پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

کانون گرم خانواده و فضای سرد مجازی

این روزها فضای سرد مجازی چنان به کانون گرم خانواده ها رسوخ کرده است که نه تنها فرزندان بلکه والدین هم درگیر این فضای افسار گسیخته شده اند.

استفاده از فضای مجازی و فناوری های روز دنیا نیاز هر انسانی با توجه به فطرت اوست اما مسیرهای پیمایش انسان گاه او را به کمال و گاه به «سقر» می‌رساند.

ناکجاآباد فضای مجازی و استفاده نادرست از آن خانواده‌های زیادی را با مشکل روبه رو ساخته است و آسیب‌های آن فقط متوجه جوان و نوجوان امروزی نیست بلکه والدین هم از آسیب های آن در امان نیستند.

اعتیاد به فضای مجازی یکی از موضوعات مطرح و قابل پیگیری بسیاری از روانشناسان اجتماعی است به طوری که امروزه علت بسیاری از آمار طلاق به عقیده جامعه شناسان استفاده نادرست از فضای مجازی و به فراموشی سپردن جدول زندگی است.

با گسترش این فضا، دید و بازدیدهای سنتی هم رنگ و بویی تازه گرفته به طوری که در دید و بازدیدهای خانوادگی هم هر کدام سر در جعبه‌های جادویی داریم و دیگر خبری از شاهنامه، بوستان و گلستان خوانی نیست.

دادگاه خانواده و فضای مجازی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: با توجه به تجربه چندین ساله در دادگاه‌های خانواده بیش از ۸۵ درصد طلاق‌هایی که واقع می‌شوند منبعث از استفاده نادرست زوجین از فضای مجازی است.

حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا افزود: این به آن معنا نیست که تمام زوجین درگیر استفاده غیر اخلاقی از فضای هستند بلکه توانایی مدیریت این فضا را ندارند، به عنوان مثال حافظ قرآنی که وقت رسیدگی به خانواده را صرف انتشار آیات قرآنی کرده بود یکی از زوجین حاضر در دادگاه خانواده است.

وی ادامه داد: زن و شوهر در فضای خانواده وظیفه‌ای خطیر را بر عهده دارند که مهمترین آن تربیت نسلی آینده ساز است اما وقتی به جای خرج وجود برای خانواده در دنیایی دیگر سیر می‌کنند و حواسشان به مسیر زندگی نیست به زودی با سردشدن کانون گرم خانواده میهمان دادگاه‌های خانواده و بعضاً طلاق می‌شوند.

وحدانی نیا با بیان اینکه سواد فضای مجازی یکی از مهمترین موارد با اهمیت و اولویت دار در جامعه امروزی است، تصریح کرد: آموزش مدیریت فضای مجازی برای زوجین جوان و افزایش سواد برخورد با این فضا یکی از بهترین راهکارهای جلوگیری از آسیب‌های برگرفته از این مسیر است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش درست مهارت ارتباطی زوجین را افزایش می‌دهد، افزود: اگر این آموزش‌ها در جامعه نهادینه نشود شاهد سرد شدن کانون‌هایی خواهیم شد که هرکدام به تنهایی آسیبی بزرگ برای جامعه خواهد بود.

فضای مجازی و گفتمان روابط خانوادگی

دبیر فعالین ازدواج خراسان جنوبی نیز گفت: عدم مدیریت فضای مجازی گفتمان روابط خانوادگی را با مشکل ایجاد کرده به طوری که احساس و روابط عاطفی در برخی خانواده‌ها متروک شده است.

شهناز آدینانی افزود: آگاهی نداشتن زوجین به فضای مجازی از بدو ازدواج به جای اینکه ارتباط عاطفی آنها را به یکدیگر نزدیکتر کند زوج‌ها را از هم دور کرده و این مهم نه تنها به زندگی شخصی آنها تاثیر گذاشته است بلکه جامعه را هم درگیر آسیب‌های غیر قابل برگشتی می‌کند.

وی ادامه داد: در بحث آسیب‌های برگرفته از فضای مجازی غیر مدیریت شده همواره انگشت اتهام به سوی فرزندان است در حالی که بسیاری از والدین درگیر این فضا شده‌اند و نبود سواد کافی در مواجهه با آن کانون خانواده را متزلزل می‌کند.

آدینانی اظهار داشت: فضای مجازی هم در کنار اعتیاد امروزه در از هم گسستن خانواده‌ها نقش نمایی می‌کند که تنها راه رهایی از این آسیب آموزش صحیح و به روز است.

وی ارتقا سبک زندگی ایرانی اسلامی و توجه به آموزه‌های دینی در کنار آموزش سواد رسانه‌ای و فضای مجازی را با اهمیت دانست و گفت: اسلام به هیچ وجه با امکانات روز دنیا مخالف نیست اما به طور حتم توجه به آموزه‌های دینی بخش زیادی از استفاده‌های نادرست از فضای مجازی را مدیریت خواهد کرد.

مدیریت ناکافی فضای مجازی در جامعه خانواده‌های زیادی را با مشکل مواجه کرده است که برخی از این موارد موجب از هم گسستن کانون گرم خانواده می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور