پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارشی از سالن های ورزشی شمال شهر بیرجند/ سالن هایی که خاک می خورند

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / قبل از مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان روزنامه امروز خراسان جنوبی به همراه مدیرکل اسبق اداره کل ورزش و جوانان و تیم همراه بازدیدی از سالن های ورزشی شمال شهر داشت، سالن هایی که مربوط به ادارات دیگری همچون شهرداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش بود ولی گویا این ادارات فقط به ساخت سالن ها اکتفا کرده اند. در این سالن ها شاید در هر هفته چند ساعت باز می شود و عملا در قسمتی از شهر که اداره کل ورزش و جوانان دنبال زمین برای تأسیس سالن ورزشی و رفع مشکلات ورزشی منطقه شمال شهر می باشد سالن هایی از سازمان ها و ارگان های دیگر در این مناطق وجود دارد که فقط خاک می خورند و کسی به آن ها رسیدگی نمی کند. در این بازدید مهران سرپرست، مدیرکل اسبق قول هایی داد و ما این موضوعات را با حسن عزیزی، مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان هم مطرح کردیم. او تأکید کرد: ما هم آمادگی کامل داریم که در این زمینه همان موارد را ادامه دهیم و شمال شهر اولویت ما هم می باشد و در اسرع وقت جلسه ای با ادارات مربوطه خواهم گذاشت.
برنامه ها در سالن دیگری برگزار می شود
اولین سالنی که در شمال شهر از آن بازدید کردیم سالن ورزشی شهید فارابی (آموزش و پرورش) در انقلاب بود که هنگام ورود شاهد صحنه های خوبی نبودیم و از کف پوش تا سقف سرویس های بهداشتی وضع نابسامان و غیربهداشتی داشت که تا چند سال دیگر با عدم رسیدگی فقط مخروبه ای از آن باقی خواهد ماند. در این سالن فقط چند بازنشسته در حال بازی دوستانه والیبال با هم بودند و اظهار کردند که فقط آنها هستند که بازی می کنند و درب آن باز نمی شود. از مسئول سالن هم در زمینه چگونگی رسیدگی به سالن پرسدیم که عنوان کرد: بچه ها اصلا برای ورزش به اینجا نمی آیند و آموزش و پرورش اگر مراسم و مسابقه ای داشته باشد در سالن های دیگر خود که در مرکز شهر قرار دارد برگزار می کند. وی با بیان اینکه این سالن از نظر زیرساختی مانند آب، برق و گاز هم مشکل دارد، گفت: حتی شیشه های آن شکسته است و کسی نیست که آنها را تعویض کند و برای آنها مهم نیست. به گفتۀ وی حتی این سالن را به مزایده گذاشته اند ولی بخاطر مشکلات و هزینه هایی که دارد کسی آن را بر نمی دارد.
هزینه های بالایی می گیرند
سالن بعدی در انتهای کاظمیه (موسی بن جعفر) قرار دارد که مربوط به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد، در ابتدا که خواستیم وارد شویم درب آن بسته بود که بالاخره مسئول آن را پیدا کردیم و در را باز کرد. با وجود اینکه سالن تمیزی است ولی گویا در آن برنامه ای اجرا نمی شود مگر اینکه در سالی یک یا دو برنامه بزرگ وجود داشته باشد. هنگام ورود به این سالن چندین دختر را می بینیم که مقابل سالن ایستاده اند و هنگامی که دلیل آن ها را می پرسیم می گویند آماده ایم با مسئول سالن صحبت کنیم تا اگر می شود رایگان برای تمرین سالن را به ما بدهند. غلامی که تسهیلگر بهزیستی است و همراه این دختران می باشد، عنوان کرد: در این منطقه آسیب های اجتماعی فراوان وجود دارد و در نزدیکی اینجا به جز این سالن، سالن ورزشی دیگری وجود ندارد و از آنجایی که درآمد خانواده ها پایین است نمی توانیم با هزینه های بالا کار کنیم و دنبال این هستیم که سالن را رایگان برای تمرین والیبال به ما بدهند. مدیرکل اسبق ورزش و جوانان استان در این باره گفت: قول می دهیم که این سالن را با رایزنی برای شما هماهنگ کنیم و همچنین مربی رایگان برای آموزش والیبال هم در اختیار شما قرار دهیم و حتی اگر متقاضی در دیگر رشته ها هم باشند همکاری می کنیم و این دستور را به بازیار رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند برای پیگیری داد.
سانس صبح را هم پر کنید
سالن فجر انقلاب هم در موسی بن جعفر قرار دارد که مربوط به اداره کل ورزش و جوانان می باشد و در آن ورزشکاران اسکیت باز در حال تمرین هستند. به گفتۀ مسئول سالن سانس ها فقط صبح ها تعطیل است که مهران سرپرست، مدیرکل اسبق دستور می دهد در این ساعت ها هم حتما برنامه هایی گنجانده شود و با هیئت های مختلف صحبت شود.
بهانه های مختلف
سالن ورزشی غدیر هم محل بازدید بعدی ماست که از شهرداری است و در کارگران قرار دارد و با زمین خاکی و سالن های خاکی و کثیف مواجه می شویم و کودکان و نوجوانان بسیاری هستند که در کنار این سالن در زمین خاکی فوتسال آن در حال بازی برای خود بودند و در کنار پارک هم جوانانی سیگار به دست در حال گفت و گو بودند. سرپرست، مدیرکل اسبق ورزش و جوانان به کاظمی مسئول تربیت بدنی شهرداری بیرجند می گوید یک ماشین آتش نشانی بیاورید تا اینجا را برایتان تمیز کند.. در این سالن فقط گود باستانی آن فعال می باشد و سالن ورزش های رزمی آن خاکی و رها شده است و هنگامی که دلیل آن را از مسئول تربیت بدنی شهرداری پرسیدیم عنوان کرد: بخاطر سر و صدای ورزش باستانی که در این قسمت کسی نمی ماند. اما گویا داستان به نوع دیگری هم هست چرا که وقتی از افراد حاضر در سالن پرس و جو می کنیم می گویند اینجا اینقدر کثیف است که دیگر نمی توانیم بمانیم حتی گود باستانی را هم خود ما تمیز می کنیم و شهردای زیر بار تمیز کردن نمی رود. هنگامی که این مسأله را با مسئول تربیت بدنی شهرداری در میان می گذاریم با عصبانیت بیان کرد: ما رایگان اینجا را در اختیار آن ها قرار داده ایم خودشان باید تمیز کنند. در این باره هم یکی از مربیان پاسخ داد: در این منطقه کلا بدون حتی یک ریال شهریه کار می کنیم و اگر رایگان می دهند شرط هم این است که رایگان آموزش دهیم و هیچ پولی من مربی دریافت نمی کنم و مربی که در اینجا بدون هیچ شهریه و دستمزدی کار می کند می توانند لااقل مستخدم بیاورند تا اینجا را تمیز کند. بهانه بعدی شهرداری درباره مشترک بودن گود با سالن رزمی است که مدیرکل اسبق قول داد که این مشکل را برطرف کند. یک فرد مطلع هم گفت: شهرداری به جای اینکه کمک یار مردم باشد با سنگ اندازی ها نمی گذارد کاری انجام شود حتی 200 تومان نمی دهند تا مرشدی برای زورخانه گرفته شود چه برسد که به این سالن رسیدگی کنند تا دیگر رشته های ورزشی هم در آن فعال شود.
پاسخ ندادن ادارات
گفتنی است دررابطه با این موارد با ادارات مربوطه تماس هایی داشتیم که پاسخ داده نشد و مدیرکل اسبق ورزش و جوانان هم در این زمینه گفت حتی جواب قطعی به ما هم نداده اند و گزارش خود را چاپ کنید شاید بعد از دیدن گزارش در راستای پاسخگویی قدمی بردارند. نکته قابل اینجاست که علاوه بر این باشگاه ها و سالن هایی که رفتیم سالن های بیشمار دیگری چه از این ادارات و چه از سازمان های دیگر هم در شمال شهر وجود دارند که گویا هیچ فعالیتی ندارند و فقط بودجه ها را هدر داده اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور