پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

کمپ ترک اعتیاد یا شکنجه‌گاه؟/ وقتی معتادان برای رسیدن به سلامتی، کتک می‌خورند!

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از اقدامات غیرعلمی در برخی کلینیک‌های غیرقانونی ترک اعتیاد انتقاد کرد.

کمپ ترک اعتیاد یا شکنجه‌گاه؟/ اینجا معتادان برای رسیدن به سلامتی کتک می‌خورند!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  علی اسدی  معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، با اشاره به وضعیت اعتیاد در کشور، با بیان اینکه شیوع اعتیاد در مردان بیش از زنان است، گفت: بر اساس آمار‌ها تقریبا دو درصد جمعیتی که از سوی وزارت بهداشت مورد غربالگری قرار گرفته‌اند، نشانه‌هایی از اعتیاد را داشته‌اند. همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان متولی اعتیاد در کشور اعلام کرده است که بیش از دو میلیون معتاد در کشور وجود دارد.

شایع‌ترین مخدر‌های مصرفی در ایران

وی با بیان اینکه هنوز هم شایع‌ترین ماده مخدر مصرفی در کشور در سنین ۴۰ سال به بالا تریاک است، افزود: این درحالیست که مواد مخدر صنعتی در بین گروه‌های سنی نوجوانان و جوانان شایع شده است که در این حوزه مصرف آمفتامین‌ها و محرک‌هایی مانند شیشه و گل بیشترین شیوع را دارد. بر این اساس وزارت بهداشت برای پیشگیری از اثرات سوء اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و سنتی در مراکز خدمات جامع سلامت، مصرف‌کنندگان مواد مخدر، الکل، دخانیات و… را در سه سطح با خطر بالا برای کسانی که مصرف‌کننده هستند، با خطر متوسط برای کسانیکه در معرض مصرف قرار دارند و با سطح پایین برای کسانیکه در خانواده یا نزدیکان‌شان مصرف‌کننده مواد وجود دارد، غربالگری می‌کنیم.

وجود ۱۵۰ مرکز ترک اعتیاد دولتی در کشور

اسدی ادامه داد: در غربالگری سطح بالا یا پر خطر، مصرف‌کننده از سوی پزشک و روان‌شناس مورد ارزیابی و درمان قرار می‌گیرد. در سطوح بعدی نیز جنبه‌های پیشگیرانه و آموزشی را پیش می‌بریم. در مراکز جامع خدمات سلامت نیز پروتکل‌های پیشگیری سطح اول شامل آموزش و پیشگیری برای افراد در معرض خطر تعریف شده است. افرادی هم که گرفتار اعتیاد هستند، در صورتیکه خودشان تمایل داشته باشند، از سوی مراکز جامع خدمات سلامت به مراکز درمانی اعتیاد مانند کلینیک‌های متادون که بخشی از آن‌ها در حوزه دولت و بیمارستان‌ها است و با تعرفه دولتی کار می‌کنند و بخشی در حوزه بخش خصوصی قرار دارند، معرفی می‌شوند. باید توجه کرد که در حال حاضر ۷۰۰۰ مرکز ترک اعتیاد و کلینیک‌های متادون در کشور در بخش خصوصی داریم و بیش از ۱۵۰ مرکز دولتی ترک اعتیاد هم در کنار بیمارستان‌ها و مراکز دولتی کار می‌کنند که هم در زمینه مواد مخدر و هم در زمینه محرک‌ها اقدامات درمانی را انجام می‌دهند.

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه پروتکل‌های مراکز ترک اعتیاد سرپایی و کلینیک‌های متادون از سوی وزارت بهداشت تدوین و ارائه می‌شود، گفت: مسئولیت درمان در حوزه اعتیاد در کلینیک‌های متادون بر عهده حوزه درمان وزارت بهداشت است؛ بنابراین اگر ما در سیستم بهداشتی فرد مصرف‌کننده مواد را شناسایی کنیم، در صورت تمایل خودش، به مراکز درمانی معرفی و ارجاع می‌شوند.

ضرب‌وشتم یا ترک اعتیاد؟!

اسدی در ادامه صحبت‌هایش درباره به‌کارگیری برخی روش‌های نامتعارف و غیر اخلاقی مانند ضرب‌وشتم افراد معتاد برای سرعت بخشیدن به ترک اعتیاد، گفت: تاکید می‌کنم که وزارت بهداشت پروتکلی که در آن برای درمان فرد معتاد او را مورد ضرب و شتم قرار دهد، ندارد. وزارت بهداشت به مراکز MMT یا کلینیک‌های متادون که مراکزی سرپایی ترک اعتیاد هستند، مجوز ارائه می‌دهد. در این مراکز بیمار دارویش را دریافت کرده و می‌رود. این مراکز، مرکز نگهداری نیستند. در این مراکز پروتکل‌های وزارت بهداشت مورد توجه است و پزشک و روان‌شناس در آن‌جا مستقرند.


 


وی افزود: در عین حال مراکزی هم تحت عنوان کمپ‌های ترک اعتیاد وجود دارند که عمدتا باید مجوزشان را از سازمان بهزیستی دریافت کنند و در حوزه وزارت بهداشت نیست، اما بر اساس پروتکل‌های سازمان بهزیستی کار می‌کنند و روش‌های غیرمتعراف و غیر علمی در آن‌ها انجام نمی‌شود، اما کمپ‌هایی که غیرقانونی بوده و مجوز ندارند، ممکن است از چنین روش‌هایی استفاده کنند. مردم باید بدانند وقتی بیمارشان را به کمپی می‌برند، باید از مجوزدار بودنش مطمئن شوند. اگر مجوز داشت، بیمارشان را به این مراکز بسپارند، در غیر این صورت توصیه می‌کنم که هرگز بیمار معتاد را به این مراکز نبرند. متاسفانه تعداد زیادی مراکز ترک اعتیاد بدون مجوز ایجاد شده که مسئولیت جمع‌آوری‌شان هم با وزارت بهداشت نیست و نیروی انتظامی و وزارت کشور باید در این حوزه اقدام کنند. ما مسئول مرکزی هستیم که خودمان مجوزش را ارائه دهیم؛ بنابراین به مردم توصیه می‌کنم که به مراکزی که فاقد مجوز درمانی از وزارت بهداشت یا بهزیستی هستند، اعتماد نکنند؛ چراکه مداخلات غیر پزشکی و غیر علمی بسیاری در این مراکز اتفاق می‌افتد.

منبع:ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور