سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۲۸۳
  • ۷۴۱
  • ۶,۲۳۷
  • ۲۶,۶۵۳
  • ۲۱۹,۴۸۵

کاش پیشی بگیرد خنده از گریه

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir
خود ما هستیم که خود را می سازیم و باز خود ما هستیم که خود را ویران می کنیم. یعنی نقشِ خودِ ما در آبادانی و ویرانی خویش، بیش از هر کس یا حادثه ای است. ما می توانیم بر حوادث امیر شویم و رفتار دیگران را چنان مدیریت کنیم که کمترین آسیب از آن متوجه ما شود و هم می توانیم چنان در چنبره حوادث و آزار دیگران بنشینیم که هرگز خلاصی نداشته باشیم. برای درک این واقعیت به بررسی های طولانی و مراجعه به روانشناس و کارشناس نیازی نیست. اگر هر کداممان در زندگی خویش، مقداری تأمل کنیم، با فهرست بلند و بالایی مواجه خواهیم شد از ماجراهایی که ما را تحت تأثیر قرار داده و گاه حتی زندگی را برما حرام کرده است و همچنین خواهیم دید ماجراهای مردافکنی را که به تدبیر از آن به سلامت عبور کرده ایم. من البته فکر می کنم قسم اول فراگیرتر است و ما بیش از آن که به مدیریت ماجراها بپردازیم، تحت مدیریت حوادث قرار گرفته ایم و چنان اثر پذیرفته ایم که گاه حتی احساس می کنیم از جنس آن ماجرا شده ایم حال آن که این گونه نیست. ذات ما سالم و سلامت است و آنچه عارض می شود، عارضی است و می توان بر آن اثر گذاشت. می توان از دفتر خاطرات، پاکش کرد. می توان شست یادهای تلخ را. این شدنی است اگر به ظرافت های رفتاری توجه کنیم چنان که یک هنرمند نابغه ما را بدان توجه می دهد؛ “روزی چارلی چاپلین جوکی را برای تماشاگران تعریف کرد. همه خندیدند، سپس برای بار دوم ان جوک را تعریف کرد، این بار فقط تعدادی خندیدند. وقتی برای بار سوم آن جوک را تعریف کرد، هیچکس نخندید. سپس چارلی چاپلین جملات زیبایی گفت؛ اگر یک جوک نمی تواند چند بار تو را بخنداند، چرا یک غم باید چند بار تو را بگریاند؟!” راستی چرا می گرییم بارها و بارها به خاطر یک خط ماجرای ناخوش؟ برای یک بهانه کوچک اما برای شادزیستن و خندیدن با هزار دلیل، باز کم می گذاریم؟ نتیجه رفتاری چنین می شود افسردگی. می شود حالتی که حالِ خوب دیگران را هم خراب می کند. می شود پژمردگی که از نگاه افراد افسرده بیرون می تراود و تکثیر می شود و نشاط یک جامعه را به یغما می دهد و تلاش و تکاپو را به خستگی گره می زند. من فکر می کنم در فرایند توسعه افسردگی در جامعه، بیش از هر مؤلفه ای باید به نحوه مواجهه آحاد مردم با مصائب و ماجراها توجه کرد. اگر بتوانیم به جای قرار گرفتن تحت تأثیر رویدادها اثرگذار باشیم به قطع خواهیم توانست، به سلامت بگذریم از سیلاب های افسردگی. اتفاقا در سختی هاست که عیار افراد مشخص می شود و الا در شادکامی که لبخند زدن هنر نیست باید چنان که حافظ می فرماید؛ “هنگام تنگدستی، در عیش کوش و مستی/ کاین کیمیای هستی، قارون کند گدا را” باید در هر شرایطی بکوشیم با کیمیای شادی بر غم چیره شویم و جامعه ای بسازیم که شادی بخش زندگی ها باشد. ما و دین مان، ما و فرهنگ ملی مان، ما و زندگی مان، غم را نمی پسندیم و چون نمی پسندیم باید تغییر دهیم قضا را تا فضا پر شود از نشاط که رمز شکوفایی است….

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور