پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارشی از وضعیت تولید در خراسان جنوبی/ تعطیل یا تعدیل؛ راه سومی نداریم

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / باید پذیرفت که ورود به عرصه تولید و ایجاد اشتغال در شرایط فعلی کشور یک ریسک است، ریسکی که شاید خیلی از افرادی که امکان سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارند حاضر به پذیرش آن نیستند و به گواه خیلی از بزرگان، فعالیت در عرصه تولید و اشتغال زایی با وجود اعمال تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشورمان و لزوم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری در حد عبادت است و تولیدکنندگان باید مورد حمایت قرار گیرند تا مسائل و مشکلات، عزم و اراده آنها را در این عرصه تضعیف نکند و عطای کار را به لقایش نبخشند که قطعاً تبعات خوبی نخواهد داشت.
نمی‌توانیم معجزه کنیم…
یکی از مدیران واحدهای تولیدی کوچک گفت: در اینکه حقوق کارگران افزایش می یابد حرفی نیست و خوب است اما وقتی تمامی هزینه‌های بخش تولید افزایشی چند ده درصدی، ۱۰۰ درصدی و حتی بیشتر پیدا می کند فشار زیادی به خصوص بر کارگاه های کوچک ۵ و ۱۰ نفری وارد می‌شود. وی افزود: ما در شرایط نابرابر باید با تولیدکنندگان استان‌های برخوردارتر رقابت کنیم و در حالی که درآمد ما با توجه به شرایط استان و محرومیت‌ها و درآمد پایین مردم و تورم و … کمتر شده اما هزینه های مختلف از جمله حقوق و بیمه کارگران و سایر هزینه‌ها همه افزایش آنچنانی داشته و حال در چنین شرایط سختی چه راهی جز تعدیل نیرو و یا تعطیل شدن واحد تولیدی برای ما باقی می ماند مگر می توان معجزه کرد و ادامه فعالیت داد؟!
مشکلات تولیدکنندگان استان مضاعف است
یک تولیدکننده دیگر گفت: اینکه دولت این هزینه‌ها را افزایش داده و برای تمام کشور به طور یکسان ابلاغ می‌کند درست نیست ما باید مواد اولیه خود را با هزینه های سنگین حمل و نقل به استان منتقل کنیم و در ادامه نیز با توجه به اشباع بازار استان هزینه حمل و نقل تولیدات خود را به بازار سایر نقاط کشور متحمل شویم و با رقبا که این هزینه ها را ندارند رقابت کنیم و به ناچار قیمت را هم نمی‌توانیم آن طور که باید بالا ببریم و حال با این وضعیت چگونه باید متحمل هزینه‌های مضاعف شویم.
تعطیلی یا تعدیل نیرو؛ راه سومی نداریم
وی تصریح کرد: به ناچار باید عذر نیروهای خود را بخواهیم و تعدادشان را کاهش دهیم و یا کارگاه را تعطیل کنیم، به نظر می رسد تصمیم گیرندگان با زبان بی زبانی به من تولیدکننده می گویند سرمایه ات را تبدیل به نقد کن و در بانک پس انداز نما و بدون دردسر سودش را از بانک دریافت کن…
وی افزود: درصد بالایی از کارفرماها با توجه به این مشکلات تعدیل نیرو کرده اند و یا روزهای حضور نیروهای شان را به ناچار و حتی با توافق آنها در لیست بیمه کاهش می دهند تا از پس هزینه ها برآیند و بتوانند ادامه کار دهند و کارگران هم به ناچار می پذیرند اما آیا این درست است؟
یکی دیگر از تولیدکنندگان با بیان اینکه دولت در این استان دورافتاده و محروم به من تولید کننده کوچک چه تسهیلات ویژه ای می دهد که هزینه های من را هم طراز با تولیدکننده استان برخوردار افزایش می‌دهد آیا واقعا هزینه ها در همه جای کشور با کار کارشناسی و انجام بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد؟ آیا نباید شرایط برای استان هایی که به دلیل دور افتادگی و محرومیت، هزینه ها و مشکلات بیشتری دارند متفاوت باشد و تسهیلات ویژه‌ای برای تولیدکنندگان این نقاط در نظر گرفته شود؟! وی با بیان اینکه گویا همه دست به دست هم داده‌اند تا واحدهای تولیدی کوچک را زمین بزنند، افزود: آیا این روند با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و شرایط خاص کشورمان در تضاد نیست. وی اضافه کرد: قطعاً با این روند نمی‌توانیم ادامه بدهیم و یا باید اعلام ورشکستگی نموده و کار را تعطیل کنیم و یا تعدادی از نیروهای خود را از کار بیکار کنیم.
حمایت خوبی از بخش تولید در استان شاهد هستیم
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در این باره گفت: البته در اینکه دولت، استانداری، صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک ها و تمامی دستگاه های مرتبط از بخش تولید حمایت جدی دارند شکی نیست و من به عنوان نماینده بخش تولید در کارگروه‌ها و جلسات مختلف شاهد این دیدگاه حمایتی و دلسوزانه هستم اما در بحث افزایش دستمزد و هزینه بیمه که خارج از اختیارات این کارگروه هاست برخی واحدهای تولیدی با توجه به شرایطی که دارند با مشکل روبه‌رو هستند با این حال در بخش‌های دیگر از جمله تقسیط بدهی ها، تسهیل شرایط، اخذ تسهیلات، تأمین زیرساخت‌ها و… حمایت خوبی را از بخش تولید در استان شاهد هستیم.
دولت در ابلاغ هزینه ها خیلی ملاحظه واحدهای کوچک را نمی کند
امینی افزود: دولت هزینه‌های مربوط به خود را افزایش می‌دهد و حقوق و هزینه بیمه و سایر هزینه هایی که از سوی دولت به صورت قاطعانه اعلام می‌شود و خیلی هم ملاحظه واحدهای کوچک را نمی کنند این واحدها را که نمی توانند این وضعیت را تحمل کنند با مشکل روبرو می نماید و آنها متحمل خسارت می‌شوند.
وی اضافه کرد: این شرایط شاید برای واحدهای بزرگی که محصولاتشان کشش بازار را دارد و جزو اقلام ضروری و مورد نیاز مردم محسوب می شود چندان ایجاد مشکل نکند اما واحدهایی که تولیدات آنها برای مردم غیر ضروری به حساب می‌آید و در فضای شدید رقابتی تولید می‌شود و به همین خاطر نمی تواند افزایش قیمت و تولید داشته باشد واقعا تحت فشار قرار می دهند و حتی خطر تعطیلی آنها را تهدید می‌کند.
برخی صحبت‌ها جنبه رسانه‌ای دارد
وی اضافه کرد: ۲۰ سال است که عنوان می‌شود باید هزینه‌های دولت بر حسب شرایط مناطق مشخص و ابلاغ گردد اما در عمل هیچ اتفاقی نمی افتد و به نظر می رسد برخی صحبت‌ها بیشتر جنبه رسانه‌ای دارد و اجرایی نمی شود. نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سال قبل با توجه به تورم شدید و ارزش پول ملی، دولت و مجلس پیگیر افزایش حقوق کارکنان و کارگران شدند هر چند که حقوق فعلی کارگران هم نمی‌تواند هزینه‌های زندگی نسبتاً مناسب را تامین کند.
درآمد واحدهای تولیدی چقدر بالا رفته
که افزایش هزینه‌ها را جبران کند
امیرحسنخانی افزود: کسانی که خدمتی ارائه می‌کنند به تناسب تورم قیمت خود را بالا می‌برند اما کارگران و کارمندان که حقوق ثابت می گیرند با مشکل روبرو هستند البته نظر بر این بود که کسانی که حقوق کمتری می گیرند افزایش حقوق بیشتری داشته باشند.
وی اضافه کرد: همان زمان هم ما و برخی نمایندگان با توجه به اینکه افزایش حقوق، افزایش هزینه بیمه را نیز در پی دارد، گفت: اینکه کارفرمایان و تولیدکنندگان این افزایش حق بیمه را با توجه به افزایش حقوق چگونه می‌خواهند تامین کنند و از آنجا که به طور میانگین باید برای هر کارگر یک میلیون تومان اضافه بپردازند با مشکل روبرو خواهند شد و مگر سود و درآمد واحدهای تولیدی چقدر بالا رفته که بتواند جبران این هزینه ها را کند.
هزینه های سنگین حمل و نقل مزید بر علت است
این نماینده مجلس گفت: این مشکل به ویژه در استان ما که به دلیل بعد مساحت، هزینه‌های حمل و نقل آن سنگین‌تر است مضاعف می‌شود، تولید کننده ما یک بار باید برای آوردن مواد اولیه هزینه حمل و نقل بدهد و یک بار هم برای ارسال تولیدات خود باید هزینه‌ای بپردازد و این‌ها مزید بر علت شده و به تولید کنندگان استان فشار می آورد. وی اضافه کرد: دولت مشوق هایی را در نظر گرفت و حتی پرداخت حق‌بیمه برخی واحدها را تقبل کرد که به برخی پرداخت شد و به برخی نیز پرداخت نشد و ادامه پیدا نکرده و همه تولید‌کنندگان را نیز شامل نمی‌شد و واحدی که نیروی جدید می‌گرفت مدنظر بود که همان هم بعضاً پرداخت نمی‌شود.
قوانین در خراسان جنوبی حداکثری اجرا می‌شود
امیرحسنخانی اظهار کرد: بارها عنوان کرده‌ام که نسخه ای که برای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و پیچیده می شود نباید برای بیرجند بپیچند ضمن اینکه در استان محروم خراسان جنوبی قانون مند تر از همه جا عمل می‌شود و حداکثر قانون را اجرایی می‌کنند و لذا تولیدکنندگان در تنگنا قرار می گیرند و اگر تدبیری اندیشیده نشود در این استان که هزینه‌های بیشتری برای تولید به تولیدکننده تحمیل می گردد تولیدکنندگان با چالش جدی روبرو می شوند. وی افزود: به نظر من در کل استان باید مشوق‌هایی برای تولید کنندگان در نظر گرفته شود و نسخه هایی که در مرکز می پیچیدند نباید برای تمام نقاط یکسان باشد، در بخش‌های دیگر هم وضعیت این گونه است در بحث منابع طبیعی همان دیدگاهی که در استان‌های شمالی کشور اعمال می شود را در استان کویری ما اعمال می کنند و لذا به عنوان مثال در بحث احداث مسکن محرومان در استان وسیع و کویری خراسان جنوبی با مشکل کمبود زمین روبرو می شویم و این به کوتاهی ما مدیران بر می گردد.
مگر وقتی کرایه تاکسی بالا می‌رود مردم سوبسید می گیرند؟
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: افزایش حقوق کارگران و حق بیمه امر جدیدی نیست و هر ساله وجود دارد. بیمه هم جزئی از حقوق است که ۷ درصد سهم کارگر و ۲۳ درصد سهم کارفرما است و کارفرمایان باید خود را با این تصمیمات کشوری که قانون مجلس است وفق دهند و پیش‌بینی‌های لازم را برای این گونه موارد داشته باشند. شهرکی افزود: علاوه بر این قیمت تولیدات واحدهای تولیدی نیز افزایش داشته و این موارد همپوشانی دارد و همه این بخش‌ها باید با هم دیده شود مگر وقتی کرایه تاکسی بالا می‌رود به مردم سوبسید می‌دهند؟
واحدهایی که مشکل دارند می‌توانند مراجعه کنند
وی گفت: با این حال چنانچه واحدهای تولیدی واقعا با مشکل روبرو هستند می‌توانند با مراجعه به سازمان پیگیر مشکلات خود شوند البته قوانین کشور عوض نمی شود اما می توان از کانال های دیگر پیگیر مشکلات شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور