پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

گزارشی از روند احداث 10 ایستگاه برداشت آب شرب از محل بنگاه خیریه آبلوله بیرجند / سقاخانه های تشنه

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / احداث ۱۰ سقاخانه و ایستگاه برداشت آب شرب در سطح پارکها و فضای سبز شهر بیرجند از محل موقوفه بنگاه خیریه آبلوله طرحی بود که از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه مطرح و اجرایی گردید البته یکی از این سقاخانه ها در پارک نیلوفر از مدت‌ها پیش به بهره برداری رسیده است و ساختمان اکثر سقاخانه های دیگر نیز آماده است.
تقاضای تسریع در راه‌اندازی سقاخانه ها را داریم
یکی از شهروندان در این باره می‌گوید: این اقدام که از سوی اوقاف و امور خیریه پیگیری شد قابل تقدیر است و از آنجا که اکثریت شهروندان بیرجندی به خصوص ساکنین شمال شهر از دستگاه های تصفیه آب در منازل شان محروم هستند قطعا مورد استقبال است. وی می افزاید: متأسفانه در حالی که ساختمان این سقاخانه ها در نقاط مختلف شهر آماده است اما دلیل عدم نصب شیر برای استفاده از این مکان‌ها را نمی‌دانم و جا دارد که در این خصوص تسریع شود.
افراد سودجو و شیرهای چشم الکترونیک
شهروند دیگری می‌گوید: از مجموع سقاخانه وعده داده شده در حال حاضر تنها سقاخانه پارک نیلوفر در خیابان نیلوفر به بهره‌برداری رسیده است به یاد دارم که آن اوایل شیرهای پیشرفته مشهور به چشم الکترونیک برای این سقاخانه نصب شده بود که متأسفانه برخی افراد سودجو اقدام به باز کردن و بردن شیرها نمودند و اوقاف به ناچار از شیرهای معمولی برای این سقاخانه استفاده کرد. به گفته وی کیفیت آب این سقاخانه که ظاهراً از قنات وقفی روستای علی‌آباد لوله تأمین می‌شود خیلی خوب است و ما راضی هستیم و انتظار داریم که 9سقاخانه دیگر نیز زودتر به بهره‌برداری برسد تا شهروندان ساکن در نقاط مختلف بتوانند از آب تصفیه شده این سقاخانه ها برای شرب استفاده نمایند.
شستشوی خودروها از آب شرب وقفی
یک شهروند دیگر می گوید: متأسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به تابلوی نصب شده در محل سقاخانه پارک نیلوفر مبنی بر ممنوعیت استفاده از آب شرب این سقاخانه برای مصارف دیگر و از جمله شستشوی خودروها به راحتی آب شرب با کیفیت را که انتقال آن هزینه دارد برای شستشوی خودروهای خود استفاده می کنند که نه به لحاظ شرعی و اخلاقی و حتی نه به لحاظ قانونی توجیهی ندارد و درست نیست. وی می افزاید: ظاهراً راه‌اندازی سقاخانه های دیگر که آنها هم آماده است به لحاظ عدم همکاری برای اعطای امتیاز آب به تأخیر افتاده است که جا دارد پیگیری های لازم برای رفع این موانع صورت گیرد.
تهیه طرح احداث ایستگاه های برداشت
آب از محل موقوفه بنگاه خیریه آبلوله بیرجند
معاون بهره‌برداری اقتصادی موقوفات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این باره می‌گوید: با توجه به اینکه یکی از موقوفات شاخص سطح استان موقوفه بنگاه خیریه آبلوله بیرجند می باشد که برای تأمین آب شرب مردم بیرجند در سال ۱۳۰۲ و توسط ۲۰ نفر از خیرین و واقفین بیرجندی وقف گردیده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای عمل به تکالیف شرعی و قانونی و به تأسی از فرمایش امام راحل(ره) که می فرمایند: موقوفات باید به حال وقفیت باقی مانده و عمل به وقف شود، پس از مطالعه و انجام کار کارشناسی نسبت به تهیه طرح احداث سقاخانه (ایستگاه برداشت آب شرب) در سطح شهر بیرجند اقدام نمود. محمد درخشی می افزاید: پس از تصویب این طرح و تشکیل جلسه و تنظیم تفاهم نامه با شهرداری در خصوص اختصاص مکان های مناسب برای این منظور با همکاری و مساعدت شهرداری بیرجند و پس از جانمایی، عملیات اجرایی احداث سقاخانه ها را در سطح پارک ها و فضای سبز شهری آغاز کردیم.
یک سقاخانه در انتظار زمین
وی ادامه می‌دهد: از مجموع ۱۰ سقاخانه وعده داده شده یک سقاخانه هنوز جانمایی نشده و از ۹ سقاخانه دیگر عملیات بنای ۷ سقاخانه کامل شده و تجهیزات لازم شامل دستگاه تصفیه آب و سایر تأسیسات مورد نیاز خریداری و آماده نصب می باشد. به گفته وی یک سقاخانه نیز که بنای آن در روستای علی آباد لوله در حال احداث است حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک سقاخانه دیگر نیز که در پارک نیلوفر جانمایی شده بود به لحاظ اینکه مشکل تأمین آب نداشت و قرار بود آب آن از قنات روستای علی آباد لوله که موقوفه است تأمین گردد بلافاصله به بهره‌برداری رسید و مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت.
اخذ امتیاز آب
درخشی تصریح می کند: به جز سقاخانه پارک نیلوفر برای راه‌اندازی سایر سقاخانه ها نیازمند اخذ مجوز و امتیاز آب از شرکت آب و فاضلاب بودیم البته زمانی را نیز صرف تأمین تجهیزات و تأسیسات لازم کردیم و در سوم مهرماه سال گذشته اولین مکاتبه مبنی بر درخواست خرید امتیاز آب و یا انشعاب آب برای ۴ سقاخانه را با شرکت آب و فاضلاب انجام دادیم که از ما خواستند تا موافقت شهرداری را ارائه دهیم که انجام شد. وی می افزاید: در ۲۵ دی ماه ۹۷ نیز بنا به درخواست آب و فاضلاب ظرفیت سقاخانه ها را اعلام نمودیم. سپس در ۵ اسفند ماه ۹۷ آب و فاضلاب شهرستان اعلام هزینه کرد که با توجه به مطالبات خواستار پرداخت هزینه ها از این محل شدیم که در نهایت با مکاتبه و پیگیری‌های بعدی در ۱۷ اردیبهشت ماه جاری موافقت آب و فاضلاب اعلام شد و ما پیگیر اخذ مجوز از شهرداری برای آسفالت شکافی و انجام سایر عملیات اجرایی کار هستیم درخشی با ذکر اینکه در مجموع سقاخانه های در دست احداث ۹۸درصد پیشرفت فیزیکی دارد، می‌گوید: تلاش می‌کنیم تا ان شاءا… طی ۲ ماه آینده این سقاخانه ها را به بهره‌برداری برسانیم.
عدم استفاده از آب سقاخانه ها برای مصارف غیر شرب نیازمند فرهنگ سازی است
وی در خصوص بحث عدم استفاده آب شرب سقاخانه ها برای مصارف غیرشرب از سوی عده ای از شهروندان، تصریح می کند: جانمایی سقاخانه ها در پارک ها به گونه ای است که در حاشیه پارک و معابر قرار گیرد و دسترسی مردم به آنها آسان باشد و ما حتی مباحث ترافیکی را نیز مدنظر قرار داده ایم، ضمن اینکه تلاش شده تا سقاخانه ها در معرض دید باشد تا آب شرب آنها برای مصارف غیر شرب استفاده نشود و پارکبان ها نیز بر کار نظارت داشته باشند. وی می افزاید: البته تابلوهایی برای ممنوعیت شستشوی خودروها در محل نصب می شود با این حال برای جلوگیری از این مسائل نیازمند فرهنگ سازی نیز هستیم.
پس از امضای قرارداد و تأمین لوازم ظرف یک هفته
انشعاب ۶ سقاخانه مورد تقاضا وصل می شود
ندایی جوان مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بیرجند نیز در این خصوص می‌گوید: در پی درخواست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مبنی بر تأمین آب ایستگاه‌های برداشت آب یا همان سقاخانه های سطح شهر مجوز لازم صادر شده و پس از امضای قرارداد و تأمین لوازم مورد نیاز ظرف مدت یک هفته نسبت به اتصال انشعاب ۶سقاخانه مورد تقاضا اقدام خواهد شد و هیچ گونه مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور