیارد ریال درآمد شهرداری از بخش پارکینگ در حساب شهرداری بیرجند حکایت دارد. این رقم که مبلغ کمی هم نیست از محل جرائم کسری پارکینگ به حساب شهرداری واریز شده اما دریغ از اندکی کوشش و تلاش جهت تأمین پارکینگ در این شهر. علی رغم وجود این رقم در حساب شهرداری بیرجند متأسفانه در جهت هزینه کردن این بودجه اقدامی نشده و با توجه به رشد قیمت‌ها و تورم، این رقم کارکرد سال گذشته را ندارد و حداقل به نصف کاهش یافته است.
شهر بیرجند در خیابان های مرکزی مانند مدرس، طالقانی، شهدا، شهید منتظری و میدان امام(ره) با کمبود پارکینگ دست و پنجه نرم می‌کنند اما شهرداری فارغ از این موضوع فقط به اخذ جریمه کمبود پارکینگ از مالکان ساختمان های مسکونی و تجاری بسنده کرده است. شهرداری در سال گذشته به ازای کمبود هر پارکینگ از مالکان در نقاط مختلف شهر از 5/2تا ۲۰ میلیون تومان جریمه دریافت کرده است. هزینه نکردن مبالغ دریافتی و رسوب کردن در حساب شهرداری از دلایل انحراف حداقل ۳۰ درصدی شهرداری بیرجند از بودجه مصوب است. یک شهروند بیرجندی در این باره گفت: جمعیت شهر بیرجند نسبت به سالیان گذشته رشد قابل توجهی داشته است اما خیابان ها و معابر اصلی و پر تردد شهر همان خیابان ها و معابر چند ده سال گذشته است و عرض کم خیابان ها و کثرت رو به افزایش تعداد خودروها با توجه به مرکزیت استان، مشکلات عدیده ترافیکی را به ویژه در بحث پارکینگ برای شهروندان و سایر هم استانی ها و هموطنان در سطح شهر ایجاد کرده است. قربانی افزود: در خیابان های جمهوری اسلامی، حکیم نزاری و شهدا و حتی مطهری که در محدوده بازار بیرجند واقع است مشکل کمبود فضا برای پارکینگ بیداد می کند و مردم برای توقف های کوتاه مدت خود در حاشیه این خیابان ها واقعا مشکل دارند و وقتی هم براساس ضرورت و به ناچار موفق به پارک خودرو در محل ممنوعه و آنهم تنها برای چند دقیقه می شوند، از سوی مأمورین راهنمایی و رانندگی، بدون توجه به اصل مشکل کمبود فضای پارکینگ در شهر بلافاصله با قبض جریمه روبرو می گردند که در شرایط بد اقتصادی امروز واقعا مشکلات را صدچندان می کند.

کمبود فضا برای پارک خودرو، شهروندان را وادار به تخلف می کند
یک شهروند دیگر گفت: کمبود فضای پارکینگ در اکثر خیابان های اصلی شهر از جمله طالقانی، مدرس و… باعث می شود تا مردم از روی ناچار برای دقایقی کوتاه مرتکب تخلفاتی همچون پارک دوبل و توقف در محل های ممنوعه شوند که علاوه بر مضاعف شدن مسائل ترافیکی، میان مردم و پلیس به عنوان مجری قانون نیز ایجاد تنش و اصطکاک می کند. مرادی اضافه کرد: باید مسئولین و مدیران شهری پاسخگوی نیاز شهر و شهروندان به پارکینگ در نقاط پر تردد و پرترافیک شهر باشند و پلیس هم در این شرایط سخت مدارا و راهنمایی را در اولویت کار قرار دهد و در مواردی که امکانش وجود دارد با جریمه بر مشکلات شهروندان قانونمندی که بعضا ناچار به توقف های اجباری دو سه دقیقه ای می شوند اضافه ننماید.

مبالغی که بابت پارکینگ از شهروندان اخذ می شود
صرف تأمین پارکینگ عمومی می شود
یکی دیگر از شهروندان هم گفت: در مواقعی که برای پایان کار به شهرداری مراجعه می شود دوستان در صورت عدم تأمین پارکینگ از ما مبالغ قابل توجهی دریافت می کنند که قطعا باید این مبالغ که در مجموع ارقام کمی هم نیست برای تأمین پارکینگ در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد و گره های شهر و شهروندان از این طریق باز شود. حسینی تصریح کرد: فضاهایی که به عنوان پارکینگ عمومی برای خودروهای شهروندان در سطح شهر در نظر گرفته می شود پاسخگوی نیاز نیست و در بسیاری از خیابان های مهم شهر از جمله جمهوری اسلامی، طالقانی، مطهری، حکیم نزاری، منتظری، شهدا و مدرس با مشکل فضا برای پارک خودروها روبرو هستیم و جا دارد شورا و شهرداری این موضوع مهم را با جدیت پیگیر شوند.

پارکینگ طبقاتی در حکیم نزاری، میدان امام(ره)
و مدرس احداث می شود
معاون عمرانی شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه برای رفع مشکل کمبود پارکینگ در سطح شهر بیرجند پیگیر اجرای برنامه های بزرگی هستیم، گفت: در خیابان حکیم نزاری و در محل پارکینگ موجود در این خیابان، پارکینگ طبقاتی احداث خواهد شد و ان شاءا… کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه در اولین فرصت به زمین زده خواهد شد که امیدواریم تا پایان تیرماه جاری به مناقصه برود و ان شاءا… عملیات اجرایی آن در ماه آینده آغاز می شود.
مهندس عدل افزود: در میدان امام خمینی(ره) نیز احداث یک پارکینگ طبقاتی را در محل پارکینگ موجود در دستور کار داریم و تهیه طرح و اسناد آن را پیگیر هستیم و تلاش خواهیم کرد عملیات اجرایی را همزمان با عملیات اجرایی پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری آغاز نماییم. وی اضافه کرد: علاوه بر این ها در خیابان مدرس زمینی 700مترمربعی با کاربری پارکینگ داریم که هم اکنون نیز به عنوان پارکینگ مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد البته مساحت این زمین برای احداث پارکینگ طبقاتی کافی نیست و لذا پیگیر تملک دو ساختمان همجوار آن هستیم که چنانچه توافق حاصل گردد، پارکینگ طبقاتی را در این محدوده احداث خواهیم کرد.

تملک املاک برای پارکینگ به ویژه در جمهوری اسلامی در دستور کار است
مهندس عدل تصریح کرد: برنامه های بزرگ دیگری نیز در راستای تملک املاک برای احداث پارکینگ به ویژه در خیابان جمهوری اسلامی در دستور کار شهرداری قرار دارد که اطلاعات بیشتر در این خصوص متعاقبا به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور