پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

کلنگ‌زنی خط انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی از کلنگ‌زنی خط انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: فاز یک طرح انتقال آب از محمدشهر به بیرجند با اعتبار 50 میلیارد تومان و با پیشرفت 70 درصدی در دست اقدام است.

کلنگ‌زنی خط انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند در آینده نزدیک

حسین امامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، با اشاره به آخرین وضعیت تصفیه خانه آب شرب بیرجند، اظهار داشت: در بحث تصفیه خانه آب شرب بیرجند در چهار سال گذشته زمان بهره‌برداری تصفیه‌خانه ظرفیت مگران‌هایی که وارد مدار شده بود به حداقل رسید.

وی بیان داشت: جهت بهبود عملکرد پیگیر شدیم اعتباراتی از محل منابع مدیریت بحران ماده 10 و 12 اخذ و توانستیم حدود پنج میلیارد تومان جهت بحث راهبری و تداوم بهره‌برداری تصفیه‌خانه و هم جایگذاری مگران‌های موجود جهت برگشت تصفیه‌خانه به حالت اولیه جذب و هزینه کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی اعلام کرد: از دی‌ماه سال گذشته تاکنون این واحد (تصفیه‌خانه) به صورت کامل در مدار بوده و کیفیت آب شرب بیرجند مطابق با استاندار 1051 استاندار ملی آب آشامیدنی ایران است و هیچ دغدغه‌ای نداریم.

امامی با یادآوری اینکه در راستای تداوم بهره‌برداری تصفیه خانه چاره‌اندیشی شده و اعتبار مناسبی برای این مهم پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: مناقصه واگذاری به بخش خصوصی برگزار و بحث واگذاری تصفیه‌خانه به بخش خصوصی مراحل نهایی را طی می‌کند.

وی با اشاره به کیفیت آب آشامیدنی شمال شهر بیرجند، بیان داشت: آب آشامیدنی شمال شهر از محل این تصفیه‌خانه تأمین نمی‌شود و آب این منطقه به طور مستقیم از چاه‌های دشت سربیشه تأمین می‌شود که در چند سال اخیر به دلیل خشکسالی کیفیت آب به سمت نامناسب بودن پیش رفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در راستای بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی شمال شهر یک خط از مخزن 17 شهریور به سمت مخرن شمال شهر احداث گردید، تبیین کرد: فاز یک طرح انتقال آب از محمدشهر به بیرجند با اعتبار 50 میلیارد تومان و با پیشرفت 70 درصدی در دست اقدام است.

امامی حفر هفت حلقه چاه، احداث مخزن دو هزارمترمکعبی در محمدشهر، احداث مخن سه هزار مترمکعبی، برق‌رسانی، اجرای هشت کیلومتر خطوط جمع‌آوری چاه‌ها، خرید لوله، شیرآلات و اتصالات و اجرای 15 کیلومتر لوله چدن ایستگاه پمپاژ را از جمله اقدامات انجام شده در راستای اجرای این طرح عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه با بهره‌برداری از این طرح و با افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب، امکان تأمین آب برای تمام نقاط شهر بیرجند فراهم می‌شود، تصریح کرد: پروژه با سرعت پیش و طبق برنامه زمان‌بندی که با پیمانکاران بسته شده سعی شده تا اواخر تیرماه به بهره‌برداری ولی برنامه‌ای که برای افتتاح طرح‌ریزی کردیم در هفته دولت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه با بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه کیفیت آب آشامیدنی شهر بیرجند بهبود خواهد یافت، اضافه کرد: نیاز آبی فعلی شهر بیرجند 650 تا 700 لیتر در ثانیه است که هم‌اکنون حدود 100 تا 150 لیتر از این میزان از دشت سربیشه تأمین می‌شود.

امامی با اشاره به کلنگ‌زنی خط انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند در آینده‌ای نزدیک، اعلام کرد: این پروژه به طول 55 کیلومتر و ظرفیت 360 لیتر در ثانیه در مدت دو سال به بهره‌برداری خواهد رسید که 300 لیتر برای شهر بیرجند و 60 لیتر نیز برای شهر خوسف و روستاهای مسیر در نظر گرفته شده که با اجرای آن برای تأمین آب در افق میان مدت دغدغه‌ای نخواهیم داشت.

 

در هفته دولت؛

بهره برداری از مرحله نخست انتقال آب از محمد شهر به بیرجند

مرحله نخست طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند که هم اکنون 70 درصد پیشرفت دارد در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای  استان  گفت: حفر 7 حلقه چاه، احداث مخزن 2 بهره برداری از مرحله نخست  انتقال آب از محمد شهر به بیرجندهزارمترمکعبی، برق رسانی ، اجرای 8 کیلومتر خطوط جمع آوری چاه ها، خرید لوله، شیرآلات و اتصالات و اجرای 15 کیلومتر لوله چدن از جمله اقدامات است که تاکنون در این طرح انجام شده است.

امامی اعتبار این پروژه را 50 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از طرح آبرسانی به بیرجند و با افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شرب ،امکان تامین آب برای تمام نقاط شهربیرجند فراهم می شود و شاهد بهبود کیفیت آب در این شهر خواهیم بود.

وی  نیاز آبی فعلی شهر بیرجند را 650 تا 700 لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت : هم اکنون حدود 100 تا 150 لیتر از این میزان از دشت سربیشه تامین می شود.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور