پیام شهروند

با سلام و احترام
در خصوص سرمقاله مورخ چهاردهم مرداد ماه که توسط آقای راعی فرد در مورد FATF نوشته شده بود، خطاب به نویسنده عرض می کنم، برادر محترم یعنی رهبری مقتدر، فهیم و دلسوز و این همه متخصصین، کارشناسان، دلسوزان کشور و اعضای مجمع تشخیص مصلحت که عمری سابقه مدیریت کلان در کشور دارند به اندازه جنابعالی نمی فهمند؟

باسلام میخواستم از تلاش هیات امنای مزار شاه سلیمان علی ع به ویژه جناب اقای خزایی و دستندرکاران تشکر نمایم اجرتان باحضرت زهرا س

سلام فرمانداروشهردارمحترم اسدیه آیا تاکنون در خیابان های شهراسدیه ترددداشته اید وضعیت اسفالت شهرباوجودکارخانه اسفالت شهرداری واقعااسفناک می باشد مردم که عادت دارندفکری برای خودتان بکنید که حقوق تان حلال باشد

با سلام خدمت پرسنل خدوم وایثارگر بیمارستان شهید رحیمی بیرجندپرسنل اتاق عمل، رادیولوژی و کادر درمان که در انجام عمل جراحی اینجانب نهایت همکاری را داشتند و از برخورد انسان دوستانه آنها کمال تشکر وقدردانی را دارم موفق وموید باشید

از بنیاد مسکن تقاضا داریم نسبت به بهسازی و ایجاد خیابان اصلی و جداول شهرک ولی عصر شوکت اباد اقدام نمایند

با سلام چرا استاندار و مسئولین شرکت برق و آب و گاز و شهرداری به فکر ساکنین اراضی موسوی نیستند

با سلام!شهردار محترم باتوجه به بازدید وقول مساعد در خصوص احداث چهارراه ،زیر گذر ویامیدان در معصومیه پایین در سال 99 همچنان در پیچ وخم یک کوچه ایم!!!

سگ های ولگرد در مهرشهر شبها تاصبح باعث بهم زدن خواب وآسایش ما هستند آیا کسی مسئول بررسی این مورد هست؟بچه های ما شبا با ترس از خواب می پرند

باسلام وقت بخیر معاون محترم استانداری با توجه به شیوع کرونا درخصوص تغییر ساعات کار ادارات برای خانمهای دارای کودک زیر شش سال یک تبصره داشته باشید من صبح زود فرزند کوچکم چطور بیدار کنم و کجا ببرم

سلام چرانیروهای سدمعبر به وظیفه خود عمل نمیکنند برای یک موضوع صدبارزنگ زدیم تامحل میان وبرمیگردند اینهابرای همین کارحقوق میگیرندلطفا مسولین رسیدگی کنند

سلام
شهردار محترم کوچه عمار مهر شهر با توجه به ساخت 100%ساکنین نه جدول و نه آسفالت داره.
لطفا به جای روکش خیابون های بالاشهر یکم هم به فکر مهر شهر باشید
کاش مهر شهر حداقل یه دهیاری جداگانه داشت

با سلام . با توجه به اینکه 15تا 21تیرماه هفته عفاف و حجاب است و 26دستگاه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص وظیفه دارند. متاسفانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری اقدامات در نظارت بر دستگاه های دولتی و فعال سازی نهادهای مردمی و گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بسیار ضعیف است.

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوار اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

کاهش 75 درصدی اعتبارات

امروز خراسان جنوبی- قاسمی
مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام کرد: امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 75 درصد کاهش اعتبارات داشته ایم و در همین راستا باید در توزیع بودجه ها با برنامه ریزی درست و دقیق عمل کنیم. حسن عزیزی دوشنبه شب در نشست مشترک با رؤسای هیئت های ورزشی و سمن های استان تصریح کرد: دستور کار این جلسه شامل اعلام برنامه های شاخص دهه مبارک فجر، لزوم مدیریت منابع و صرفه جویی در هزینه ها و اتخاذ راهکارهای مناسب برای کسب درآمد جدید از طریق خیرین، اسپانسرها و کارهای مشترک و رعایت دقیق قوانین و مقررات سیاست های کلی نظام، دولت و حفاظت از حریم دولت و جلوگیری از سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات آتی مجلس است. این مقام مسئول در زمینه دستور کار اول جلسه و برنامه های دهه فجر گفت: در این ماه 17 پروژه افتاح می شود و 4 پروژه جدید نیز کلنگ زنی خواهد شد. وی درباره دستور کار سوم جلسه که در بخش انتخابات بود هم گفت: باید اداره کل ورزش و هیئت ها و سمن ها حضور حداکثری در این زمینه داشته باشند تا فضا را برای دشمن خالی نکنیم چرا که ورزش بعد اجتماعی و فرهنگی و جریان سازی هم دارد که باید به آن توجه شود.
گزارش عملکرد مالی گذشته را ارائه دهید
مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: برخی از هیئت ها گزارش عملکرد مالی شفافی از گذشته به ما ارائه نکرده اند و شاید علت آن عدم آگاهی در زمینه چگونگی این کار می باشد که کلاس آموزش در این بخش برگزار کرده ایم. عزیزی تأکید کرد: اگر هیئتی گزارش عملکرد مالی سال گذشته خود را ارائه ندهد از سوی اداره کل هیچ کمک و بودجه ای دریافت نخواهد کرد. وی با اشاره به کاهش 75 درصدی بودجه سال جاری که سال 97 حدود 6 میلیارد و 500 میلیون تومان بود و امسال یک میلیارد و 45 میلیون تومان برای هیئت ها به اداره کل داده شده است، گفت: سند چشم انداز میان مدت 2 ساله ورزش و جوانان استان به استاندار، وزیرورزش و سازمان برنامه و بودجه استان ارائه شده است و در این سند دقیقا نحوه اختصاص و هزینه کردن د هیئت ها مشخص شده است. به گفتۀ وی در راستای کاهش بودجه ها اداره کل ورزش هم بهینه سازی منابع دارد و باید هیئت ها برنامه های جانبی که فایده ای ندارد را حذف کنند و برای شفافیت سازی جلسه گزارش عملکرد و ساختاری برای هیئت ها و سمن ها برگزار خواهد شد. عزیزی افزود: اعتبارات به دو بخش ورزش همگانی و قهرمانی داده می شود که در بخش همگانی به چند شاخص شامل برنامه ها در راستای توسعه ورزش همگانی و تعداد ورزرشکاران سازمان یافته توجه می شود و در بعد قهرمانی نیز بر اساس سند آمایش سرزمینی به هیئت هایی که پتانسیل قهرمانی و مدال آوری دارند بودجه اختصاص میابد.
بدون هماهنگی با ما هیچ تعهدی نمی دهیم
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در گذشته توزیع بودجه بدون برنامه بوده است، گفت: از این پس باید تقویم اجرایی خود را ارائه دهید و بر اساس آن بودجه هم دریافت می کنید و در غیر این صورت اگر برنامه، میزبانی، مسابقه و اعزامی را بدون هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان داشته باشید هیچ تعهدی نداریم و کمکی نخواهیم داشت. عزیزی افزود: همچنین هیچ هیئتی حق ندارد از محل بودجه اداره کل ورزش که به هیئت داده می شود محلی را برای خود اجاره کند. به گفته وی: به زودی تمام هیئت ها به استادیوم 15 هزار نفری غدیر می روند چرا که تمام تجهیزات آنجا درحال تکیمل است. وی به استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی اشاره کرد و گفت: در این راستا به دنبال تحقق سه قانون هستیم که یکی از آنها یک درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی است که مجاز هستند در بخش توسعه ورزش هزینه کنند. به گفتۀ وی دیگر قوانین هم شامل بند چ قانون 7 قانون توسعه ششم و بند چ ماده 27 می باشد و به دنبال خارج کردن برخی از سالن ها از قانون مزایده هستیم و در اختیار رشته های تخصصی که در بخش قهرمان پروری و همگانی کردن فعالیت می کنند، قرار می گیرد.
برخی رشته های غیرقانونی
در ادامه رؤسای هیئت های ورزشی نیز به ارائه گزارش عملکرد و مشکلات خود پرداختند که بیشتر آنها تکراری بود و در بخش مشکلات مالی خلاصه می شد. رضایی، رئیس هیئت کونگ فوی استان گفت: باشگاه های بخش خصوصی بدون اجازه از هیئت، رشته های غیرقانونی را فعال می کنند که درست نیست و باید رسیدگی شود که عزیزی دستور داد از این پس فعالیت هر رشته باید با تأیید هیئت استان باشد.
عذرخواهی برای خروج از لیگ
علیزاده، رئیس هیئت انجمن های ورزشی استان نیز گفت: باید عذرخواهی کنم که به دلیل نبود بودجه مجبور شدیم تیم فوتبال روی میز را از لیگ دسته اول کشور خارج کنیم. خزائی، رئیس هیئت هندبال استان هم گفت: سردی در ورزش توپی ایجاد شده است چرا که به دلیل بالا بودن هزینه لیگ ها نمی توانیم در آن شرکت کنیم و امسال هیچ اعزامی به جزء المپیاد استعدادهای برتر که ما را مجبور کردند نداشتیم هزینه های المپیاد هم هنوز به ما داده نشده است.
افزایش قیمت تجهیزات
طهماسبی، رئیس هیئت بدمینتون استان با بیان اینکه شما از ریزش ورزشکاران گفتید، عنوان کرد: یکی از مهمترین دلایل آن افزایش قیمت تجهیزات می باشد که ورزشکار از عهده پرداخت آن بر نمی آید. به گفتۀ وی در یک رشته مانند بدمینتون هر ورزشکار حداقل 4 تا 5 میلیون تومان باید هزینه خرید تجهیزات بدهد و به همین دلیل ریزش ورزشکار و دلسرد شدن آنها را داریم که باید اداره کل در این بخش فکری کند. محمودی، رئیس هیئت تکواندوی استان نیز بیان کرد: ما سال هاست درخواست هوگوی الکترونیکی کرده ایم چرا که لازمه ورزش ما و مدال آوری ها می باشد ولی هنوز کاری انجام نشده است.
چاجی، رئیس هیئت دو ومیدانی استان هم عنوان کرد: تقویم اجرایی سال 99 را زمانی می توانیم به شما بدهیم که فدراسیون تقویم خود را ارائه کند و گرنه ما از مسابقات و برنامه ها اطلاعی نداریم. وی خاطر نشان کرد: بیشترین مشکل هیئت نبود بودجه است و در هزینه ها مانده ایم. بخشی، رئیس هیئت کاراته استان هم بیان کرد: هیئت های استان خیلی مظلوم هستند و در دیگر استان ها هر رشته تخصصی از خود خانه تخصصی هم دارد که در استان ما اینگونه نیست.
خروج سمن ها به اعتراض
تکتم سید آبادی، رئیس مجمع جوانان استان بعد از خروج سمن ها به اعتراض به طولانی شدن جلسه در بخش هیئت های ورزشی گفت: از ساعت 5 و نیم تا 7 و نیم شب، فقط حرف های هیئت ها را شنیدیم که هیچ ربطی به ما ندشت و کاش در ابتدای جلسه اولویت را به جوانان می دادید. وی افزود: من هم مانده ام چون رئیس مجمع هستم و باید دستورات شما را ابلاغ کنم و باید جلسه ای مجزا برای سمن ها گرفته شود و از آنها برای این نوع برخورد عذرخواهی شود. مدیرکل ورزش و جوانان استان هم به این اعتراض پاسخ داد و گفت: ما چندین جلسه با سمن ها داشته ایم و اکنون 2 ساعت هم نتوانستند سمن ها برای ما صبر کنند و این در حالی است که دستور کار جلسه برای هیئت ها و سمن ها یکسان می باشد. عزیزی افزود: اگر ما درباره ارائه تقویم و برنامه حرف زدیم یعنی سمن ها هم باید تقویم و برنامه به ما ارائه دهند و برگزاری جلسات عملکردی و ساختاری برای سمن ها هم خواهد بود تا شفافیت های مالی و کاری مشخص شود. به گفتۀ وی اگر به جوانان توجه نمی کردیم در سال جاری یک میلیارد و 600 میلیون تومان به سمن ها پرداخت نمی شد و باید منصف باشیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور