پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

کارگروه ساختاری و عملکردی هیئت کوهنوردی استان برگزار شد/ بانوانی که هیچ ندارند

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / روز گذشته کارگروه تخصصی بررسی ساختاری و عملکردی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان برگزار شد. در این جلسه که بیشتر حول و محور تجهیزات صحبت می شد نکته جالب در حوزه بانوان بود که گویا کلا با قوانین موجود باید کلا تعطیل کنند چرا که نه مربی بانو دارند و نه اجازه تمرین دیواره سنگ نوردی بدون مربی را دارند و تمرین های میدانی را هم علی رغم حضور مربی جلوی آن را می گیرند.
قول های خوبی دادند
در این جلسه گنجی، رئیس هیئت استان با ارائه گزارش عملکرد از برنامه های فراوانی که در طی سال گذشته انجام داده اند در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در زمینه تجهیزات مشکلات فراوانی داریم که مدیرکل قول دادند 400 میلیون تومان برای توسعه و صعودهای ورزشی و دیواره سالن سرحدی کمک کنند. به گفتۀ وی همچنین ایمن سازی خیلی مهم است که تجهیزات فرسوده شده و قول دادند 200 بولت به ما دهند و در طرح استعدادیابی و در اماکن عمومی هم قول همکاری دادند. گنجی با بیان اینکه 14 رشته زیرمجموعه این هیئت هستند، تأکید کرد: تنها بودجه ای که ما می گیریم برای دو رشته کوهپیمایی و صعودهای ورزشی است و این در حالی است که ورزشکاران بیمه شده ما در 12 رشته دیگر هستند و نمی دانیم باید چه کاری انجام دهیم. به گفتۀ وی در پایگاه قهرمانی هم ساعت پرت 1 و نیم تا 3 را به بانوان ما تخصیص داده اند که خوب نیست.
بانوان بدون مربی
لاری نماینده باشگاه های کوهنوردی هم گفت: بانوان ما مربی ندارند و فقط دو مربی بانو در کوهنوردی داریم و دیگر رشته ها بدون مربی بانو هستند و به همین دلیل اجازه تمرین روی دیواره به آنها داده نمی شود.
با مربی بانو هم تمرین می کنیم مشکل ایجاد می کنند
آهنی، مسئول کمیته اسکای رانینگ هیئت کوهنوردی استان هم گفت: ما هر هفته دوره و کلاس های آموزشی با حضور مربی بانو برگزار می کنیم و خود فدراسیون تایید می کند آیا لازم است اصلا به ادره کل هم همیشه خبر بدهیم و لزومی ندارد. وی بیان کرد: بانوان مشکلات زیادی دارند و با وجود اینکه با حجاب کامل و کاملا با حضور بانوان دوره آموزشی در بند دره برگزار کرده ایم ولی یک نفر آقا از بین مردم خوشش نیامده و دستگاه های نظارتی را خبر کرده که حتی دستگاه نظارتی هم گفت: مشکلی برای تمرین ندارید و ان آقا را برد. به گفتۀ وی اگر نمی خواهید این مشکلات باشد خوب فضایی را برای ما در نظر بگیرید. سرپرست در این زمینه گفت: یک نامه هم برای معاون و حراست اداره کل بزنید تا همه موراد پیش بینی شود و مشکلی با دستگاه های نظارتی نداشته باشیم.
قهرمانان کوه پیما در تجلیل دیده نشدند
فاطمه قربانی، از گروه کوهپیمایی هم گفت: ما در استان یک تیم شاخص داریم که صعود های خاصی دارند ولی در مراسم تجلیل از قهرمانان اصلا دیده نشدند. مدیرکل ورزش در پاسخ گفت: این مراسم ساختار خاص خود را داشت و باید معادل سازی صعودهای آنها با مدال دیده می شد و برای سال 98 این کار باید انجام شود و حتما در مراسم تجلیل می شوند.
در هیئت کوهنوردی مرا نمی شناسند
الهام پدید، یکی از ورزشکاران مدال آور استان هم گفت: من از ورزشکاران و مدال آوران هیئت کوهنوردی هستم ولی فکر نمی کنم کسی از این هیئت مرا بشناسد و حتی در این جلسه نیز دبیر کارگروه آقای یکه خوانی مرا دعوت کردند. وی در زمینه دیواره سنگ نوردی پایگاه قهرمانی عنوان کرد: اینکه بانوان می گویند به ما اجازه تمرین بر روی دیواره پایگاه را بدون مربی نمی دهند قبول ندارم من چندی قبل با مدیر پایگاه صحبت کردم و گفتم دیواره را جزء پایگاه ندانید بلکه جزو سالن سرحدی بدانید و اجازه تمرین دهید که گفتند مشکلی نیست و فقط لیست و کد بیمه ای را به من بدهید و من هر چه پیگری کردم گویا خود بانوان هم تمایلی نداشتند بیایند. پدید به نبود مربی هم اشاره کرد و افزود: به نوعی اعضاءهیئت از نبود مربی سخن می گویند که گویا اداره کل باید به آنها مربی بدهد و این مشکل از خود هیئت و نبود برنامه درست در این حوزه می باشد و بهانه هایی که می آورند. به گفتۀ وی تمام حمایت های هیئت از سال ها 97 و 98 برای من در حد این بوده که فلان مسابقه هست بروید و در صورت مدال آوری حکم خود را بفرستید حتی یک تبریک هم به من نگفته اند و فقط می گویند که در مسابقات من با خود مسابقه می دهم و این در حالی است که در کل دنیا فقط 15 کوهنورد بانوی معلول داریم که یکی من هستم و این ادبیات درست نیست. اسلامی، رئیس گروه بانوان نیز در پاسخ گفت: از سال 97 که رشته کوهنوردی از هیئت معلولان و جانبازان کرفته شد شما زیر مجموعه این هیئت شدید و از این به بعد حتما قول می دهند که از شما حمایت داشته باشند.
تاکنون اداره کل برنامه کوهنوردی نداشته است
آرامنش از اعضأ هیئت هم گفت: هیئت کوهنوردی در این سال ها سعی کرده است برنامه محور باشد و از این به بعد بهتر عمل می کند و فقط باید تعامل ها بیشتر شود. به گفتۀ وی بودجه های دولتی محدود است و باید ادارات و بخش خصوصی را وارد گود کنیم و در این زمینه برنامه داشته باشیم.
کارت قرمز کمیته فرهنگی
حسین پور، مسئول کمیته فرهنگی هیئت کوهنوردی استان هم به دلیل اینکه برنامه ای ارائه نکرد از طرف مدیر کل ورزش و جوانان کارت قرمز دریافت کرد چرا که از نظر سرپرست یا اشراف نداشت یا برنامه ای و گرنه باید برنامه ای ارائه می کرد.
هزینه صعودها بالاست
حسینی، مسئول کارگروه هیمالیا نوردی هیئت استان هم عنوان کرد: هزینه های صعود خیلی بالاست و برنامه و طرحی که برای صعود به دماوند داریم و برنامه صعودهای برون مرزی با بودجه اندک مثلا دو میلیون تومانی انجام نمی شود. مدیرکل ورزش و جوانان استان در این زمینه گفت: ما بخشی از هزینه های صعود دماوند و برون مرزی را پرداخت می کنیم.
با نظارت مربی آقا با خانم تمرین کنند
خسروی، رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بیرجند نیز در این جلسه عنوان کرد: هیئت کوهنوردی تنها هیئتی است که هنوز دفتر ندارد و چون مربی خانم در رشته های صخره و سنگ نوردی و دره نوردی نداریم چه اشکالی دارد که با نظارت مربی آقا تمرین بدهد. که سرپرست مدیرکل در زمینه دفتر هیئت گفت: تا چند هفته دیگر این مشکل رفع می شود. و زینی، مسئول حراست اداره کل در زمینه تمرین مربی آقا با خانم و بالاعکس گفت امکان ندارد.
دیواره سالنی نداریم
ابراهیمی، رئیس هیئت کوهنوردی طبس نیز بیان کرد: دیواره های طبیعی با طبس حداقل 25 کیلیومتر فاصله دارد و نیاز داریم که در خود طبس یک دیواره سالنی احداث شود و سالن کوثری که در اختیار داریم اگر بودجه داده شود می توانیم در همان سالن دیواره داشته باشیم.
مشکلات با پایگاه قهرمانی
الماسی، مسئول کارگروه صعودهای ورزشی هم گفت: مدیریت جدید پایگاه قهرمانی با ما هیچ تعاملی ندارد و اجازه تمرین به ما نمی دهد و 90 درصد ورزشکاران از ایشان ناراضی هستند.
ولی زاده، رئیس هیئت کوهنوردی خوسف نیز عنوان کرد: کاهش بودجه برای شهرستان ها را داشته ایم. که مدیرکل در این زمینه گفت: حتما نتوانسته اید روسای شهرستان ها را برای برنامه های خود قانع کنید و باید بررسی شود که به چه دلیلی این اتفاق افتاده است. که ولی زاده تصریح کرد: مگر می شود که تمام 11 شهرستان نتوانند روسای شهرستان ها را قانع کنند تا بودجه خوبی بدهند و درخواست داریم حداقل بودجه هیئت کوهنوردی توسط هیئت استان به هیئت های شهرستان ها داده شود چون رشته تخصصی است و گویا روسای شهرستان ها از آن اطلاعی ندارند.
نبود تجهیزات تخصصی
خسروی، رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان سربیشه نیز با بیان اینکه بودجه ها متناسب با برنامه ها نیستند گفت: نبود تجهیزات مشکل اصلی ماست که حتی نمی توانیم هیچ برنامه تخصصی اجرا کنیم و فقط به برگزاری همایش های معمولی روی آورده ایم.
صادق پور، مسئول کارگروه مسابقات استان هم گفت: دیواره نداریم که بتوانیم تمرین و مسابقه ای داشته باشیم و حداقل باید یک دیواره استاندارد در مرکز استان احداث شود.
بیدختی، مسئول کارگروه سنگ نوردی هم با اشاره به اینکه از نظر تجهیزات خیلی ضعیف هستیم، عنوان کرد: نبود تجهیزات یعنی اینکه همان تجهیزات قبلی هم فرسوده شده اند و از لحاظ ایمنی خطرناک هستند و باید در این زمینه بودجه ای دیده شود.
یوسفی، رئیس گروه قهرمانی و حرفه ای گفت: هیئت کوهنوردی دبیر ندارد و هر چه سریع تر باید انتخاب و معرفی کند. وی افزود: همچنین در زمینه تعداد مربی هم باید کارهایی صورت گیرد.
اسلامی، رئیس گروه بانوان هم گفت: در این جلسه بود که من شنیدم ساعت پرت یک و نیم تا سه را به بانوان داده اند اگر این مشکل را دارید باید در همان زمان می گفتید تا ساعتی که بانوان به پایگاه قهرمانی می روند از ساعت 4 تا 5 و نیم یا حتی ساعات صبح را به شما بدهیم. وی تأکید کرد: برای نبود مربی بانوان هم می توانید از ظرفیت خراسان رضوی بهره ببرید و مربی دعوت کنید و ما همکاری می کنیم. قهرمان زاده، کارشناس آمار حرفه ای هم گفت: در سال 96 کلا 80 میلیون تومان به هیئت استان و شهرستان ها داده شده و در سال 97 این رقم به 39 میلیون تومان کاهش یافته است.
بودجه سال قبل علاوه بر بودجه امسال داده می شود
مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان جلسه گفت: آنچه که برای ما مهم است جذب بیشتر مردم برای ورزش کردن می باشد و اولویت وزارت ورزش هم همین است و برای این کار تهیه ابزار پشتیبان است که تا به این هدف برسیم. مهران سرپرست خاطر نشان کرد: به دلیل نبود بخش خصوصی، شرکت قوی، عقب ماندگی تاریخی استان، نوسانات قیمتی و پایین امدن قدرت خرید مردم دیگر ورزش در سرانه نیازهای خانوار جایی ندارد و به همین دلیل از اعتبارات دولتی تا جایی که می توانیم کمک می کنیم. وی اعلام کرد: امسال ما به التفاوت بودجه ای که در سال 97 باید به شما داده می شود را هم خواهیم داد و این علاوه بر بودجه سال 98 است تا این عقب ماندگی رفع شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور