پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

کمبود های تکواندو کاران استان از زبان قهرمان کشور: امکانات محدود و خانه مشترک!

امروز خراسان جنوبی- قاسمی/تکواندو جزو رشته های ورزشی المپیکی است که چند سالی می شود استقبال چندانی از این ورزش نشده است و در خراسان جنوبی ورزشکاران اندکی داریم که مقام آوری داشته باشند فهیمه دره کی 29 ساله کسی است که توانسته نایب قهرمانی مسابقات تکواندو کشور را از آن خود کند. او در زمینه مشکلات این رشته می گوید: پتانسیل های بالایی داریم ولی امکانات خیلی محدود است که باعث می شود نتوان آنچنان که باید خود را نشان دهند و مهمتر اینکه خانه تکواندو انحصاری هیئت نیست و اجاره می دهند. در همین راستا با وی در زمینه مسائل و مشکلات این ورزش گفت و گو کرده ایم.
*از چه سنی به تکواندو علاقه مند شدید؟
از 10 سالگی وارد این رشته شدم و اتفاقی بود چون برای ثبت نام در رشته شنا رفته بودیم ولی متوجه شدیم اشتباه آمده ایم و رشته های رزمی در آنجا ثبت نام می کردند و من هم بعد از صحبت در رشته تکواندو ثبت نام کردم. و بیشتر هم در قالب مربی گردی و داوری فعالیت داشتم و دان 5 تکواندو را دارم و امسال هم خواستم خود را یک آزمایشی کنم و در مسابقات کشوری مقام دوم را کسب کردم همچنین در کنار مسابقات مبارزه ای تکواندو فدراسیون مسابقات قرآنی هم برگزار کرده بود که در آنجا هم نایب قهرمان شدم.
*مشکلات این ورزش را چه می دانید؟
مشکل اصلی ما امکانات ناچیز در این ورزش می باشد چرا که پتانسیل های خوبی داریم و سرمایه ورزشی هستند ولی امکانات محدود است و نمی توان آن چنان که باید خود را نشان دهند. از جمله این مشکلات این است که خانه تکواندو استان انحصاری خود هیئت نیست و اجاره پرداخت می کنند و در همین راستا مربیان این رشته در سالن های دیگر کار می کنند مثلا در بخش بانوان فقط یک مربی بانو در خانه تکواندو فعالیت دارد که او هم اجاره می دهد و باید مسئولان فکری در این زمینه بکنند. مشکل بعدی نبود هوگو الکترونیکی در استان است که اکنون استانی در کشور وجود ندارد که هوگو الکترونیکی نداشته باشد به جز خراسان جنوبی که ما وقتی به مسابقات می رویم در آنجا برای اولین بار هوگو را به تن می کنیم و ورزشکاران ما هیچ شناختی ندارند و نمی دانند که باید به چه نقاطی ضربه بزنند تا امتیاز دریافت کنند و دلیل اصلی مقام نیاوردن بچه ها نبود همین هوگو الکترونیکی است که کار با آن را آموزش ندیده اند و نیاز داریم که در استان هر چه سریعتر برای این ورزش هایی که به هوگو الکترونیکی نیاز دارند این تجهیزات تهیه شود. معضل بعدی ما نداشتن تاتامی استاندارد برای مسابقات است چرا که نوع خط کشی تاتامی مسابقات تفاوت دارد و حد و مرزها در آن مشخص است که ما نداریم و به همین دلیل ورزشکار با این حد و مرزها آشنا نیست و امتیاز خود را از دست می دهد. حتی آدمک های تمرینی هم نداریم که کمترین نوع تجهیزات است. اگر این امکانات تهیه شود ورزشکارانی داریم که قابلیت و توانایی این را دارند که حتی به اردوی تیم ملی و تیم ملی راه پیدا کنند و از نظر فنی و تکنیکی خیلی خوب هستند ولی به دلیل نبود این امکانات و آشنا نبودن با آن ها مسابقه را واگذار می کنند.
* دیگر چه کاری می توان در راستای توسعه تکواندو استان انجام داد؟
خوب همانطور که گفتم اگر محدودیت های امکاناتی که نداریم بر طرف شود خیلی از مسائل رفع می شود و علاوه بر امکانات و تجهیزات مشکل دیگر برای ارتقاء نیافتن تکواندو در استان تعداد کم مسابقات است چرا که ورزشکاران ما خیلی کم طی سال تمرین می کنند و فقط شاید در یک یا دو مسابقه انتخابی استان شرکت کنند و در آن هم که معمولا در بخش بانوان حریف چندانی ندارند و حتی بدون حریف بالا می آیند و آنگاه برای مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی اعزام می شوند یعنی عملا بدون هیچ مسابقه ای به یک مسابقه با سطح بالا می روند و شکست می خورند به همین دلیل اگر می خواهیم ورزشکاران ما مقام بیاورند باید مسابقات و اردوهای مشترک با استان های دیگر برگزار شود تا ورزشکاران خود را بتوانند بسنجند و به ویژه اگر بتوانیم در لیگ شرکت کنیم و میزبانی مسابقات را داشته باشیم، می تواند کمک کننده خیلی خوبی باشد چرا که تا مسابقه ای نباشد ورزشکار هم ساخته نمی شود.
همچنین نکته ای که به نظر من خیلی مهم است که باید به آن توجه شود در جهان و استان های دیگر سبک های جدید تکواندو مانند هان ما دانگ هم مورد توجه قرار گرفته است که جذابیت خیلی خاصی پیدا کرده است و مخاطبان خاصی هم دارد که اگر در استان ما هم به آن توجه شود و این نوع سبک فعال شود می تواند باعث جذب ورزشکاران و علاقه مندان بیشتری شود.
از آنجایی هم که هزینه های این ورزش خیلی بالا است و یک قشر خاص اکنون می توانند به این ورزش روی بیاورند پیشنهاد داشتم که فدراسیون تکواندو یک طرح مانند طرح زکات داشته باشد و به عنوان فدراسیون پایلوت آن را اجرایی کند تا به ورزشکارانی که پتانسیل خوبی دارند کمک های مالی در زمینه هزینه ها و اعزام بشود چرا که من مربی در نهایت می توانم شهریه نگیرم و لباس ورزشکار را تامین کنم و هزینه های بعدی که در طول این مدت برای رسیدن به قهرمانی و ادامه راه نیاز دارد باید تأمین شود که می توان این کار را انجام داد.
*موفقیت های خود را مدیون چه کسانی می دانید؟
موفقیت های خودم را در ابتدا مدیون مادرم هستم چرا که مخالف سر سخت من برای این ورزش بود و حتی وقتی اولین حکم زرد خود را دریافت کردم آن را پاره کرد و نمی خواست ادامه بدهم ولی این موضوع باعث شد که انگیزه ای برای من باشد تا جایی که می توانم تلاش کنم و به موفقیت های بیشتری دست یابم و همیشه این موضوع را به همه می گویم. بعد از آن هم پدرم همیشه حامی من بود و حتی به طور پنهانی و دور از چشم مادرم شهریه کلاس های تکواندو را به من می داد و حتی برای مسابقات و برنامه هایی که داشتم همیشه در کنارم بود و هم اکنون نیز همسرم در کنار من هست و از انجایی که خودش هم ورزشی است خیلی علاقه دارد که به سطوح بالاتر دست پیدا کنم و رئیس هیئت استان هم همیشه حمایت معنوی خیلی خوبی از من و دیگر ورزشکاران داشته است.
*به نظر شما چرا جوانان به ویژه دختران ما امروزه به سمت ورزش های رزمی می آیند؟
دختران همیشه در معرض مشکلات و آسیب هایی بوده اند که با ورزش های رزمی می توانند از خود محافظت کنند و ورزش های رزمی مانند تکواندو این قدرت بدنی و آمادگی را برای آنها فراهم می کند. خانواده ها هم باید بدانند که ورزش با درس هیچ تداخلی ندارد و این که امروزه بیشتر ورزشکاران ما تحصیلات عالیه دارند خود نشانه این موضوع می باشد که ورزشکاران حتی به درس خود اهمیت بیشتری خواهند داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور