پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارشی از سفر یک روزه معاون رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی/ خداتون رو شکر کنید

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / جلسه شورای اداری استان پنجشنبه گذشته با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد و آمار و ارقام ارائه شده از سوی مدیران استان در بحث پست های خالی چندان مورد تایید معاون رئیس‌جمهور قرار نگرفت و وی در کل وضع استان را از این حیث بهتر از میانگین کشور دانست.
۴۴ درصد پست بلاتصدی در ۹۳ دستگاه اجرایی استان
استاندار خراسان جنوبی در ابتدای این جلسه با بیان اینکه این استان سومین استان پهناور کشور و به لحاظ جمعیت استان بیست و هشتم کشور می‌باشد، گفت: ۴۱ درصد جمعیت استان در روستاها و ۵۹ درصد در شهرها مستقر هستند. معتمدیان افزود: ۹۳ دستگاه اجرایی استان در مجموع ۳۶ هزار و ۷۳۴ پست سازمانی مصوب دارند که ۴۴ درصد بلاتصدی است، جمعیت شاغل دستگاه های اجرایی استان نیز ۳۲ هزار و ۴۱۱نفر است که ۳۹ درصد را بانوان و ۶۱ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند و از این جمع ۵۹ درصد رسمی، ۱۶ درصد پیمانی، ۱۱ درصد قراردادی و مابقی سایر وضعیت ها را دارند. وی اضافه کرد: ۸۹ درصد پست‌های مدیریتی استان نیز با تصدی و ۱۱ درصد بلاتصدی است و ۷۱ درصد این پست ها توسط آقایان و ۲۹ درصد توسط بانوان اشغال شده است ضمن این که ۵۱ درصد پست‌ها در دستگاه‌هایی که بودجه استانی دریافت می‌کنند با تصدی و ۴۹ درصد بلاتصدی می باشد.
با کمبود شدید نیرو مواجهیم
وی با ذکر اینکه از همان ابتدای تأسیس استان در ساختار اداری با کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم، گفت: بخشی از این کمبودها ناشی از سیاست‌های انقباضی در چارت سازمانی می باشد بخشی نیز به کمبود زیرساخت ها و محدودیت در بکارگیری نیروهای قراردادی و ضعف در جاذبه و امکانات رفاهی مربوط می‌شود که باعث شده نیروی انسانی خیلی رغبتی به استخدام در استان نشان ندهد و انتقال نیرو از سایر استانها به سختی انجام شود البته وزارتخانه ها و سازمان ها هم به استان کمتر توجه داشته‌اند و سهمیه نیروی کمتری به استان اختصاص داده‌اند و لذا دستگاه‌های استان به خصوص در شهرستان ها با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستند.
ضرورت صدور مجوز استخدام قراردادی
استاندار با اشاره به ۲۵۵ پست بلاتصدی در استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: در خصوص شهرستان ها با توجه به محدودیت قانونی و اعطای مجوز استخدام به مجتمع های اداری خواستار توجه بیشتری هستیم همچنین خواستار تشکیل کمیته‌ای با حضور نماینده استان، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه و سازمان امور اداری و استخدامی کشور برای بررسی و افزایش سهمیه استخدامی دستگاه هایی که امسال مجوز استخدام دارند هستیم. معتمدیان علاوه‌براین خواستار صدور مجوز استخدام قراردادی برای رفع مشکلات جدی استان در ارائه برخی خدمات در بعضی بخش‌ها شد.
لزوم مد نظر گرفتن فوق العاده خاص برای ماندگاری نیروها
در ادامه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز با بیان اینکه اگرچه خراسان جنوبی در گسترش دولت الکترونیک بهره‌مندی چندانی نداشته اما ظرفیت های خوبی دارد که توجه به این بخش ماندگاری جمعیت را در پی خواهد داشت، افزود: خراسان جنوبی با وجود داشتن مردمی قانع و کم طلب می تواند در بحث افزایش میزان رضایت مندی مردم به عنوان استان پایلوت مدنظر قرار گیرد ضمن اینکه اگر در راستای سلامت اداری به اهداف ابلاغی دولت پایبند باشیم مسائل این حوزه مرتفع خواهد شد. پور عیسی اضافه کرد: بر اساس آمار و ارقام دستگاه های ۲۴ گانه مشمول بودجه استانی در خراسان جنوبی ۴۹ درصد و دستگاه های مشمول بودجه ملی ۲۴ درصد پست بلاتصدی دارند که نیاز به نگاه حمایتی در توزیع همه جانبه سهمیه‌های استخدامی دارد. وی تصریح کرد: از آنجا که استان خیلی جاذبه اقامت ندارد باید فوق العاده خاصی برای ماندگاری حداقل نیروی کارآمد که اثربخشی بیشتری می تواند داشته باشد در استان در نظر گرفته شود.
دولت باید بار توسعه استان را به دوش بکشد
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه استان از بدو تأسیس در سال ۸۳ با خشکسالی ۲۰ ساله روبه‌رو شد و زندگی و جایگاه اقتصادی مردم تنزل یافت، گفت: در خیلی جاهای استان نان کارمندی خانواده‌ها را نجات داده است. افضلی با ذکر اینکه خراسان جنوبی استانی فرهنگی با صادرات کارمند است، افزود: پست ها در استان متناسب با توسعه جلو نرفته و در شهرستان های ایجاد شده ادارات لازم راه اندازی نگردیده و چارت تشکیلاتی در آنها شکل نگرفته و از آن جمله بخش پشتیبانی گمرک ماهیرود ۱۹ پست دارد که ۱۷ پست آن خالی است و با ۲ نیرو اداره می شود. این نماینده مجلس با ذکر اینکه سرمایه گذاری در استان زیرساخت می خواهد که ما نداریم و دولت باید بار توسعه را در استان به دوش بکشد، اظهار کرد: استان مغفول مانده و نیازمند توجه ویژه است.
اگر ظرفیت آموزش عالی و آموزش و پرورش را از استان بگیریم چیزی برایش باقی نمی ماند
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان این که محصول صادراتی استان معلم است و اگر این ظرفیت را از استان بگیریم چیزی برای آن باقی نمی ماند، گفت: بخشی از توسعه استان مربوط به مجموعه هایی است که این نیروی انسانی را تربیت می‌کند و آموزش عالی و آموزش و پرورش استان باید از این منظر مورد توجه ویژه قرار گیرند. دکتر خامسان با اشاره به اینکه از همین امسال تا ۱۴۰۰ تعداد ۱۱۹ نفر از هیئت علمی در استان بازنشسته می‌شود و با مشکل روبرو خواهیم شد، افزود: اگر فکری به حال دانشگاه نکنیم تا ۱۴۰۰ وضعیت ما بسیار ناگوار خواهد شد.
۴۶ درصد پست‌های مصوب اداره کل
راه و شهرسازی استان بلاتصدی است
مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز با ذکر اینکه زیرساخت‌های استان در بخش حمل و نقل نسبت به کشور وضعیت نامناسبی دارد، با اشاره به آمار نگران کننده تصادفات و تلفات ناشی از آن در استان گفت: تعداد پست های اداره کل راه و شهرسازی استان ۲۵۱ پست است که ۴۶ درصد آنها بلاتصدی می باشد. جعفری با اشاره به اینکه در شهرستان‌های زیرکوه، سرایان و خوسف و در مرکز استان ادارات شهرستانی ما حذف شده است، افزود: در مرکز استان خدمات شهرستانی در اداره کل ارائه می‌شود.
شهرستان‌های زیرکوه، سرایان، خوسف و مرکز استان
فاقد اداره راه و شهرسازی هستند
به گفته وی در مجموع طی برنامه های پنجم و ششم ۲۱۶ نفر خروجی نیرو و تنها ۳۸ نفر نیروی ورودی داشته‌ایم، در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۲۶۳ پست مصوب داریم که ۴۰ درصد بلاتصدی است و در اداره کل هواشناسی استان هم از ۱۱۵ پست مصوب ۶۸ درصد بلاتصدی می باشد، در اداره کل فرودگاههای استان هم با توجه به نیاز، تقاضای ۲۴ ساعته شدن ارائه خدمات را داریم که برای این منظور با کمبود نیرو روبرو هستیم.
صنایع استان از مزایای صنایع استان های مرزی بی بهره اند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم گفت: با وجود بازنشستگی ۴۰ نیرو از سال ۹۲ تاکنون مجوز استخدام نداشته‌ایم. شهرکی با اشاره به تأثیر امنیت پایدار استان مرزی خراسان جنوبی در امنیت کل کشور، تصریح کرد: متأسفانه این استان از مزایایی که به صنایع استان های مرزی اعطا می شود بی بهره است ضمن اینکه انتظار مجوز استخدام نیروهای بومی داریم.
۵۱ درصد پست مصوب بلاتصدی در
سازمان جهاد کشاورزی استان و دستگاههای تابعه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز گفت: ۶۴درصد پست های مصوب خدمات کشاورزی در استان بلاتصدی است. قوسی افزود: در مجموع از ۲۰۰۲ پست مصوب سازمان جهاد کشاورزی استان و ادارات تابعه حدود ۵۱درصد بلاتصدی می‌باشد.
مطالبات معوق ۱۰ میلیاردی بازنشستگان سازمان جهاد کشاورزی استان و دستگاههای تابعه
وی گفت: پایین بودن حقوق و مزایای کارکنان سازمان و دستگاههای تابعه، کمبود نیرو در مشاغل تخصصی و عمومی، کوچک دیده شدن ساختار سازمانی و پست‌های مصوب کارشناسی و مدیریتی، تغییر وضعیت نیروهای قراردادی و حجمی و یا طرحی شاغل به پیمانی و کاهش اختلاف حقوق دریافتی آنان در مقایسه با پرسنل رسمی و پیمانی، نداشتن نیرو در مشاغل خدماتی و نگهبانی و سرایداری، طولانی بودن فرآیند تغییر وضعیت استخدامی کارکنان از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی قطعی و یا رسیدگی به تغییر وضعیت استخدامی ایثارگران در سامانه کارمند ایران و تأخیر در پرداخت مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی بازنشستگان سال ۹۷ و ۹۸ از جمله مشکلات سازمان جهاد کشاورزی استان و دستگاههای تابعه می باشد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز در پایان این جلسه هدف از سفر به استان را تبیین سیاست‌های دولت ذکر کرد و گفت: اگر بخش هایی از مدیران و کارکنان در گوشه‌ای از کشور از سیاست های دولت مطلع نباشند ممکن است تعهداتی ایجاد ‌کنند که تحقق آنها برای دولت امکان‌پذیر نباشد و به نارضایتی مردم و ایجاد توقعات غیر قابل اجرا منجر گردد.
لزوم تجدیدنظر دستگاه‌ها و شورای توسعه
و برنامه ریزی استان در هزینه ها
انصاری افزود: اینکه مدام هزینه ایجاد کنیم و توقع داشته باشیم سازمان برنامه و بودجه آن را تأمین کند درست نیست و حتماً باید تجدید نظری در برنامه جاری دستگاه‌ها و اولویت بندی هزینه‌کردها در دستور کار قرار گیرد. وی به تنگناهای ایجاد شده در درآمدهای کشور اشاره کرد و با بیان اینکه سال دشواری را به لحاظ تأمین منابع دستگاه‌ها پیش رو داریم، اضافه کرد: نیازمند بازبینی و تجدیدنظر در هزینه‌ها هستیم که باید در دستگاهها و شورای توسعه و برنامه ریزی استان مورد توجه قرار گیرد.
با هر مجوزی که وزیر علوم برای استخدام هیات علمی
دانشگاه های استان بخواهد موافقت می‌کنیم
انصاری با ذکر اینکه استخدام هر نیروی انسانی سالانه ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان هزینه دارد، اظهار کرد: آیا در چنین شرایطی دولت می‌تواند منابع مالی و اعتبار لازم را برای استخدام همه نیروهای مورد نیاز تأمین کند. وی همچنین گفت: در حال حاضر همه مجوز برای استخدام می خواهند اما قبلا بر خلاف حالا چون اعتبارات بر اساس پست توزیع می شد دستگاه ها ترجیح می دادند ۶۵ تا ۷۰ درصد پست سازمانی را تکمیل و مابقی را با استفاده از همین پست ها پاسخگو باشند تا دریافتی نیروهایشان بالاتر برود اما حالا و با تخصیص اعتبار بیشتر برای استخدام بیشتر به سمت استخدام نیروی بیشتر رفته اند البته من نیاز برخی دستگاه‌های اجرایی به سهمیه های استخدامی و نیروی انسانی جدید را نفی نمی کنم. وی افزود: در خصوص دانشگاه های استان به جز دانشگاه علوم پزشکی هر مجوزی را که وزیر علوم برای استخدام اعضای هیات علمی بخواهد موافقت می‌کنیم اما برای کارمندان اداره دانشگاه‌ها درخواست‌ها را همانند سایر دستگاه‌ها بررسی می‌نماییم.
تکلیفی برای انتقال نیروهای استخدامی وجود ندارد
وی ادامه داد: به لحاظ قانونی مسئولیت نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی با وزارتخانه‌های مربوطه است و ما نمی توانیم به موضوع وارد شویم اما حاضریم مجوزهایی را که برای دستگاه‌ها صادر کرده ایم در اختیار استانداری قرار دهیم و در صورت نیاز و بنا به درخواست استانداری به موضوع ورود پیدا کنیم تا در صورت امکان از طریق وزارتخانه سهمیه بیشتری برای استان در نظر گرفته شود.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه وقتی نیرویی را برای پست سازمانی استخدام می‌کنیم تکلیفی برای انتقالش نداریم، گفت: موافقت با درخواست انتقالی نیرو باید زمانی صورت گیرد که دستگاه مرکزی نسبت به جایگزینی نیرو اقدام نماید و باید ابتدا سهمیه استخدام نیروی جایگزین اخذ شود و بعد با انتقال نیرو موافقت گردد.
همراهی می‌کنیم تا استان سهم درخوری
از استخدامی های دستگاه های ملی بگیرد
وی افزود: امسال و سال آینده حدود ۴۲ هزار نفر شامل ۲۵ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۷ هزار نفر از طریق آزمون فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها برای آموزش و پرورش کشور نیرو می گیریم. وی تأکید کرد: همراهی لازم را با استان خواهیم داشت تا دستگاه‌های ملی سهم درخوری از استخدامی‌هایشان را به استان اختصاص دهند. وی با بیان اینکه درخواست ها نباید بر مبنای اطلاعات غلط باشد، اضافه کرد: از سال ۹۲ تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص اعمال ماده ۵۰ و افزایش ۵۰ درصد برای استخدام نگرفتیم، تصمیمات در خصوص حقوق دستمزد را نیز به صورت عمومی می گیریم و بین دستگاه‌ها تبعیض قائل نمی شویم.
نیروهای استان به اندازه میانگین کشوری است
وی ادامه داد: برای مناطق مرزی پیشنهاد اصلاح قانون برنامه و بودجه در فوق العاده ها را به مجلس ارائه کردیم که کار کمیسیون مربوطه در مجلس در این خصوص طولانی شد و همان دستورالعمل قبلی را تصویب کرد و بعد کمیسیون مربوطه فعال شد. انصاری با ذکر اینکه خراسان جنوبی ۹۶ صدم درصد جمعیت کشور را دارد اما ۳۲/۱ درصد کارمندان دولت در این استان شاغلند و نسبت کارمندان بالاتر است، گفت: البته بحث گستردگی استان از چشم دولت دور نمانده است. وی با اشاره به اینکه تعداد نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی استان به اندازه میانگین کشور است، افزود: شما در استان ۵۷/۱ درصد نیروهای آموزش و پرورش و ۳۴/۱ درصد نیروهای بهداشت و درمان کشور را دارید که از میانگین کشوری بالاتر است.
خراسان جنوبی استانی نوپاست و آماده ایم نگاه
ویژه‌ای به این استان داشته باشیم
وی اضافه کرد: مدت زمان لازم برای شکل گیری یک استان بیش از ۳۰ سال است و لذا از نظر من خراسان جنوبی استانی نوپاست و ما آمادگی داریم نگاه ویژه‌ای به استان داشته باشیم و این را وظیفه خود می دانیم و پس از گذشت یک هفته تا ۱۰ روز نتایج برخی تصمیمات در راستای رفع مشکل نیروی انسانی استان به اطلاع شما خواهد رسید. به گفته وی در شهرهای زیر ۷۰ هزار نفر و بخش های زیر ۳۰ هزار نفر باید مجتمع اداری تشکیل دهیم که مجوز آن باید به استانداری داده شود.
انصاری همچنین گفت: برای استخدام سالانه ۳۰۰ نفر برای حفاظت محیط زیست به عمدتاً محیط بان توافق کرده‌ایم که استان هم می تواند پیگیر سهمیه خود باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور